Goodyear EGP vs Conti PC5 hangisi ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
17 ye de gelmedi bize ya pc6 gelse keşke belki 17 jant+pc6 yapabiliriz 34200 kmdir üstünde lastiklerimiz 45 binde atarız çöpe :) En kötü 16 ya pc6 alırız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
17'lik ebatlar çoktan gelmeye başladı pc6'da. Hatta yaz başında ben pc5'leri alırken 17'lik ebatta pc6'lar vardı. İnceledim bayağı lastikleri ve pc5'den her anlamda çok çok farklı bir üretimi olduğu bariz belli. Size gelmedi henüz sanırım bunlar.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
17'lik ebatlar çoktan gelmeye başladı pc6'da. Hatta yaz başında ben pc5'leri alırken 17'lik ebatta pc6'lar vardı. İnceledim bayağı lastikleri ve pc5'den her anlamda çok çok farklı bir üretimi olduğu bariz belli. Size gelmedi henüz sanırım bunlar.

Vitrinde görmedim abi sipariş üstüne gelir zaten o ayrı konu :) Dükkanda yok yani isterse biri getittiririz

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
sorma ya kaza yapıyoduk 1günde 2kere çok kayıyo
Allah Allah, ben çok uzun süre kullandım hiç böyle şeyler yaşamamıştım. Keşke bunu fark ettiğiniz anda lastikleri geri gönderseydiniz. Test sonuçlarında da baktım pc5 ile çok yakın sonuçlar almış fren mesafesi hususunda. Yani lastikler hakkında beklenti manasında yorum farklılıkları olabiliyor ama bu derece şikayet olması normal değil hocam.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Vitrinde görmedim abi sipariş üstüne gelir zaten o ayrı konu :) Dükkanda yok yani isterse biri getittiririz

Anladım kardeşim.. Ben gittiğim dükkanlarda görmüştüm hemen vitrinin önüne koymuşlar 17'lik ebatları. Lastik gerçekten güzel üretilmiş. Desenleri ve hamuru çok kaliteli duruyor.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Allah Allah, ben çok uzun süre kullandım hiç böyle şeyler yaşamamıştım. Keşke bunu fark ettiğiniz anda lastikleri geri gönderseydiniz. Test sonuçlarında da baktım pc5 ile çok yakın sonuçlar almış fren mesafesi hususunda. Yani lastikler hakkında beklenti manasında yorum farklılıkları olabiliyor ama bu derece şikayet olması normal değil hocam.
internette de öyle yazmış herkes ya sıcak kuru ve kötü zeminde harbiden durmuyo ama azıcık su olsun daha iyi duruyo anlamıyorum bunu

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Anladım kardeşim.. Ben gittiğim dükkanlarda görmüştüm hemen vitrinin önüne koymuşlar 17'lik ebatları. Lastik gerçekten güzel üretilmiş. Desenleri ve hamuru çok kaliteli duruyor.

15-16" satılıyo genelde abi onları da millet ucuz olanlardan alıyo ya adam geldi sc6 aldı mesela depodan aldık yarın geliyo taptaze lastikler :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
internette de öyle yazmış herkes ya sıcak kuru ve kötü zeminde harbiden durmuyo ama azıcık su olsun daha iyi duruyo anlamıyorum bunu
Belki asfaltın ve yolun durumuna göre değişiyordur. Dediğim gibi benim baktığım test sonuçlarında pek sorun okumamıştım. İnternetteki egp yorumlarını pek dikkate alamıyorum çünkü 3 ve 4 kanallı olayından hemen hemen çoğu kullanıcı haberdar değil. Yorumlarda hangi lastik için yorum yapılıyor bilemiyorum. Testlerde pc5'in 8.8 iken egp'ın 8.6 kuruda frenleme derecesi var. Dediğim gibi asfaltın kalitesine göre değişiyor olabilir frenleme kalitesi.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Hayırlı günlerde kullansın inşaallah. Bakalım pc6 gelirse bir de onun yorumlarını okuruz :)

Adam passat b8 i 50 bin km dir sc5 lerle kullanıyomuş yanakları ekstra güçlendirilmiş lastikmiş kullandığı sepsert araba diyo sanki amörtisör yok diyo :) Zaten passat sert bi araba adam bıkmış artık :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Adam passat b8 i 50 bin km dir sc5 lerle kullanıyomuş yanakları ekstra güçlendirilmiş lastikmiş kullandığı sepsert araba diyo sanki amörtisör yok diyo :) Zaten passat sert bi araba adam bıkmış artık :)

Zaten normal haliyle bile sc5 sert bir lastikken güçlendirilmiş halini düşünemiyorum. Neyse, normal sc6 ile biraz daha rahat eder diye düşünüyorum. Beğenmezse pc6 ile değişirsiniz :D

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Zaten normal haliyle bile sc5 sert bir lastikken güçlendirilmiş halini düşünemiyorum. Neyse, normal sc6 ile biraz daha rahat eder diye düşünüyorum. Beğenmezse pc6 ile değişirsiniz :D

Sc6 yı normal aldık ya yanakları güçlendirilmiş sc5 daha pahalı abi shshshs

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Primacy 3'leri sonradan alanların bazılarının memnun olduğunu duydum. Genelde sorun fabrika çıkışlı sıfır araçların üzerinde gelen primacy 3'ler de çıkıyor sanırım. Tabii söyleyenlerin yalancısıyım. Yine de primacy 3 almam bir daha.
Ben de tövbeliyim Primacy'lere.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
abi valla en güzel lastik conti ya gerçi ben 16 ve 17lerle kullandım büyük ebatları bilemiyeceğim
Vallahi ben 16'lık pc5 kullanıyorum. Öyle ahım şahım çok bariz bir üstünlüğünü hiç görmedim. Tamam kötü değil güzel lastik ama egp ile kıyaslarsam kuruda az daha iyi yol tutması ve az daha konforlu olması haricinde bir fark yok. Üstelik lastiğin yuvarlanma direnci gerçekten kötü. Gaza çok daha fazla çökmem gerekiyor hızlanması için ve bu da tüketimi etkiliyor. Bak bitik primacy 3'lerle yazın 5,5 litre yaktığım yerde şuan 6,5 litre aşağısını göremiyorum şehir içinde. Ayrıca bitik primacy 3'lere yakın bir yol gürültüsü var. Üstelik ıslak zeminde de kuruda verdiği güveni vermiyor yol tutuş konusunda. Baktığında totaldeki eksisi artısından fazla benim için. Kuruda 16 ebatında daha iyi yol tutan bir lastik olmadığı için şuan kullanıyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Konuyu hortlatmış gibi olacağım fakat başlık içinde premium contact 6'nın 16 inç jantla ve 205-55 ölçüleriyle gelmemesi mevzusu son bulmuş durumda. Artık 205 55 16 ölçüleriyle de gelmiş durumda. Muhtemelen premium contact 5'lerden sonra bu ebatta alacağım yaz lastiği pilot sport 4 ve premium contact 6 ikilisinden biri olacaktır. Yaz yaklaşıyor ve bu ebatta öneri isteyen üyeler artık premium contact 6'yı da listesine dahil edebilir.
https://www.continental-lastikleri.com.tr/binek/lastikler/premiumcontact6

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Konuyu hortlatmış gibi olacağım fakat başlık içinde premium contact 6'nın 16 inç jantla ve 205-55 ölçüleriyle gelmemesi mevzusu son bulmuş durumda. Artık 205 55 16 ölçüleriyle de gelmiş durumda. Muhtemelen premium contact 5'lerden sonra bu ebatta alacağım yaz lastiği pilot sport 4 ve premium contact 6 ikilisinden biri olacaktır. Yaz yaklaşıyor ve bu ebatta öneri isteyen üyeler artık premium contact 6'yı da listesine dahil edebilir.
https://www.continental-lastikleri.com.tr/binek/lastikler/premiumcontact6

Güzel haberler batan memleket için :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım