Yeni Mazda 3 Los Angeles’da tanıtıldı

13

Yeni Mazda 3, 2018 Los Angeles Otomobil Fuarı’ında tanıtıldı. Yeni Mazda 3’de yeni donanımlar seçenekleri ve SCCI ( Kıvılcım Kontrollü Sıkıştırma Ateşlemesi ) özellikli SkyActiv-X motoru kullanılacak.

Yeni SkyActiv-X teknolojisi

Benzinli motorlar ile geliştirilen bu teknoloji belirli koşullarda dizeller gibi sıkıştırma ile yanma sağlayan bu teknoloji ilk olarak yeni Mazda 3 modellerinde kullanılacak.

Benzinli motorlar’da emme manifoldu ve pistonlar geliştirilirken dizel motorlar’da ise yakıt enjeksiyon sistemi geliştirilmiş durumda.

Yeni Mazda 3’te 1.5, 2.0 ve 2.5 litre hacimli SkyActiv-G adı verilen benzinli motorlar kullanılacak. 1.8 litrelik SkyActiv-D adı verilen dizel motor seçeneği’de bulunacak. Tüm motor seçenekleri ülkelere göre seçilip en uygun motor geçenekleri ile ülkelere gelecek.

Yeni Mazda 3’te 6 ileri manuel şanzıman veya tam otomatik şanzıman ile satın alınabilecek.

Beş kapı hatchback ve dört kapı sedan gövde seçenekleri ile satılacak olan yeni Mazda 3’de opsiyon olarak dört tekerlekten çekiş sistemi’de yeni Mazda 3’de satın alınabilecek.

 

13
Kimler Neler Demiş?

avatar
8 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
umtdrnkaryelCantequilaHakkı Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Can
Ziyaretçi
Can

Şunu al d segmenti falan aramazsın muazzam

tequila
Üye
tequila

hatchback arkası alfa romeoyu hatırlatıyor sanki o ekran ne küçücük millet 10 inç koyuyor neredeyse

Hakkı
Ziyaretçi
Hakkı

İkinci torsiyon vakası, anlaşılan çok kollu arka aksı sadece honda ve toyota da göreceğiz. Araç hakkında en önemli bilgi altyapısı bu konuya da malesef değinilmemiş, araç torsiyon.

mehmetp55
Üye
mehmetp55

Once nesilde torsiyon var mıydı bilmiyorum lakin mazda değil honda toyota sürüş konusunda bmw ile kapışır

Hakkı
Ziyaretçi
Hakkı

Kardeşim ben ikinci torsiyon vakası derken focusu kastetmiştim. Bu sınıftaki sedan araçlara bakarsan şuanda civic de çok kollu arka aks var. Yeni gelecek corolla da civic gibi çok kollu olacakmış. Bunlar dışında C sedan araçlarda altyapısı sağlam araç kalmayacak gibi elektroniğe güvenecek diğerleri.

umtdrn
Üye
umtdrn

Altyapı sadece arka süspansiyon sistemi ile bitmiyor ama. Tamam torsiyonun belli başlı sıkıntıları var ama bir araba torsiyon diye yol tutmaz konforsuz olur diye bir şey yok . Kullanıp görmek lazım

karyel
Üye
karyel

Bende mevcut model var; arka süspansiyon çok kollu.

Oktay
Ziyaretçi
Oktay

Hedefim bu araç inşallah hayırlısı ile kısmet olur belki seneye yada 5 yıl sonraya ama bir araca para vereceksem o araç bu araç olacak. Hedefe kitlendik bakalım ne zaman ulaşırız …

mehmetp55
Üye
mehmetp55

Kurlar ve az satışın etkisi ile Türkiye de neredeyse D segmenti başka marka araç fiyatına satılıyor Mazda 3 lakin bazen diyorum ki şu araç harbiden D segmenti yerine de alınır. Ya herhalde başka bir otomobili hiç aramazdim şu Mazda nimet nimet. Mis gibi marka mis gibi Model 3 Helal Olsun adı bile güzel Mazda