2020 Porsche Cayenne Coupe net biçimde göründü

2

Porsche, son dönemde iyice hareketlenen lüks SUV-Coupe sınıfında henüz kozunu oynamadı. Ancak casuslara yakalanan Porsche Cayenne Coupe, markanın bu alandaki güçlü silahı olacak!

Porsche Cayenne Coupe, sınıf rekabetini karıştıracak

Almanya’da görüntülenen Porsche Cayenne Coupe, temelde çok büyük bir yenilik taşımıyor. Bu yüzden aracın en büyük imzası, değişen arka yapısı olacak. SUV-Coupe olduğunu belli eden eğimli tavan çizgisiyle dikkat çeken araçta arka plaka da bagaj kapağından tampona alınmış. Ayrıca kamufle edilen LED stop lambalarının farklı bir tarzda gelebileceğini söyleyebiliriz.

Tavanın coupe tarzına bürünmesi ile beraber iç mekanda, özellikle de arka bölümde daha dar bir yaşam alanı sürpriz olmaz. Ayrıca 12.3 inç boyutunda yeni bilgi-eğlence ekranı, yeni dijital gösterge paneli ve diğer detaylar da iç mekandaki yenilikler arasında gösteriliyor.

Porsche Cayenne Coupe’nin kaputunun altında normal modelde yer alan 440 beygir gücündeki 2.9 litre V6 motorun bulunması bekleniyor. Ayrıca 4.9 litre hacmindeki 550 beygirlik V8 motor da hibrit aktarma organı ile beraber söylentiler arasında yer alıyor. Son olarak modelin yıl sonuna doğru tanıtılmasının beklendiğini belirtelim.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
oleafurkankaya585597 Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
olea
Üye
olea

Normal bir Cayenne’den tek farkı eğimli arka tavan. Coupe denilince ben de tek kapı sanmıştım.

furkankaya585597
Üye
furkankaya585597

Bu bence yeni GLE. Cayenne'e hiç benzemiyor.