PC Toplama Yardım !!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,084
7
51,488
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
UPS kullanan kaldı mı yahu?
Ben varım :)
Açıkça ben şunu düşündüm sebebi ise biraz ek harcamalara da bütçe kalması SSD iler ki zamanlar da kendim takarım diye plan kurdum.
https://www.itopya.com/ARGUS-A1050T...trix-4GB-8GB-DDR4-1TB-Disk-Gaming-Bilgisayar/
http://www.ebrarbilgisayar.com/hunter1050ac-i3-7100-8gb-1tb-4gb-gtx1050ti-pmu357876
edit:Son olarak bunu gördüm ne dersiniz?SSD mevzusunu ilerde her türlü halledeceğim.Tek isteğim şuan ortalama bir sisteme sahip olmak.
Bu tarz sistemleri toplayan yerlere bir türlü güvenemedim. Çünkü işçiliğini hakkıyla yapana bugüne kadar denk gelmedim. Montajını kendim yapmayı her zaman tercih ederim. Eğer yapabiliyorsan kendin topla, çevrende bu konuda iyi olan arkadaşların varsa destek de alabilirsin bu konuda.
Amd ryzen işlemcili sistemler öneririm :D Gidipte işlemciye devasa paralar verilmez :)
Ben bir dönem AMD işlemci & ati ekran kartı kombinasyonu kullanmıştım. O dönem oyundan ziyade render işlerinde yüklenirken memnun kalmamıştım. Ama kullanan arkadaşlar varsa ve oyunlarda memnun kalmışlarsa @krsdqnqrd arkadaşımızın gösterdiği işlemci ve ekran kartı mantıklı duruyor. Ama bilgisayar parçaları ve kasası dahil pek çok ürün grubunda mağduriyet yaşamış biri olarak Asus marka ürünlerden uzak durmanı şiddetle tavsiye ederim. Asrock da Asus'un alt markası diye biliyorum.
Bütçe kısıtlı olduğu için depolama konusunu tek başına SSHD ile çözmeni tekrar tekrar öneririm. Çok faydası oluyor. Normal HDD'lere göre performans konusunda avantaj sağlıyor. Daha sonra istersen yine ekleme yaparsın, ben de öyle yapmıştım. Bende şu anda kasa içinde SSHD'nin üstüne hdd ve ssd var. Kasanın üstünde de hdd dock var, 3-4 ayrı harddiskimi de istediğim zaman tepesinden takıp çıkarıyorum :D

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Bir saatten fazladır bakıyorum ama tam anlamıyla içime sinen bir sistem çıkaramıyorum 2500 liraya. Ben sistemimi toplarken MSI Z97 Gaming 7 anakartı 550 liraya almıştım, şu an o fiyata orta-alt seviye anakartlar ancak bulunuyor. O zamanlarda 250-300 liraya eli yüzü düzgün anakart önerebiliyorduk, o zamanın 150 liralık anakartı şimdi olmuş 300 lira. Ekran kartları da miningciler yüzünden uçtu gitti... 50 dolarlık Pentium 4560 işlemci düzgün yerlerde 350+ fiyatlara satılıyor. Eğer nakit almayı düşünüyorsan bazı parçaları Amazon.de'den almanı öneririm. Acelen yoksa biraz bekle de diyebilirdim fakat bu mining işi yakın zamanda patlayacak gibi durmuyor. Eğer hemen alman gerekiyor ve Türkiye'den almak istiyorsan da şöyle bir sistem önerebilirim:

Ekran Alıntısı.PNG

Ürünleri yalnızca tanıdığım ve iyi bildiğim markalardan seçtim. Yoksa (özellikle) kasa ve güç kaynağı çok daha ucuza gelebilirdi fakat arkasında duramayacağım ya da kendim kullanmayacağım bir ürünü öneremem. RAM'i 8 GB tek modül koydum, ileride aynısından alıp 16 GB çift kanal belleğe sahip olabilmen için. Seagate Barracuda diski SSD'min yanında depolama amacıyla kullanıyorum, oldukça memnunum, sesi sedası da çıkmyor. Tabi müsait zamanda ilk iş olarak SSD alıp en azından işletim sistemini SSD'ye kurmanı da şiddetle tavsiye ederim. Elimden gelen her şeyi yaptım, bu fiyatlarla delirmeden bu sistemi çıkarabilmeme de ayrıca şaşkınım. Sistemi Teknobiyotik'ten PC SİHİRBAZI'nı kullanarak topladım, PC SİHİRBAZI'nda bazı ürünlerin fiyatı daha uygun(?) çıkıyor. Eğer aklına takılan bir şey varsa yardımcı olmaya çalışırım.

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Bir saatten fazladır bakıyorum ama tam anlamıyla içime sinen bir sistem çıkaramıyorum 2500 liraya. Ben sistemimi toplarken MSI Z97 Gaming 7 anakartı 550 liraya almıştım, şu an o fiyata orta-alt seviye anakartlar ancak bulunuyor. O zamanlarda 250-300 liraya eli yüzü düzgün anakart önerebiliyorduk, o zamanın 150 liralık anakartı şimdi olmuş 300 lira. Ekran kartları da miningciler yüzünden uçtu gitti... 50 dolarlık Pentium 4560 işlemci düzgün yerlerde 350+ fiyatlara satılıyor. Eğer nakit almayı düşünüyorsan bazı parçaları Amazon.de'den almanı öneririm. Acelen yoksa biraz bekle de diyebilirdim fakat bu mining işi yakın zamanda patlayacak gibi durmuyor. Eğer hemen alman gerekiyor ve Türkiye'den almak istiyorsan da şöyle bir sistem önerebilirim:

Ekli dosyayı görüntüle 8622

Ürünleri yalnızca tanıdığım ve iyi bildiğim markalardan seçtim. Yoksa (özellikle) kasa ve güç kaynağı çok daha ucuza gelebilirdi fakat arkasında duramayacağım ya da kendim kullanmayacağım bir ürünü öneremem. RAM'i 8 GB tek modül koydum, ileride aynısından alıp 16 GB çift kanal belleğe sahip olabilmen için. Seagate Barracuda diski SSD'min yanında depolama amacıyla kullanıyorum, oldukça memnunum, sesi sedası da çıkmyor. Tabi müsait zamanda ilk iş olarak SSD alıp en azından işletim sistemini SSD'ye kurmanı da şiddetle tavsiye ederim. Elimden gelen her şeyi yaptım, bu fiyatlarla delirmeden bu sistemi çıkarabilmeme de ayrıca şaşkınım. Sistemi Teknobiyotik'ten PC SİHİRBAZI'nı kullanarak topladım, PC SİHİRBAZI'nda bazı ürünlerin fiyatı daha uygun(?) çıkıyor. Eğer aklına takılan bir şey varsa yardımcı olmaya çalışırım.
Sistem benim için gayet uygun bütçe olarak.Performans olarak ta sıkıntıya düşürmez zaten gözüm yükseklerde değil.Çok sağ olun hocam.Tek merak ettiğim konu ise sihirbaz da fiyatlar daha düşük çıkıyor umarım sonra da normal fiyattan hesaplanmaz.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,084
7
51,488
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Benim de Teknobiyotik pc sihirbazından oluşturduğum şöyle bir makina var:
upload_2017-8-3_21-50-14.png

İlk başta güncel fiyatları görmeden atıp tutmuştum i5 filan diye ama görünce ben şokk :D Yeni pc alırken de eski nesil ürünler alınmasına karşıyım. Çünkü hem işletim sistemleri, hem de oyunlar mümkün oldukça yeni jenerasyon ürünlere zorluyorlar, eski serilerle uyumluluk konusunda bir süre sonra sıkıntı yaratmaya başlıyorlar. Yaşadım, deneyimledim; çok sinir bozucu oluyor. O yüzden AMD sisteme döndüm.

Dark markasını çok gereksiz bulan biriydim. Ama yakın zamanda CoolerMaster kasada i7 işlemci kullanan kaliteli ürüne meyilli :) sistem uzmanı bir arkadaşım, bir arkadaşımıza bizzat kendi topladığı bir sistemde Dark'ın kasasını çok beğenmiş. Şaşırttı. Uygun bütçeyi de düşününce onu seçeyim dedim.

UPS'i sonra alırım dememek gerek. Sabahtan beri defalarca elektrik kesildi. Benimkinin 2. kez aküsü bitti. Bir ara söküp içinden aküsünü götürüp bir elektronikçiden yenisini alacağım. Cihaza bir kere para verdikten sonra ileride böyle bir şansı da oluyor.

Ek: Seagete Firecuda SSHD'lerin teknik özellikleri. 6gb kadar bir ssd birim var içerisinde ve genel performansı arttırdığı gibi sık kullanılan dosyaları buraya atarak daha hızlı okunmalarını sağlıyor. Ama bu işlem dışarıdan yönetilebilen bir konu değil, tamamen kendi içerisinde hallediyor.
http://www.seagate.com/www-content/.../firecuda/files/firecuda-ds-1903-1-1606us.pdf

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Sistem benim için gayet uygun bütçe olarak.Performans olarak ta sıkıntıya düşürmez zaten gözüm yükseklerde değil.Çok sağ olun hocam.Tek merak ettiğim konu ise sihirbaz da fiyatlar daha düşük çıkıyor umarım sonra da normal fiyattan hesaplanmaz.
Teknobiyotik sitesinden alacaksanız ve sihirbazı kullanırsanız fiyatlar bu şekilde çıkacak, merak etmeyin. Belki farklı farklı sitelerden toplanarak daha ucuza bile getirilebilir. Yalnız bu Pentium işlemcinin bulunma sıkıntısı olabilir yakında, i3 satışlarını etkiliyor ciddi anlamda, bilginiz olsun.
Benim de Teknobiyotik pc sihirbazından oluşturduğum şöyle bir makina var:
Ekli dosyayı görüntüle 8627
İlk başta güncel fiyatları görmeden atıp tutmuştum i5 filan diye ama görünce ben şokk :D Yeni pc alırken de eski nesil ürünler alınmasına karşıyım. Çünkü hem işletim sistemleri, hem de oyunlar mümkün oldukça yeni jenerasyon ürünlere zorluyorlar, eski serilerle uyumluluk konusunda bir süre sonra sıkıntı yaratmaya başlıyorlar. Yaşadım, deneyimledim; çok sinir bozucu oluyor. O yüzden AMD sisteme döndüm.

Dark markasını çok gereksiz bulan biriydim. Ama yakın zamanda CoolerMaster kasada i7 işlemci kullanan kaliteli ürüne meyilli :) sistem uzmanı bir arkadaşım, bir arkadaşımıza bizzat kendi topladığı bir sistemde Dark'ın kasasını çok beğenmiş. Şaşırttı. Uygun bütçeyi de düşününce onu seçeyim dedim.

UPS'i sonra alırım dememek gerek. Sabahtan beri defalarca elektrik kesildi. Benimkinin 2. kez aküsü bitti. Bir ara söküp içinden aküsünü götürüp bir elektronikçiden yenisini alacağım. Cihaza bir kere para verdikten sonra ileride böyle bir şansı da oluyor.

Ek: Seagete Firecuda SSHD'lerin teknik özellikleri. 6gb kadar bir ssd birim var içerisinde ve genel performansı arttırdığı gibi sık kullanılan dosyaları buraya atarak daha hızlı okunmalarını sağlıyor. Ama bu işlem dışarıdan yönetilebilen bir konu değil, tamamen kendi içerisinde hallediyor.
http://www.seagate.com/www-content/.../firecuda/files/firecuda-ds-1903-1-1606us.pdf
UPS ve SSHD için ekran kartını çok kısmışsınız. Sonradan eklenebilecek bu tip parçalar için sistemin ana bileşenlerinden kısmak mantıklı gelmiyor bana. Ryzen 3 çok güzel bir işlemci, bütçe 2900'e kadar çıkabilirse UPS ve SSDH yerine 1050Ti ve yüksek hızlı RAM alınabilir. Bu arada Ryzen işlemciler Intel'in yararlanmadığı bellek hızından yararlanabiliyor, mümkün olan en hızlı belleği takmak daha iyi sonuç veriyor Ryzen'lerde.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,084
7
51,488
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Teknobiyotik sitesinden alacaksanız ve sihirbazı kullanırsanız fiyatlar bu şekilde çıkacak, merak etmeyin. Belki farklı farklı sitelerden toplanarak daha ucuza bile getirilebilir. Yalnız bu Pentium işlemcinin bulunma sıkıntısı olabilir yakında, i3 satışlarını etkiliyor ciddi anlamda, bilginiz olsun.

UPS ve SSHD için ekran kartını çok kısmışsınız. Sonradan eklenebilecek bu tip parçalar için sistemin ana bileşenlerinden kısmak mantıklı gelmiyor bana. Ryzen 3 çok güzel bir işlemci, bütçe 2900'e kadar çıkabilirse UPS ve SSDH yerine 1050Ti ve yüksek hızlı RAM alınabilir. Bu arada Ryzen işlemciler Intel'in yararlanmadığı bellek hızından yararlanabiliyor, mümkün olan en hızlı belleği takmak daha iyi sonuç veriyor Ryzen'lerde.
Pentium konusunda hemfikirim.
SSHD fiyatları HDD ile hemen hemen aynı. Ek olarak bir ssd yerleştirmek yerine gayet mantıklı bulduğum bir çözüm. Tam bir f/p seçeneği olarak görüyorum :)
UPS'i son haftaların gazıyla ekledim, burada günde 3-5 kez elektrik kesilir oldu, onun da payı var. Ama ilk etapta olmasa bile sonradan alınması gerektiğini hala düşünüyorum.
Ekran kartı konusunda açıkçası biraz da bütçeye baktım. AMD'nin yeni ekran kartı modellerine hakim değilim. Orada farklı modeller tercih edilebilir tabii. Yalnız AMD işlemcilerle genel olarak nvidia yerine amd ekran kartlarının seçilmesi, olası uyumluluk sorunlarının önüne geçiyor. Bunu şehir efsanesi zannederdim ama köküne kadar yaşayan arkadaşlarım var.
Her ne kadar CPU, ram hızını kullanıyor deseniz de bu bütçelerde RAM hızı pratikte hiçbir farklılık yaratmaz. Zira işlemci de çoğu zaman tam performansla çalışmayacaktır. RAID'li, SSD'li, i7 veya Xeon'lu aşırı sağlam sistemlere geçilirse RAM hızı ondan sonra fark yaratacaktır. Bütçe kısıtlı olduğu zaman açıkçası ilk kısacağım yer RAM çalışma hızı olur.

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Pentium konusunda hemfikirim.
SSHD fiyatları HDD ile hemen hemen aynı. Ek olarak bir ssd yerleştirmek yerine gayet mantıklı bulduğum bir çözüm. Tam bir f/p seçeneği olarak görüyorum :)
UPS'i son haftaların gazıyla ekledim, burada günde 3-5 kez elektrik kesilir oldu, onun da payı var. Ama ilk etapta olmasa bile sonradan alınması gerektiğini hala düşünüyorum.
Ekran kartı konusunda açıkçası biraz da bütçeye baktım. AMD'nin yeni ekran kartı modellerine hakim değilim. Orada farklı modeller tercih edilebilir tabii. Yalnız AMD işlemcilerle genel olarak nvidia yerine amd ekran kartlarının seçilmesi, olası uyumluluk sorunlarının önüne geçiyor. Bunu şehir efsanesi zannederdim ama köküne kadar yaşayan arkadaşlarım var.
Her ne kadar CPU, ram hızını kullanıyor deseniz de bu bütçelerde RAM hızı pratikte hiçbir farklılık yaratmaz. Zira işlemci de çoğu zaman tam performansla çalışmayacaktır. RAID'li, SSD'li, i7 veya Xeon'lu aşırı sağlam sistemlere geçilirse RAM hızı ondan sonra fark yaratacaktır. Bütçe kısıtlı olduğu zaman açıkçası ilk kısacağım yer RAM çalışma hızı olur.
RAM hızı normalde dediğiniz gibi fakat testlere göre Ryzen'lerde genel performansı da arttırıyor. Bir de Ryzen'ler bellek uyumsuzluğu sorunuyla çıktı, BIOS güncellemeleri ile düzelttiler bayağı ama yine de önce anakartı seçmek, ardından anakartın sitesinde bellek uyumluluğu kısmındaki belleklerden seçmek kesin sonucu verecektir. Ekran kartı uyumluluğuna gelirsek, ekran kartları universal parçalardır, arkadaşlarınızın sorunu belki anakarttan ya da başka bir şeydendir bilemiyorum ama düzgün bir montajda hiçbir sıkıntı sıkmaz. Bu mantıkla AMD'ye AMD ekran kartı taktık, Intel'e de Intel takmamız gerekir ki Intelin harici ekran kartı yok.

SSDH ise Barracuda diskten 170 lira daha pahalı (Barracuda 225 civarı), o fiyata Amazon.de'den güzel bir SSD alınıp sorunsuzca kullanılabilir diye düşünüyorum ki SSD'nin performansına zaten yaklaşamaz bile. Çoğu kişi SSD'yi yüksek okuma-yazma hızı olarak görür fakat SSD'nin çok daha önemli bir özelliği var: IOPS (saniye başına gerçekleşen girdi/çıktı). Günümüzde HDD'lerde IOPS değeri 400-500 civarı iken SSD'lerde 90000-100000 civarı, bu da çoklu işlemleri (loading screen, küçük boyutlu ama sayı olarak çok fazla olan dosyalarla yapılan işlemler vs.) müthiş hızlı bir hale getiriyor. SSD takılmayacak bir sistem için dediğiniz gibi F/P oranı iyi fakat eğer ilk fırsatta SSD takılacaksa fazladan verilen 170 lira ile daha büyük kapasiteli ya da daha üst model SSD alınabilir. Mesela 3 yıl önce sadece kasasını 4500 liraya topladığım bilgisayarımda (dolar 2,20 civarıydı) 120 GB SSD + 1TB Barracuda kullanmıştım, şimdi tekrar SSD ihtiyacı hissettim ve Amazon'dan 250 GB SSD siparişi verdim sadece oyun kurmak için, Windows'a 120 GB fazlasıyla yetiyor zaten. O nedenle oyun ağırlıklı kullanılacak bu sistemde mümkün olan en iyi ekran kartı ve onu besleyebilecek bir işlemci öncelikli tercihimiz olmalı, SSD ve HDD gibi parçaları her zaman takmak mümkün.

UPS'ye ben de katılıyorum, özellikle Türkiye'de :) Ama bütçe kısıtlı ve PC parçaları kurdan bağımsız olarak ükemizde kara borsaya döndüğünden (50 dolarlık işlemci 350+ lira, başka açıklaması olamaz) orta alt seviye ekran kartını zor sığdırdığımız bütçeye ağır geliyor maalesef. Yine de kaliteli PSU ve güncel parçalar kullanıldığında pek sorun olacağını sanmıyorum.

Kusura bakmayın biraz uzun oldu cevap :) Hatalı bilgi paylaşmamak adına da uzunca sürede bolca kontrol ederek yazdım, umarım gözden kaçırdığım bir şey olmamıştır :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,084
7
51,488
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
RAM hızı normalde dediğiniz gibi fakat testlere göre Ryzen'lerde genel performansı da arttırıyor. Bir de Ryzen'ler bellek uyumsuzluğu sorunuyla çıktı, BIOS güncellemeleri ile düzelttiler bayağı ama yine de önce anakartı seçmek, ardından anakartın sitesinde bellek uyumluluğu kısmındaki belleklerden seçmek kesin sonucu verecektir. Ekran kartı uyumluluğuna gelirsek, ekran kartları universal parçalardır, arkadaşlarınızın sorunu belki anakarttan ya da başka bir şeydendir bilemiyorum ama düzgün bir montajda hiçbir sıkıntı sıkmaz. Bu mantıkla AMD'ye AMD ekran kartı taktık, Intel'e de Intel takmamız gerekir ki Intelin harici ekran kartı yok.
....
Hocam ne yaptınız :) Bahsettiğim uyumsuzluk tabii ki donanımsal değil. Intel işlemci ile AMD'nin grafik hızlandırıcı fonksiyonları ciddi arızalar çıkartıyor. Hatta uygulamalarda, oyunlarda crash olup kapanma durumları da olabiliyor. Bu, farklı yerlerde defalarca gözümle gördüğüm bir sıkıntı. Optimizasyon sorunu diyebiliriz. Tersi AMD cpu & nvidia grafik konfigürasyonlarda da anlık fps düşüşlerinin yaşandığını duydum.(Teyit etmediğim için bu kısmını iddia edemem)

...
SSDH ise Barracuda diskten 170 lira daha pahalı (Barracuda 225 civarı), o fiyata Amazon.de'den güzel bir SSD alınıp sorunsuzca kullanılabilir diye düşünüyorum ki SSD'nin performansına zaten yaklaşamaz bile. Çoğu kişi SSD'yi yüksek okuma-yazma hızı olarak görür fakat SSD'nin çok daha önemli bir özelliği var: IOPS (saniye başına gerçekleşen girdi/çıktı). Günümüzde HDD'lerde IOPS değeri 400-500 civarı iken SSD'lerde 90000-100000 civarı, bu da çoklu işlemleri (loading screen, küçük boyutlu ama sayı olarak çok fazla olan dosyalarla yapılan işlemler vs.) müthiş hızlı bir hale getiriyor. SSD takılmayacak bir sistem için dediğiniz gibi F/P oranı iyi fakat eğer ilk fırsatta SSD takılacaksa fazladan verilen 170 lira ile daha büyük kapasiteli ya da daha üst model SSD alınabilir. Mesela 3 yıl önce sadece kasasını 4500 liraya topladığım bilgisayarımda (dolar 2,20 civarıydı) 120 GB SSD + 1TB Barracuda kullanmıştım, şimdi tekrar SSD ihtiyacı hissettim ve Amazon'dan 250 GB SSD siparişi verdim sadece oyun kurmak için, Windows'a 120 GB fazlasıyla yetiyor zaten. O nedenle oyun ağırlıklı kullanılacak bu sistemde mümkün olan en iyi ekran kartı ve onu besleyebilecek bir işlemci öncelikli tercihimiz olmalı, SSD ve HDD gibi parçaları her zaman takmak mümkün
...
Disk konusu dediğiniz gibi tekrar değerlendirmeye alınabilir, tamamen alacak arkadaşın yaklaşımıyla ve bütçe planlamasıyla alakalı. Yalnız kullanım amacının oyun olduğunu düşününce, ekran kartının seviyesini bugünkü bütçelerle 2000TL seviyelerine çıkarmadıkça işlemcinin de i3 seviyelerinin üstüne çıkması gerektiğini düşünmüyorum. Yeter ki yeni nesil olsun ki işletim sistemleri ve sürekli güncellenen uygulamalar tarafından 1-2 yılda "eskitilmesin".

Söz konusu bilgisayarın oyun dışındaki farklı farklı ağır kullanım alanlarını hesaba katsak bahsettiğiniz RAM çalışma hızı dahil tüm konuları tekrar tekrar göz önünde bulundurmak gerekirdi. Ama şu anki durumda İstanbul içerisinden çıkmayacak bir Smart Fortwo'nun 0-120 hızlanma verisini değerlendirmek gibi oluyor :) Pistlerde süre kasılacağı zaman Porsche'nin PDK şanzımanındaki vites değişim süresini Ferrari'ninki ile ms bazında karşılaştırırız :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,084
7
51,488
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Son olarak şöyle bir sistem düşündüm yorumlarınızı bekliyorum.
Sistem güzel. İş görür. UPS olarak 500 yerine 600 tercih edersen hem daha rahat çalışır, hem de bir takım olumsuz senaryolara karşı toleransı daha iyi olur. Muhtemelen 500 de kaldırır ama 600 garanti olur. Bir de ben olsam ekran kartında Asus'tan başka bir marka seçerdim.

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Sistem güzel. İş görür. UPS olarak 500 yerine 600 tercih edersen hem daha rahat çalışır, hem de bir takım olumsuz senaryolara karşı toleransı daha iyi olur. Muhtemelen 500 de kaldırır ama 600 garanti olur. Bir de ben olsam ekran kartında Asus'tan başka bir marka seçerdim.
Son olarak anakart ve ekran kartında değişiklik yaptım.Anakart'ta değişiklik yapma sebebim 7. nesil tüm intel işlemcilere tam uyumlu olması.

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
600'lük takınca fiyat uçuyor abi.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,084
7
51,488
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Önerim o anakartla rami degistirmen üzerine olacak işlemcinin mhz hızından kayıp edersiniz islemci 2400mhzle calısıyor sizin anakart onun hızını törpüleyecek

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Benim size 2500tl için sistem önerim şöyle olacaktır;
İntel g4560 işlemci(i3 7100le aralarındaki fark çok az ve fiyat olarak daha uygun)
Asus prime b250m-k anakart
Msı gtx 1060 armor ekran kartı
Corsair vangeance 8gb 2400mhz ram
Seagate Barracuda 3.5" 1TB Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
GIGABYTE GZ-F10 550W MidT ATX SİYAH KASA

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,568
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Peki bişi soracağım, bu ebrar bilgisayar vs bu tür toplama bilgisayarlarda garanti nasıl oluyor? Her parça için ayrı ayrı mı firmalarla irtibata geçiyoruz yoksa direk ebrar bilgisayar mı mesela

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Peki bişi soracağım, bu ebrar bilgisayar vs bu tür toplama bilgisayarlarda garanti nasıl oluyor? Her parça için ayrı ayrı mı firmalarla irtibata geçiyoruz yoksa direk ebrar bilgisayar mı mesela
Toplama bilgisayarlarda her parçanın kendi garantisi var parçayı nereden aldıysanız orası ile irtibata geçerseniz size yardımcı olacaklardır genellikle alıp onlar yolluyor garantiye

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım