KAPALI A4 B8.5 2.0 TFSI Gidip gidip gelmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Cuma günü rutin sahibinden ziyaretlerime devam ederken uzun zamandır aradığım temizliğe yakın ve istediğim kriterleri (performans olarak) karşılayan bir araca denk geldim. Aracın 3 adet trameri var. Toplamda 3000tl civarı. Hepsi sağ taraftan sürtme şeklinde. Değişeni yok. Aracı kullanan kişi mütemadiyen sağ tarafı bir yerlere çakıp durmuş. Araba doğuş otomotivden geçen hafta satın alınmış. bu konuyu satıcı konfirme etmese de bismillah paket olması,rengi,kilometresi bir şahıs aracı olmayıp doğuş otomotiv'in yöneticilerine tahsis edildiğini destekler nitelikte. araç eksper'e ve servise açık. iki adet bakıma girmiş. garantisi yok ancak yetkili servis bakımlı. harici olarak aracın YİNE sağ tarafında kapı kolunda boya soyulması ve bel altında yarım yumruk kadar bir göçük mevcut.

Cumartesi ve Pazar günü iki kere görüşmek için gittim. Aracıma takasta 60000tl(emsallerine göre düşük) teklif ettti. A4'ü de 125'e bıraktı. Alınmaz değil, bu fiyata bu kondisyonda hakikaten şuan sahibinden'deki en temiz ve stok olarak en hızlı arabalardan diyebiliriz.

Artıları:
-Performanslı ve quattro. al dağa vur kendi. çık otobana gazla. viraj kas. all included bir araba
-Konforlu geniş sürüş keyfi en az 6 7 sene binilir.
-Kilometresi düşük
-Kış lastikleri var. sottozero. iyi kondisyonda.

Eksileri:
-yaz lastiği ve yazlık jantı yok ( replika ile bile alında min. 5000tl)
-MTV 2778tl (2 sene boyunca sonra 1600 civarı)
-Üstündeki hasarın tamiri en az 1000tl tutar
-Arabada cam filmi dahi yok (600tl)
-kasko ve sigorta diğer arabadan transfer edilecek üstüne fark ödenecek ancak kasko değeri 192000tl olduğundan en az 2000tl fark çıkar
-yakıt kullanıma göre 10lt ile 15lt arası değişecek.

ekstalar:
-APR STG2(buji,bobin de değişecek hepsi en az 4000tl) ya da supechips stg1 yazılım(1500-2000 arası)
-dowpipe 800-1000 tl arası.

anlayacağınız aracı aldıktan sonra 5 ay içinde ekstraları saymazsak kafadan 10000tl masrafı var. Arabada en azından yazlık jant ve lastik olsaydı ya da 120000tl'ye bıraksaydı oradan bir 5000tl kurtaracaktım yine gözümü kestirip alacaktım ancak daha kafadan 10000tl masraf çıkarması gözümü korkurttu,beni zorlayacaktı ve dün akşam yaptığım tüm hesaplamalar neticesinde almaktan vazgeçtim.

Siz ne derseniz? kaçırılmaması gereken bir araba mı yoksa gereksiz bir masraf mı olurdu?

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...25-hp_yetkili-servis-bakimli-523048723/detay/

Son düzenleme:

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
alacağım aracı görünce etkilenmeyecek belki şaşırmayacaksınız ve belki de aklınızdan neden soruları geçecek. ancak herşey yolunda gider ve allahın izniyle projemi tamamlayınca neden cupra'dan sonra bunu seçtiğimi bu başlığa yazdığım tüm postları da hatırlayınca anlamlandıracaksınızdır. ancak elbette bu kısa bir süre değil. mesnetsiz sıradan bir araba alıp onu güzel bir makina haline dönüştürmek kolay olmuyor hem maddi hem manevi yönden. gelecek için zaman vermek manasız ama mantık çerçevesinde bakınca 2 sene alır gibi. tabi madalyonun öbür yüzü de var. belki aklımdakini alamayacağım belki arabada sorun çıkacak satacağım belki sorun da çıkmasa proje yapamadan satacağım vs vs. hayat bu. bekleyip görelim beyler. şurada 3 5 tane araba sever insanız. biz de isteriz Type R başlığını şuraya bam diye koyalım üstüne birer keyif sigarası yakalım ancak TÜRKİYE gerçekleri hayatımızı çooooooooook etkiliyor. hepimiz hakkında hayırlısı. allah herkesin gönlüne göre versin

Son düzenleme:

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
modelli ve 2000cc kombinasyonu = zengin olmak demek. (türkiye şartlarında malesef böyle.) Bence karar çok açık ve net hayatta bulaşma derim. Yani ful+ful de olsa, kurşun da geçirmese, bu kombinasyonda araç almak belli bir gelir düzeyinin üzerinde yaşam sürmek demektir benim için.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,565
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
alacağım aracı görünce etkilenmeyecek belki şaşırmayacaksınız ve belki de aklınızdan neden soruları geçecek. ancak herşey yolunda gider ve allahın izniyle projemi tamamlayınca neden cupra'dan sonra bunu seçtiğimi bu başlığa yazdığım tüm postları da hatırlayınca anlamlandıracaksınızdır. ancak elbette bu kısa bir süre değil. mesnetsiz sıradan bir araba alıp onu güzel bir makina haline dönüştürmek kolay olmuyor hem maddi hem manevi yönden. gelecek için zaman vermek manasız ama mantık çerçevesinde bakınca 2 sene alır gibi. tabi madalyonun öbür yüzü de var. belki aklımdakini alamayacağım belki arabada sorun çıkacak satacağım belki sorun da çıkmasa proje yapamadan satacağım vs vs. hayat bu. bekleyip görelim beyler. şurada 3 5 tane araba sever insanız. biz de isteriz Type R başlığını şuraya bam diye koyalım üstüne birer keyif sigarası yakalım ancak TÜRKİYE gerçekleri hayatımızı çooooooooook etkiliyor. hepimiz hakkında hayırlısı. allah herkesin gönlüne göre versin

Aha Alfa Romeo 159 geliyor :D

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,301
1
9,455
4,970
kocaeli
Abi öyle bir yazı yazmışsın ki galiba aventador geliyor galiba .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Abi öyle bir yazı yazmışsın ki galiba aventador geliyor galiba .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
yahu bu çıkarımı nasıl yaptın:D yani araba görünüş olarak öyle bir araba olacak ki değiştirene kadar sportif olmak adına hiçbir mesneti(dayanağı) olmayacak. arabaya mesnetsiz dedik lol

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Mesnetsiz ve sıradan bir araç olacak diyor ben Sleeper seziyorum siz nasıl TT, Aventador, 159, çıkarıyorsunuz.:pBen piste yönelik dumanlı Spec Corsa/Fiesta veya BadBenz bekliyorum.Sleeper dediğin öyle olur.:);)Şahsen Sleeper dayayıp döşemek kolay bir şey değil bayağı riskli ama çok da zevkli olur orası ayrı.:confused:Bence en güzel Sleeper E34 520İ'lerden olur fiyatları da düşük bir iki sanayi yoluyla(motor oynamasıyla) ve ağırlık azaltımı ile güzel işler çıkarır.

oowXwy-crvk.jpg

Son düzenleme:

emre16

Panpa
8 Eyl 2016
1,607
4,922
4,070
29
Aydın / Bursa
Marka
Renault
Mesnetsiz ve sıradan bir araç olacak diyor ben Sleeper seziyorum siz nasıl TT, Aventador, 159, çıkarıyorsunuz.:pBen piste yönelik dumanlı Spec Corsa/Fiesta veya BadBenz bekliyorum.Sleeper dediğin öyle olur.:);)Şahsen Sleeper dayayıp döşemek kolay bir şey değil bayağı riskli ama çok da zevkli olur orası ayrı.:confused:Bence en güzel Sleeper E34 520İ'lerden olur fiyatları da düşük bir iki sanayi yoluyla(motor oynamasıyla) ve ağırlık azaltımı ile güzel işler çıkarır.

oowXwy-crvk.jpg
ah rahmetlinin arabası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım