2020 Volkswagen Golf bir kez daha görüntülendi!

46

Bu hafta düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı, onlarca markanın yüzlerce yeni modeline ev sahipliği yaptı. Cenevre’ye gitmeyen yeni jenerasyon Volkswagen Golf ise Almanya’da yakalandı!

Yeni Volkswagen Golf artık objektiflerden saklanmıyor!

Almanya’da test edilen sekizinci nesil Golf, yakın zamanda kamuflajsız olarak görüntülenmişti. Hatchback modelin yeniden benzer şekilde görüntülenmesi, Alman üreticinin artık kamuflajları söktüğü anlamına geliyor. VW’nin yeni tasarım dilinin uygulandığı araç, ön bölümden oldukça şık ve yakışıklı görünüyor. LED farlarda bir miktar kamuflaj kalmasına karşın oldukça inceltildiği ve çamurluğa doğru uzatıldığı gözlerden kaçmıyor. Ayrıca yan aynalar da bu sefer doğrudan kapı paneline bağlanmış.

Yeni Volkswagen Golf’ün arka bölümünde ise karakteristik olarak ciddi bir değişim göze çarpmıyor. Omuz çizgisi yükseltilen arka tasarımda en büyük değişimin gizlenen stop lambalarında olduğunu tahmin ediyoruz. Henüz göremediğimiz iç mekanda ise makyajlı Passat’a benzer modern bir tasarım olacağı söyleniyor. Selefine göre kalitesi arttırılmış malzeme dokusu, yarı otonom sürüş, sanal kokpit ve yeni multimedya sistemi ise beklentiler arasında yer alıyor.

VW Golf MK8, MQB Evo platformunun güncellenmiş versiyonunda yükselecek. Bundan dolayı aracın dingil mesafesi bir miktar uzayacak ve yaklaşık 45 kilogram hafifleyecek. Motor seçenekleri tarafında ise henüz net bir bilgi bulunmuyor. 3-4 silindirli benzinli ve dizel seçeneklerin yanı sıra plug-in hibrit de yeni Golf’ün kaputunun altında yer alacak.

Üretiminin Haziran ayında Wolfsburg fabrikasında başlayacağı sekizinci nesil Golf, Eylül ayındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

46
Kimler Neler Demiş?

avatar
45 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
by__metallicaartenisFlyingUnderpantsAVCI_31lordplanett Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
by__metallica
Ziyaretçi
by__metallica

Bu ne lan ? Arı peteği gibi LED farlar kimin fikriydi ?
Arkadaşlar gelmeyin tünel bombok bir yere çıktı.

artenis
Ziyaretçi
artenis

Türkiyeye distrubitörler yine hesap makinesi ekranlı modelleri direksiyon vites donanımıyla birlikte 150binden satışa çıkaracaklar insanlarda araba aldım zannedip alacak. Bkz: Aegea (avrupa daki ismi T İ P O )

FlyingUnderpants
Ziyaretçi
FlyingUnderpants

20 yıldır aynı dizayn biz bıktık mühendisler bıkmadı.

AVCI_31
Ziyaretçi
AVCI_31

yeni polo da golf te b.k gibi. fransızlar almanları tasarımda fena tokatladı.

lordplanett
Ziyaretçi
lordplanett

Bu tasarıma da gözümüzü alıştırırlarsa gider alırım bu arabayı. Bence hayal kırıklığı olacak ve param cebimde kalacak.