Hyundai’nin ilk pick up modeli yakında tanıtılacak

15

Hyundai Motor Kuzey Amerika CEO’su Dave Zuchowski, markanın 2020 yılından önce Santa Cruz adı verilen konsept modelinin seri üretim versiyonunu piyasaya sürecekleri ifade etti.

CEO Dave Zuchowski bir konuşmasında konunun henüz netleşmediğini, ancak üzerinde detaylı bir çalışma yaptıklarını belirtti.

Markanın gelecekteki satış büyümesi anahtarı SUV ve Pick Up hattında gördüklerini ve ilk olarak aracı Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sunulmak üzere bir pick up modeli üretmeyi planladıkları açıklandı.

Hyundai’nin üst düzey yetkilisi Uluslararası Satış Bölümü Başkanı Lee In-cheol, Hyundai’nin Seul kentinin güney doğusunda bulunan araştırma merkezinde yaptığı açıklama ile tüm proje planlamacıların ve mühendislerin Amerika pazarına sürülecek pikabın hangi boyutlarda olması gerektiği üzerine çalıştıklarını belirtti.

Uluslararası Satış Bölümü Başkanı Lee In-cheol : Hyundai olarak henüz bir pick up modelimiz yok, ancak diğer tüm segmentlerde, her kesime hitap eden en az bir otomobilimiz bulunuyor. Biz pick up sınıfında da bir Hyundai modeli sunmak için çalışıyoruz. Ancak bizi zihinsel olarak en fazla zorlayan, Amerika piyasasına rakip olacak büyük boyutlarda bir pick up mı, yoksa daha ufak boyutlara sahip bir pick up modeli mi üretmeliyiz bu konuda kararsızız.

Sözlerine ABD ve diğer ülkelerdeki bayilere gelen talepler doğrultusunda böyle bir karar aldıklarını, aslında yakın geçmişte böyle bir planlama yapmadıklarını belirterek devam eden Lee In-cheol, modelin satışa çıkacağı tarih ile ilgili bilgi vermekten kaçındı.

Hyundai, Mitsubishi L200, Ford Ranger, Volkswagen Amarok ve Toyota Hilux gibi rakiplerin yer aldığı pazara giriş yapmayı planlıyor.

15
Kimler Neler Demiş?

avatar
14 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
al-ozariaOverClocK1ngyasin_61brnkDharma Initiative Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Akn_3462
Üye
Akn_3462

Robot sakin ol

al-ozaria
Ziyaretçi
al-ozaria

Zevk meselesi de tipi bana çirkin geldi şahsen. (Rakiplerini görünce…)

OverClocK1ng
Ziyaretçi
OverClocK1ng

Pick-up lar resmen sınıf atladılar. Eskiden bu aletler yük taşıma amaçlı ve görsellikten çok işe yöneliklerdi. Şimdi bakıyorum ki, çok şık pick-up lar tanıtılıyor…

yasin_61
Ziyaretçi
yasin_61

2.0 dizel motor varsa f-150ye rakip olamaz, nissan navaranın rakibi olacaktır. Tabi konsepti öyleymiş ama

brnk
Ziyaretçi
brnk

Bunun arkayı kapatacaksın efsane olur