KAPALI Kolay Elden Çıkarılabilecek 77.000 TL'ye Kadar Araç Tavsiyesi

planco

Elit Apaçi
21 Eki 2018
138
155
935
Eskişehir
Marka
Volkswagen
Selamlar, bir dostumun ricası üzerine tavsiyelerinizi almaya geldim :D

75 bin civarlarında bir araç arıyor: genç işi, manuel, yakıtı abartmayan ama yerinde duramayan bir araç istiyor. Ama en önemlisi en geç 2 haftada elden çıkarılabilecek şekilde bir piyasası olmalı, çünkü yurt dışına taşınma durumu var. Giulietta 1.4TB tavsiye etmiştim ama malum, hemen satabileceği bi araba değil.

Ben 2016 1.4T Astra K alabilirsin dedim en son, hafif hasarlı bi astra bulunabilir o bütçeye. Sizlerin tavsiyesi nelerdir?

Şimdiden teşekkür ederim.

Önemli bir edit : Arkadaşın da benim gibi aşırı bir VAG alerjisi var, aman diyim :D
Bir tane daha : Çok detay veremedim farkındayım, konuda söz ettiğim araçlar gibi bir şey aranıyor. Sedan da olabilir ama benzinli, manuel ve yakışıklı bi araba olması lazım. Geneldeyse şehir içi kullanılacak ve 1-2 kişi yolculuk edecek.

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Selamlar, bir dostumun ricası üzerine tavsiyelerinizi almaya geldim :D

75 bin civarlarında bir araç arıyor: genç işi, manuel, yakıtı abartmayan ama yerinde duramayan bir araç istiyor. Ama en önemlisi en geç 2 haftada elden çıkarılabilecek şekilde bir piyasası olmalı, çünkü yurt dışına taşınma durumu var. Giulietta 1.4TB tavsiye etmiştim ama malum, hemen satabileceği bi araba değil.

Ben 2016 1.4T Astra K alabilirsin dedim en son, hafif hasarlı bi astra bulunabilir o bütçeye. Sizlerin tavsiyesi nelerdir?

Şimdiden teşekkür ederim.

Önemli bir edit : Arkadaşın da benim gibi aşırı bir VAG alerjisi var, aman diyim :D
Bir tane daha : Çok detay veremedim farkındayım, konuda söz ettiğim araçlar gibi bir şey aranıyor. Sedan da olabilir ama benzinli, manuel ve yakışıklı bi araba olması lazım. Geneldeyse şehir içi kullanılacak ve 1-2 kişi yolculuk edecek.
Şu anki piyasada Alfa Giu bile olsa eğer diğerlerine oranla fiyatını ucuz yazdıysanız 2 haftada satılır, yani 3-5 bin tl daha ucuza verecekse çoğu aracı alabilir(en satılmaz olanı bile).

Tavsiyem ise şu yurtdışına taşınma durumu varsa hiç o toplara girmesin canı sıkılır ve strese girer, daha ucuz ve sıradan araçlara yönelsin derim.

He yok biz tamamen karar verdik öyle olacak diyorsanız da o bütçelerde pek marka model araştırması yapmıyorum ama 5 kapılı HB yada Sedan gövdelerinde saklı aşırı beslemeli benzinli güçlü bir araç alırsanız işiniz görülür sanırım.Diğer arkadaşlar o konuda yardımcı olacaklardır.

planco

Elit Apaçi
21 Eki 2018
138
155
935
Eskişehir
Marka
Volkswagen
Şu anki piyasada Alfa Giu bile olsa eğer diğerlerine oranla fiyatını ucuz yazdıysanız 2 haftada satılır, yani 3-5 bin tl daha ucuza verecekse çoğu aracı alabilir(en satılmaz olanı bile).

Tavsiyem ise şu yurtdışına taşınma durumu varsa hiç o toplara girmesin canı sıkılır ve strese girer, daha ucuz ve sıradan araçlara yönelsin derim.

He yok biz tamamen karar verdik öyle olacak diyorsanız da o bütçelerde pek marka model araştırması yapmıyorum ama 5 kapılı HB yada Sedan gövdelerinde saklı aşırı beslemeli benzinli güçlü bir araç alırsanız işiniz görülür sanırım.Diğer arkadaşlar o konuda yardımcı olacaklardır.

Yok efenim karar vermiş olsa neden dalayım foruma :D Forumdakilerin tecrübe ve bilgilerine danışmak şart oldu artık, az çok otomobil çevremiz var onların da kulaktan dolma bilgiler dışında bir şey bildiği yok, ama bol bol fikirleri var malesef.

Bildiğim kadarıyla Astra K'nin piyasası iyi ama.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
dün başlığın birinde gördüğüm 1.4 otomatik dağıtan astra mevzusundan sonra astra görünce koşarak uzaklaşacağım sanırım

Vag sevmiyor demişsiniz de hemen satmak için golf alacak, honda civic alacak, toyota corolla falan alacak. öyle alfa falan alıp satmayı beklemesin. Ha 75e alıp 2 ay sonra 70e satayım farketmez derse çabuk satılır o ayrı :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Eğer yurtdışı planları 2-3 ay içerisinde çözülecekse benim tavsiyem, arkadaşınızın uzun dönem araç kiralama yoluna gitmesi yönünde olur. Araba alırsa, 2 haftada elden çıkarmak için kıracağı fiyat, kiralama fiyatıyla yaklaşık aynı seviyelere gelir.

planco

Elit Apaçi
21 Eki 2018
138
155
935
Eskişehir
Marka
Volkswagen
dün başlığın birinde gördüğüm 1.4 otomatik dağıtan astra mevzusundan sonra astra görünce koşarak uzaklaşacağım sanırım

Vag sevmiyor demişsiniz de hemen satmak için golf alacak, honda civic alacak, toyota corolla falan alacak. öyle alfa falan alıp satmayı beklemesin. Ha 75e alıp 2 ay sonra 70e satayım farketmez derse çabuk satılır o ayrı :)

Konuyu ben de okudum da otomatik şanzıman da sıkıntı var diyorlar, arkadaş manuel alacak. Astra K'da 2 hafta içinde satılabilecek bir araba değil mi yani? Bilmediğimden soruyourm

planco

Elit Apaçi
21 Eki 2018
138
155
935
Eskişehir
Marka
Volkswagen
1.4 Turbo Astra K larda piston kırma problemi var diye biliyorum.
bkz: https://forum.donanimhaber.com/opel-astra-k-1-4t-piston-kirma-problemi--127795993

Bu düşündürücü işte, ama önemli olan kaç kişinin bu sorunu yaşadığı ve servisin gerekeni yapıp yapmadığı. Teşekkür ederim araştıracağım.

Eğer yurtdışı planları 2-3 ay içerisinde çözülecekse benim tavsiyem, arkadaşınızın uzun dönem araç kiralama yoluna gitmesi yönünde olur. Araba alırsa, 2 haftada elden çıkarmak için kıracağı fiyat, kiralama fiyatıyla yaklaşık aynı seviyelere gelir.

Eğer olmazsa 2-3 ay içinde yapılan masrafla baya bir düşecek bütçe, ama ileteyim kendisine bakalım ne diyecek.

EmreBHZ

Profesör
8 Eyl 2016
672
1,274
2,270
Vag'a alerjimiz var... Yine de göndereyim, teşekkür ederim. Bütçenin çok altında kalıyor bu arada.
bence bu araba son SEAT leon yenisi vw leon , bütçe konusuna değinirsek araba alırken kıstas para değil beklentiler olmalı bence x paran var diye hepsini gömmek zorunda değilsin senin isteklerini y para araç karşılıyorsa onu al

planco

Elit Apaçi
21 Eki 2018
138
155
935
Eskişehir
Marka
Volkswagen
Yurt dışına gitme durumu varsa neden paranın hepsini gömüyor ki araca? Şahsen iş görecek ucuz yollu bir şey alırım veya 77 bini bankaya koyar gelen parayla araç kiralarım.

Yurtdışına gitme ihtimali çok düşük çünkü, onun için 3-4 ay arabasız gezmek veya kiraya para basmak istemiyor. Benim bildiğim bu, faiz meselesinden bahsederim.

bence bu araba son SEAT leon yenisi vw leon , bütçe konusuna değinirsek araba alırken kıstas para değil beklentiler olmalı bence x paran var diye hepsini gömmek zorunda değilsin senin isteklerini y para araç karşılıyorsa onu al

O kadar parası olduğu için gömmek istediğini nerden çıkardık şimdi :D Öyle bir bütçe ayırmış demek ki kendine göre.

__
Artık herifin tercihlerini çekiştirmeyip araç mı baksak o_O

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bu düşündürücü işte, ama önemli olan kaç kişinin bu sorunu yaşadığı ve servisin gerekeni yapıp yapmadığı. Teşekkür ederim araştıracağım.

Eğer olmazsa 2-3 ay içinde yapılan masrafla baya bir düşecek bütçe, ama ileteyim kendisine bakalım ne diyecek.
2013'ten beri Opel sahibi olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki, Opel yetkili servisleri hakkında "ahlaksız" genellemesi yapabilirim. Aralarında istisnalar varsa da kaideyi bozmaz. Arada 0 km Opel de aldığımız oldu, güç bela kurtulduk ayıplı maldan. Servis bu tarz sorunların hepsinde müşterinin burnundan getirir, onlar için her şey kullanıcı hatasıdır. Teşhis ve onarım süreçleri içi rahat ettirmez. 1.4T motorlardaki bu kol çıkarma meselesi Astra J'den beri süregelen kronik sorun. Astra K kasalarda düzeltildi diye duymuştum, demek ki düzeltilmemiş.
Özetle, Astra K kağıt üstünde güzel tavsiye ama pratikte işler maalesef öyle değil.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım