KAPALI 2017 Makyajlı FORD KUGA Alınır mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alperen1818

Asfalt Kurutucu
6 Kas 2016
44
43
595
Selamlar
2017 Ford Kuga sizce alınır mı 1.5 dizel Otomatik veya Manuel sizin fikirlerinizi almak istedim

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,563
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Kuganın orta konsoluna ısınamıyorum. Vites bölgesinin dikliği ve dokunmatik ekranın çok içe gömülü olması gözüme batıyor. Bir tek bana mı oluyor bu acep ?

ekran konusunda katılıyorum abi baya içeri gömülü duruyor da öteki kısımlar için canlı görmek lazım diyorum :))

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Eren Tekin'in testini izledim, fiyatı nispeten uygun gibi görünse de aracı beğenmedim. O gördüğünüz yolların çoğu bizim buraların yollarından, hep öyle berbat yollarda otomobil sürüyoruz maalesef. Özellikle Kastamonu-Safranbolu arası o berbat kalitedeki pütürlü asfaltı, yamalı yüzeyi insanı çileden çıkarıyor.
Detaya inersek, o arka diz mesafesi suv bir araçta nedir ? Boyun kısa ise eyvallah ama ortalama yahut uzunsan yandın demektir. Hep söylüyorum, şu ön konsol niye bu kadar büyük ? Focus'tan bile büyük ön konsulu var, lütfen videoyu bir durdurup inceleyin. Yani hiç bir anlam veremiyorum. O konsol o kadar büyük olunca koltuk sıraları da geriye doğru konumlandırılmak zorunda kalıyor. Focus'un da kuga'nın da iç mekan darlığının tek sebebi konsolları.
1.5 tdci powershift kombinasyonu güzel gibi duruyor fakat platform değişikliği makyajla beraber olmadığı için ağırlıktan dolayı vasat bir performans gösteriyor.
Sonuç olarak, bu otomobili neden alırdım diye soruyorum kendime ve bir cevap bulamıyorum. Tamam fiyatı uygun gibi duruyor ama şimdilik! Ben açıkçası almak için bir sebep bulamadım bu aracı.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,563
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Eren Tekin'in testini izledim, fiyatı nispeten uygun gibi görünse de aracı beğenmedim. O gördüğünüz yolların çoğu bizim buraların yollarından, hep öyle berbat yollarda otomobil sürüyoruz maalesef. Özellikle Kastamonu-Safranbolu arası o berbat kalitedeki pütürlü asfaltı, yamalı yüzeyi insanı çileden çıkarıyor.
Detaya inersek, o arka diz mesafesi suv bir araçta nedir ? Boyun kısa ise eyvallah ama ortalama yahut uzunsan yandın demektir. Hep söylüyorum, şu ön konsol niye bu kadar büyük ? Focus'tan bile büyük ön konsulu var, lütfen videoyu bir durdurup inceleyin. Yani hiç bir anlam veremiyorum. O konsol o kadar büyük olunca koltuk sıraları da geriye doğru konumlandırılmak zorunda kalıyor. Focus'un da kuga'nın da iç mekan darlığının tek sebebi konsolları.
1.5 tdci powershift kombinasyonu güzel gibi duruyor fakat platform değişikliği makyajla beraber olmadığı için ağırlıktan dolayı vasat bir performans gösteriyor.
Sonuç olarak, bu otomobili neden alırdım diye soruyorum kendime ve bir cevap bulamıyorum. Tamam fiyatı uygun gibi duruyor ama şimdilik! Ben açıkçası almak için bir sebep bulamadım bu aracı.

Aynı konularda ben de hayal kırıklıklarına uğradım o_O:confused: @sinan abi de benzer şeyler söylerse baya gömeriz biz bu arabaya gibime geliyor

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynı konularda ben de hayal kırıklıklarına uğradım o_O:confused: @sinan abi de benzer şeyler söylerse baya gömeriz biz bu arabaya gibime geliyor
Abi konforu diğerlerinden üstün değil, arazi kabiliyeti çok iyi değil ( 4 çekere bakmak lazım ), iç mekan kalitesi diğerlerinden üstün değil, suv'da olsa ağırlıktan kaynaklı diğerlerinden daha iyi diyebileceğimiz bir yol tutuş karakteri yok, arka diz mesafesi berbat, ergonomi zayıf, yalıtımı diğerlerinden daha iyi değil, dizel otomatik kombinasyonu iyi ama kasa ağır performans vasat..
Yani bilemedim abi, ben pek suv modelleriyle alakalı biri değilim. Rakiplerinin bu konulardaki özelliklerini az çok biliyorum ki yorumlarım da ona göre oluyor. Ama ' sen bu aracı niye alırdın ? ' diye kendime sorduğumda bir cevap alamıyorum.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Eğer araba o testteki gibiyse cidden üzücü ben çok umutluydum :( bide dizeldeki o yakıt nedir 8-9 lt neden dizele o kadar fark verdim diye sorgulatır.
Kasa ağırlığından kaynaklı yüksek ihtimalle. 1500 kg'lık mondeo bile o kadar yakmıyor diyeceğim ama mondeo'daki motor 1.6 tdci psa motoru. 1.5 tdci ford motoru. Ama en temel sebep ağırlık belli.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Kasa ağırlığından kaynaklı yüksek ihtimalle. 1500 kg'lık mondeo bile o kadar yakmıyor diyeceğim ama mondeo'daki motor 1.6 tdci psa motoru. 1.5 tdci ford motoru. Ama en temel sebep ağırlık belli.
Hadi motoru geçtim dediğin gibi o iç mekan ne öyle azıcık büyütseydi bu sınıfta bence yarışamaz :(

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hadi motoru geçtim dediğin gibi o iç mekan ne öyle azıcık büyütseydi bu sınıfta bence yarışamaz :(
Konsol çok büyük, çok uzun. Focus'tan bile uzun abi direkt gördüğüm an anlıyorum. Konsol o kadar uzun olunca koltuk sıraları mecburen geriye doğru gidiyor. Anlamadım ki Ford'a para mı veriyorlar konsolu bu kadar büyük tasarlayınca. Ben beğenmedim aracı, zaten suv sevmem şimdi hiç para verip almam.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Valla renk seçenekleri ve ST-Line donanım ile araba ateş ediyor. Fiyatları mantıklı ama ağır ve fazla yakan bi araba keza iç mekanı da kullanışsız duruyor. En kısa sürede gidip inceleyecem ama Kodiaq gelene kadar bu segment de gönlümün sahibi Tiguan.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Konsol çok büyük, çok uzun. Focus'tan bile uzun abi direkt gördüğüm an anlıyorum. Konsol o kadar uzun olunca koltuk sıraları mecburen geriye doğru gidiyor. Anlamadım ki Ford'a para mı veriyorlar konsolu bu kadar büyük tasarlayınca. Ben beğenmedim aracı, zaten suv sevmem şimdi hiç para verip almam.
Kuga almak yerine focus almak daha mantıklı. Yeni fiesta dan görüldüğü gibi tasarım dilini değiştiler yakında focusa da yansır bu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım