Volvo 200 Bin aracını geri çağrıyor

11

Volvo kullancılarını şaşırtan bir karar aldı. Motor bölümündeki bir arazının ciddi sonuçlar doğurabileceği söyleniyor.

Volvo şirket sözcüsü Annika Bjerstaf tarafından yapılan açıklama ile 2015 ve 2016 yılında üretilen araçların yakıt hortumlarında bir takım üretim hatası keşfettiklerini ve, bu hatadan dolayı araçtaki yakıtın motor bölümüne sızabileceğini belirtti.

Bu hatadan ötürü bu zamana kadar hiç bir şikayet almadıklarını belirten Volvo yetkilisi Annika Bjerstaf bu hatan dolayı kimsenin mağdur olmaması için böyle bir geri çağırmaya başvurduklarını da ifade etti.

Bu geri çağırmadan etkilenen araçlar ise 2015 ve 2016 yılında üretilen Volvo V40, S60V60, V60 Cross Country, V70, XC70, S80, XC60 ve XC90 geri çağrılan modeller arasında bulunuyor.

Volvo S90 Testimizi izlemek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

11
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
CenkMAYFA AYUU Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
hakikionur
Üye
hakikionur

Valla çağırdılar.

Akn_3462
Üye
Akn_3462

MAYFA AYUU demiş ki:

Forumda geri çağırmaları kötü yorumlayan var mı?Hepsini görüntüle…

Sonuçta güvenlik amaçlı yapıldığından bence iyi bir uygulama. Hatasını kabul etmeyip üstünü kapatmaya çalışan markalar da var.

Porsche
Üye
Porsche

Olur öyle yav bence ne olumlu ne olumsuz.

babayimben
Üye
babayimben

Havacılıkta bu sistemin daha gelişmişi vardır, kullanıcılardan alınan geri dönüşler üzerine üretici gerekli çalışmalarını yapar, Arıza, hata bir konuda yoğunlaşıyor ise servis bülteni yayınlar, bu hata ciddi sonuçlar doğuracak ise servis bülteni acil veya zorunlu olarak yayımlanır. Bu servis bültenini inceleyen, üreticinin bağlı olduğu havacılık otoritesi gerekli gördüğü takdirde servis bülteninin uygulanması için açık bir yayınla duyuru yapar ve belirli tarihe kadar servis bülteninin uygulanmasını zorunlu tutar. Uygulamayan uçak uçamaz. Sonuçta otomobillere göre çok daha kapsamlı testlerden geçmesine ve çok daha ciddi kurallara tabi olmasına rağmen havacılıkta dahi önceden bilinemeyen o kadar çok şey çıkıyor ki. O yüzden geri çağırma… Read more »

MAYFA AYUU
Üye
MAYFA AYUU

DouglasAdams demiş ki:

Bozuk bozuk gezmişsin geri çağırarak davaların önüne geçiyor.Peki o zamana kadar kullanırken başa gelecek şeylerin riskini böyle kapatmak ne kadar etikHepsini görüntüle…

Bir yandan da öyle bir sorun olduğunu herkes biliyor ama firma kabul etmiyor ve geri çağırma da yapmıyor düzeltmek için o da kötü bence.