Continentalden Dört Mevsim Lastik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Carsever

GGUNES
Profesör
1 Ocak 2017
71
108
1,060
Hızla büyüyen dörtmevsim (3PMSF logolu) lastik pazarına Continental de dahil oldu.

Desen adı; Allseasoncontact

14-18 jant araliginda tüm ebatlarında guclendirilmis yanak (XL) özelligi sunan lastik, 3PMSF ve M+S sertifikalarına sahip.

Detaylı bilgi icin;
https://www.continental-tires.com/car/tires/car/all-season/allseasoncontact
ImageThumbnail2.aspx

ImageThumbnail2.aspx

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2017-All-Season-Tyre-Test.htm

Tyre Dry braking in meters
Reference Summer 37.1
Michelin CrossClimate 39
Continental AllSeasonContact 40.7
Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2 40.9
BFGoodrich g Grip All Season 2 41.8
Vredestein Quatrac 5 41.9
Nexen N Blue 4 Season 42
Apollo Alnac 4G All Season 42
Hankook Kinergy 4S 42.2
Kleber Quadraxer 2 42.3
Pirelli Cinturato AllSeason 42.3
Reference Winter 44.1

Tyre Dry Handling Average Speed
Reference Summer 115.2
Michelin CrossClimate 114
Continental AllSeasonContact 113.9
Apollo Alnac 4G All Season 113.4
Vredestein Quatrac 5 113.4
Hankook Kinergy 4S 113.2
Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2 113.1
BFGoodrich g Grip All Season 2 113.1
Kleber Quadraxer 2 113.1
Pirelli Cinturato AllSeason 112.5
Nexen N Blue 4 Season 112.2
Reference Winter 112.1

Tyre External noise in dB
Nexen N Blue 4 Season 67.4
Reference Winter 68.5
Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2 68.6
Kleber Quadraxer 2 68.6
Michelin CrossClimate 68.7
Vredestein Quatrac 5 68.7
BFGoodrich g Grip All Season 2 68.8
Apollo Alnac 4G All Season 69.1
Continental AllSeasonContact 69.2
Pirelli Cinturato AllSeason 69.5
Reference Summer 69.6
Hankook Kinergy 4S 69.9

Tyre
Wet braking in meters
Reference Summer 40.7
Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2 41.6
Continental AllSeasonContact 43.1
Michelin CrossClimate 43.6
Vredestein Quatrac 5 43.9
Nexen N Blue 4 Season 44.9
Pirelli Cinturato AllSeason 45.3
Hankook Kinergy 4S 46.3
BFGoodrich g Grip All Season 2 46.5
Apollo Alnac 4G All Season 46.7
Kleber Quadraxer 2 46.9
Reference Winter 49.2

Tyre Wet Handling Average Speed
Continental AllSeasonContact 75.6
Reference Summer 75.3
Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2 75.1
Michelin CrossClimate 74
Nexen N Blue 4 Season 73.7
Vredestein Quatrac 5 73.5
Pirelli Cinturato AllSeason 73.5
Kleber Quadraxer 2 72.8
BFGoodrich g Grip All Season 2 72.5
Reference Winter 72.1
Apollo Alnac 4G All Season 71.6
Hankook Kinergy 4S 70.9

Tyre Float Speed in Km/H
Continental AllSeasonContact 73.4
Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2 73.2
Reference Summer 71.4
Michelin CrossClimate 71.1
BFGoodrich g Grip All Season 2 70.5
Hankook Kinergy 4S 70.4
Pirelli Cinturato AllSeason 70.4
Kleber Quadraxer 2 70.1
Vredestein Quatrac 5 70.1
Apollo Alnac 4G All Season 69.5
Reference Winter 69.3
Nexen N Blue 4 Season 68.8

Tyre Snow braking in meters
Continental AllSeasonContact 17.1
Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2 17.4
Reference Winter 17.4
Kleber Quadraxer 2 17.4
BFGoodrich g Grip All Season 2 17.5
Nexen N Blue 4 Season 17.6
Pirelli Cinturato AllSeason 18.1
Michelin CrossClimate 18.3
Hankook Kinergy 4S 18.4
Vredestein Quatrac 5 18.7
Apollo Alnac 4G All Season 19.7
Reference Summer 27.1

Tyre Snow handling average speed
Continental AllSeasonContact 60.6
Reference Winter 60.4
Nexen N Blue 4 Season 59.6
Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2 59
BFGoodrich g Grip All Season 2 58.9
Kleber Quadraxer 2 58.8
Pirelli Cinturato AllSeason 58.4
Michelin CrossClimate 58.2
Hankook Kinergy 4S 57.7
Vredestein Quatrac 5 57.5
Apollo Alnac 4G All Season 56.3
Reference Summer 36.2

Tyre Projected wear in Km
BFGoodrich g Grip All Season 2 48,501
Kleber Quadraxer 2 48,474
Vredestein Quatrac 5 44,509
Michelin CrossClimate 44,347
Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2 40,004
Apollo Alnac 4G All Season 32,532
Hankook Kinergy 4S 31,911
Continental AllSeasonContact 31,804
Pirelli Cinturato AllSeason 30,994
Nexen N Blue 4 Season 29,106
Reference Winter 28,000
Reference Summer 28,000

Tyre Euros/1000km based on cost/wear
Continental AllSeasonContact 11.63
Reference Summer 12
Reference Winter 12
Kleber Quadraxer 2 5.98
BFGoodrich g Grip All Season 2 6.29
Vredestein Quatrac 5 7.08
Apollo Alnac 4G All Season 8.15
Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2 8.62
Nexen N Blue 4 Season 9.1
Hankook Kinergy 4S 9.24
Michelin CrossClimate 9.25
Pirelli Cinturato AllSeason 9.68

Tyre Rolling resistance in kg t
Continental AllSeasonContact 7.38
Kleber Quadraxer 2 8.09
Michelin CrossClimate 8.13
BFGoodrich g Grip All Season 2 8.21
Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2 8.31
Vredestein Quatrac 5 8.53
Apollo Alnac 4G All Season 8.68
Pirelli Cinturato AllSeason 8.8
Reference Summer 9.26
Hankook Kinergy 4S 9.27
Nexen N Blue 4 Season 9.62
Reference Winter 9.79

Results

x200-Goodyear-Vector-4Seasons-Gen2.jpg
1st: Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2
Total: 55 / Dry: 6 / Wet: 8 / Snow: 8 / Comfort: 7 / Rolling Resistance: 7 / Noise: 6 / Wear: 6 / Cost: 7
Positive: The Goodyear Vector 4 Season Gen 2 wins the test thanks to an excellent all round performance. Amazing in the snow, good wet grip and handling, the Goodyear also boasts a low rolling resistance and good ride comfort.
Negative: Average wear.

Read Reviews Buy from £65.42
x200-michelin-cross-climate.jpg
2nd: Michelin CrossClimate
Total: 53 / Dry: 8 / Wet: 7 / Snow: 6 / Comfort: 6 / Rolling Resistance: 7 / Noise: 6 / Wear: 7 / Cost: 6
Positive: The Michelin CrossClimate has an excellent all round performance, with a particular strength in the dry and wet.
Negative: Average snow handling.

Read Reviews Buy from £77.10
x200-Continental-AllSeasonContact.jpg
3rd: Continental AllSeasonContact
Total: 50 / Dry: 7 / Wet: 8 / Snow: 8 / Comfort: 6 / Rolling Resistance: 9 / Noise: 5 / Wear: 4 / Cost: 3
Positive: The new Continental AllSeasonContact proves to have excellent snow performance, beating the dedicated winter tyre during the braking and handling tests, and also proving to be strong in the wet. Very low rolling resistance.
Negative: Very high wear, high purchase price.

Read Reviews Buy from £67.06
x200-kleber-Quadraxer-2.png
4th: Kleber Quadraxer 2
Total: 54 / Dry: 5 / Wet: 5 / Snow: 8 / Comfort: 6 / Rolling Resistance: 7 / Noise: 5 / Wear: 9 / Cost: 9
Positive: Excellent on snow, high aquaplaning resistance and the best price / mileage ratio on test.
Negative: Average wet and dry grip.

Read Reviews Buy from £59.88
x200-BFGoodrich-g-Grip-All-Season-2.jpg
5th: BFGoodrich g Grip All Season 2
Total: 55 / Dry: 5 / Wet: 5 / Snow: 7 / Comfort: 7 / Rolling Resistance: 7 / Noise: 6 / Wear: 9 / Cost: 9
Positive: Good snow performance. Low cost per KM.
Negative: Average wet and dry grip.

Read Reviews
x200-Nexen-N-Blue-4-Season.jpg
6th: Nexen N Blue 4 Season
Total: 41 / Dry: 5 / Wet: 6 / Snow: 7 / Comfort: 2 / Rolling Resistance: 5 / Noise: 7 / Wear: 3 / Cost: 6
Positive: Good in the snow and good wet grip.
Negative: High wear, poor dry grip.

Read Reviews Buy from £47.60
x200-Pirelli-Cinturato-All-Season.jpg
7th: Pirelli Cinturato AllSeason
Total: 44 / Dry: 5 / Wet: 6 / Snow: 6 / Comfort: 7 / Rolling Resistance: 6 / Noise: 5 / Wear: 4 / Cost: 5
Positive: Good traction and handling in the snow. Good comfort.
Negative: Poor wet handling, high wear.

Read Reviews Buy from £68.76
x200-vredestein-quatrac-5-profile.jpg
8th: Vredestein Quatrac 5
Total: 48 / Dry: 5 / Wet: 6 / Snow: 4 / Comfort: 6 / Rolling Resistance: 6 / Noise: 6 / Wear: 7 / Cost: 8
Positive: Balance wet and dry performances. Good value for money.
Negative: Poor snow grip, low aquaplaning reserves.

Read Reviews Buy from £62.12
x200-Hankook-Kinergy-4S.jpg
9th: Hankook Kinergy 4S
Total: 40 / Dry: 5 / Wet: 5 / Snow: 5 / Comfort: 5 / Rolling Resistance: 5 / Noise: 5 / Wear: 4 / Cost: 6
Positive: Good traction and short braking distances on snow, high aquaplaning resistance.
Negative: Poor snow and wet handling, slow steering, average wear.

Read Reviews Buy from £58.20
x200-Apollo-Alnac-4G-All-Season.jpg
10th: Apollo Alnac 4G All Season
Total: 39 / Dry: 5 / Wet: 5 / Snow: 3 / Comfort: 4 / Rolling Resistance: 6 / Noise: 5 / Wear: 4 / Cost: 7
Positive: Strong aquaplaning resistance, low price.
Negative: Very poor snow handling, high wear.

Read Reviews

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Linki tıklayıp göremeyenler, yahut linke direkt bakamayanlar için kopyaladım komple. Goodyear, michelin ve Conti oldukça iyi duruyor, bu üç lastikte pişman etmez. Ama goodyear ve michelin oldukça iyi gözüküyor.
4 mevsim ömürlerinin normal lastiklerden daha az olduğu haberleri okudum.Daha temkinli kullanılması gereken lastikler bilginize

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Şimdi bu lastiklerle ilgili şöyle bir durum var, üreticiler de bu lastiklerden memnun gözükmüyorlar. Nedeni ise çok basit, yenileme pazarını baltalıyor bu lastikler. Bu lastiği alan kış lastiği tercih etmiyor, markaların da işine gelmiyor bu. Bir de tabii ki hepsinin kötü lastikler olduğu da bir gerçek. Ne kış sezonu, ne de yaz sezonu bu lastikler iyi bir sonuç vermiyor. Üreticiler de bu teknolojiyi geliştirmeye pek hevesli gözükmüyorlar.

Avrupa'da zaten bu tarz lastikler tercih edilmiyor, fakat tabii ki işine gelenler de var: Kiralama şirketleri.
Bu lastiklerin en kötüsünü takıp, öyle kiralıyorlar arabaları. Yasal düzenlemeye uygun, kış lastiği için para ödemelerine gerek yok...

CrossClimate, AllseasonContact veya herhangi başka bir 4 mevsim lastik takılmayı hiç bir araba haketmiyor. Kış kastiği dediğiniz, regülasyona uysun diye takılması gereken bir şey değil. Arabanızın iyi durması için takılan bir şey.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
4 mevsim ömürlerinin normal lastiklerden daha az olduğu haberleri okudum.Daha temkinli kullanılması gereken lastikler bilginize
Şimdi bu lastiklerle ilgili şöyle bir durum var, üreticiler de bu lastiklerden memnun gözükmüyorlar. Nedeni ise çok basit, yenileme pazarını baltalıyor bu lastikler. Bu lastiği alan kış lastiği tercih etmiyor, markaların da işine gelmiyor bu. Bir de tabii ki hepsinin kötü lastikler olduğu da bir gerçek. Ne kış sezonu, ne de yaz sezonu bu lastikler iyi bir sonuç vermiyor. Üreticiler de bu teknolojiyi geliştirmeye pek hevesli gözükmüyorlar.

Avrupa'da zaten bu tarz lastikler tercih edilmiyor, fakat tabii ki işine gelenler de var: Kiralama şirketleri.
Bu lastiklerin en kötüsünü takıp, öyle kiralıyorlar arabaları. Yasal düzenlemeye uygun, kış lastiği için para ödemelerine gerek yok...

CrossClimate, AllseasonContact veya herhangi başka bir 4 mevsim lastik takılmayı hiç bir araba haketmiyor. Kış kastiği dediğiniz, regülasyona uysun diye takılması gereken bir şey değil. Arabanızın iyi durması için takılan bir şey.
Otomobiliyle fazla hız yapmayan, aracını zorlu hava şartlarının olmadığı bölgelerde kullanan yahut pek sık kullanmayan, kışın genellikle aracını yatıran kişiler bu lastikleri seçebiliyor. Normal şartlarda tabii ki bir kış ve bir yaz lastiği performansı, ömrü almak zor bu lastiklerden. İki mevsim lastiğinin ortalama değerlerini sunuyor bu 4 mevsimler. Genellikle iki takım lastiğe bütçe ayıramayan yahut ayırmak istemeyenler tercih ediyor.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Otomobiliyle fazla hız yapmayan, aracını zorlu hava şartlarının olmadığı bölgelerde kullanan yahut pek sık kullanmayan, kışın genellikle aracını yatıran kişiler bu lastikleri seçebiliyor. Normal şartlarda tabii ki bir kış ve bir yaz lastiği performansı, ömrü almak zor bu lastiklerden. İki mevsim lastiğinin ortalama değerlerini sunuyor bu 4 mevsimler. Genellikle iki takım lastiğe bütçe ayıramayan yahut ayırmak istemeyenler tercih ediyor.
Zaten benim anlamadığım da bu. Türkiye'de lastik fiyatları gerçekten çok iyi. 50.000 TL'lik bir otomobile sahip olan birisinin yapması gereken yatırım aracının değerinin 50'de 1'i. Eğer bu kadar yatırım çok görülüyorsa, kışın arabayı çıkarmamak çok daha doğru.

Hocam bir de bu aracını performanslı kullanmayan kişiler kısmına katılmıyorum pek. Herkes istediği kadar sakin kullansın, karlı havada o fren mesafesi sizin veya yayaların hayatını kurtarır. Evet, her gün ani fren yapmıyoruz sonuçta. Fakat böyle olaylar sadece 1 kere olur, sadece 1 kere sizi allah korusun hapse de götürmeye yeter, mezara da. Arabasına kimse bir lastiği çok görmesin...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Zaten benim anlamadığım da bu. Türkiye'de lastik fiyatları gerçekten çok iyi. 50.000 TL'lik bir otomobile sahip olan birisinin yapması gereken yatırım aracının değerinin 50'de 1'i. Eğer bu kadar yatırım çok görülüyorsa, kışın arabayı çıkarmamak çok daha doğru.

Hocam bir de bu aracını performanslı kullanmayan kişiler kısmına katılmıyorum pek. Herkes istediği kadar sakin kullansın, karlı havada o fren mesafesi sizin veya yayaların hayatını kurtarır. Evet, her gün ani fren yapmıyoruz sonuçta. Fakat böyle olaylar sadece 1 kere olur, sadece 1 kere sizi allah korusun hapse de götürmeye yeter, mezara da. Arabasına kimse bir lastiği çok görmesin...
Lastik benim için de önemli bir kriter. Piyasanın mümkün olan en iyi yaz ve kış lastiğini almaya özen gösteriyorum. Her ne kadar 5 yıldır kullandığımız petlas snowmaster'ları ben seçmemiş olsam da :D

Onun haricinde daha evvel, yani uzun seneler evvel, 4 mevsim lastik kullanmışlığım var. Yeni yağan ve yerde fazla kar tabakası oluşturmamış, mümkün olduğunca düz zemindeki şartlarda yaz lastiğine göre daha iyi tutuş ve durma mesafesi sağlıyor. Ama kış lastiği kadar da etkin olamıyor. Söylediğim gibi her iki mevsim lastiğinin de ortalama değerlerini sunuyor.

Burada önemli olan aracın hangi hava koşullarında ve ne sıklıkla kullanıldığıdır. Şimdi bir Antalya, İzmir gibi şehirlerde kış lastiği almak da çok abes olur eğer ki uzun yol yapılmıyorsa. Ama karlı zeminlerde araç kullanılacaksa 4 mevsime ben de karşıyım.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,057
7
51,432
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Benim lastiklerin ömrü biterse haber ederim.
...
Lastikler benim ömrümü bitirirse de kara haber tez duyulur zaten.

@alptamer hocam geçen kış, yaz lastiğinden 4 mevsim lastiğine geçmiş biri olarak forumda da izlenimlerimi paylaştım. Konfor, ses düzeyi, tüketim gibi konulara hiç girmeyeceğim, direk güvenlik üzerinden gideceğim. Kullandığım Vector4Seasons-Gen2, yaz koşullarında eski yaz lastiğimden kesinlikle daha iyi performans verdi. Kış koşullarında da arabanın tabanı kara tamamen oturana kadar dağ yollarına çıkardı. 1.2 atmosferik motorlu arabamla benim bir lastikten daha fazla ne beklentim olabilir. Ha, 300-500 hp arabam olur, yazın yaz lastiğiyle bile tutunmayı dert ediyorumdur kendime, o zaman tabii ki 4 mevsim lastiği yetmez. Ama standart trafikte standart araçlarla sert kullanım için bile gayet yeterli. Yaz, kış ve 4 mevsim lastiklerinin tümünü kullanmış biri olarak benim içime fazlasıyla siniyor.

Son düzenleme:

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
@alptamer hocam geçen kış, yaz lastiğinden 4 mevsim lastiğine geçmiş biri olarak forumda da izlenimlerimi paylaştım. Konfor, ses düzeyi, tüketim gibi konulara hiç girmeyeceğim, direk güvenlik üzerinden gideceğim. Kullandığım Vector4Seasons-Gen2, yaz koşullarında eski yaz lastiğimden kesinlikle daha iyi performans verdi. Kış koşullarında da arabanın tabanı kara tamamen oturana kadar dağ yollarına çıkardı. 1.2 atmosferik motorlu arabamla benim bir lastikten daha fazla ne beklentim olabilir. Ha, 300-500 hp arabam olur, yazın yaz lastiğiyle bile tutunmayı dert ediyorumdur kendime, o zaman tabii ki 4 mevsim lastiği yetmez. Ama standart trafikte standart araçlarla sert kullanım için bile gayet yeterli. Yaz, kış ve 4 mevsim lastiklerinin tümünü kullanmış biri olarak benim içime fazlasıyla siniyor.
Aslında dedikleriniz kulağa mantıklı geliyor hocam, benim takıldığım kısım şu:
Bu lastikler yukarıdaki linkte de gözüktüğü gibi yaz lastiği referanslarının da, kış lastiği referanslarının da altında kalıyor. Yaz lastiğine göre tek avantajı karlı koşullarda oluyorken, kuru ve ıslak frenlemelerde referansların ciddi derecede altında kalıyor. Lastik üreticilerinin kurudaki fren mesafesinde 1m'lik avantajı olaylar yaratırken referanslara en yakın 4mevsim lastiği 40 metrede duruyor. 30 metre nerde, 40 metre nerde...

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Michelin'inkine bakmıştım 350tl tanesine istiyorlardı ben lastik alırken 200tl ye egp aldım biraz daha koyup bir de ug8 aldık kışın hem daha uzun kullanırım hem de işini yapar.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Pirelli Cınturato All Season ları 120 km kullandım babamın corollada.Baya üstüne bindim.Konforlu= Pof pof esnek bir lastik corolla'nın karakterine çok uyan bir lastik oldu bu sefer aldıklarımız 140.000 de 4.takımını taktık.(Lastik güvenliktir)hatta şuan ilk başta bir bar fazla vurulmuş haliyle böyle.Hızlanmasına göre freni çok çok daha iyi.
Crossclimate e göre daha bir kış lastiği gibi.Kış lastiklerinin kullanım dinamiklerini hissettiriyor.Yana yatma biraz salma yapıyor.Ama asla kopmuyor yoldan.4-5 kere lift off yapmak istedim yeri bırakıp kaymaya geçmiyor.2-3 kere cıyaklayıp tutmaya devam etti.Kuruda eski yaz lastiğimizden iyi:D Islak asfaltı sevmiyor.Evet tutuyor kayma patiye kalma gibi durumu yok ama direksiyon hamlelerime geç cevap alıyorum.Anlayamadım bu durumu.Bozuk aslfaltı çok seviyor daha iyi tutmaya başlıyor.Yağlı asfaltta yüzüyor yaz lastikleri oralarda daha başarılı.Test ettiğimde hava 19 dereceydi.Hava sıcaklığı düştükçe kış şartları yorumlarımı paylaşmak üzere :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım