205/55/R16 Yazlık Lastik Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

krsdqnqrd

Elit Apaçi
2 Şub 2017
74
172
810
Antalya
İyi günler herkese,
Antalya da oturuyoruz bilen bilir yazın burda asfaltta yumurta pişmenin de ötesine geçer :D , istediğim hava şartlarına dayanıklı olsun, hamuru bozulmasın. Yılda en fazla 13bin km yaparız. 4 lastik toplam 1100₺ yi geçmesin yeter.
Benim aklımda continental premium contact 5 var ama bazı yerlerde sicak havada iyice yumuşar falan diyorlar.

205/55/R16 ebatlarında lastik önerilerinizi bekliyorum.

gokhanatesoglu

Profesör
27 Eyl 2016
182
161
1,085
goodyear efficientgrip performance oneririm 30 bin km dir kullaniyorum konforlu disi uzun sure gidecek bir lastik benim gordugum tek sikinti sert firende yol puruzssuzzse kayiyor adanada kullaniyorum yagmurda tutusu mukemmel

krsdqnqrd

Elit Apaçi
2 Şub 2017
74
172
810
Antalya
goodyear efficientgrip performance oneririm 30 bin km dir kullaniyorum konforlu disi uzun sure gidecek bir lastik benim gordugum tek sikinti sert firende yol puruzssuzzse kayiyor adanada kullaniyorum yagmurda tutusu mukemmel
Listeye ekledim, almadan önce önerilen ve bulduğum lastikler arasında en iyisini seçeceğim. Nokian nasıldır, bu markayı da baya övüyorlar.

gokhanatesoglu

Profesör
27 Eyl 2016
182
161
1,085
Hocam nokian hic kullanmadim bn ovulen bir lastik ancak nokian gecen yil michelin energy saver kullanmistim ondanda memnundum goodyear alirsaniz alman uretimi bulabilrseniz onu alin yerli uretimmin sikinti oldugu soyleniyor

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,203
45,792
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sahip oldugunuz olculerde egp ve pc5 en iyi ilk 3 lastik arasinda. Yani bu lastiklerin kullanim omru ( hamurlarinin bozulmasi acisindan ) az olmayacaktir. Antalya bildigim kadariyla yagmuru fazla olmayan bir bolge. O yuzden kuruda tutusu ve frenlemesi iyi olan bir lastik sizin icin daha iyi olabilir. Pc5, bu konduda egp'a gore az bir farkla daha iyi ama sakin surenler icin bu fark belli olmayacaktir. Uzak durmaniz gereken lastik ise primacy 3'tur. Antalya sicagini yedigi anda hamuru bozulmustu lastiklerin. Nokian'a gelince kullanici geri bildirimleri gayet guzel ama ne hikmetse lastigin hemen hemen hic bir testte birinciligi yok. Alirsaniz ozellikleri acisindan pisman etmeyecektir ama uzun omurluluk konusunda kullanici tecrubesi olarak yorum yapmak zor. Zira o kadar uzun sure deneyimlemis birini henuz gormedim.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Antalyada yaşayan Egp, nokian wrd4 ve hankook kullanıcısı olarak yorumlarım;

Nokian menşei Finlandiya. Kış lastikleri gerçekten baya bayaa iyi kışın herkesin pes edip sağa çektiği karlı yollarda ben nokianlarla fütursuzca geçip gittim ve rampalar dahil beni yolda bırakmadı ama yaz lastikleri Conti ve Goodyear a göre o kadar iyi değil diye okudum.

Ben Antalyada Egp ve Hankook kinergyeco lastikleri iki ayrı araçta sürekli olarak kullanıyorum. Hankook biraz yumuşak bir lastik ama kuru ve ıslak yol tutuşu çok tatmin edici. Egpler muazzam lastikler, hele ıslakta çok çok iyiler. Yol tutuşu çok güzel fakat yolu deli gibi tutan bu lastikler saçma bir şekilde 2. Viteste gaza yüklenince patinaja düşüyor ve sert frenlerde abs devreye girip fren mesafesi uzuyor. Ama virajlarda asla bırakmıyor. Tasarrufu çok iyi yol sesi yok. Konuda bahsi geçen conti ve egplerin ikisi de tercih edilebilir

krsdqnqrd

Elit Apaçi
2 Şub 2017
74
172
810
Antalya
Antalyada yaşayan Egp, nokian wrd4 ve hankook kullanıcısı olarak yorumlarım;

Nokian menşei Finlandiya. Kış lastikleri gerçekten baya bayaa iyi kışın herkesin pes edip sağa çektiği karlı yollarda ben nokianlarla fütursuzca geçip gittim ve rampalar dahil beni yolda bırakmadı ama yaz lastikleri Conti ve Goodyear a göre o kadar iyi değil diye okudum.

Ben Antalyada Egp ve Hankook kinergyeco lastikleri iki ayrı araçta sürekli olarak kullanıyorum. Hankook biraz yumuşak bir lastik ama kuru ve ıslak yol tutuşu çok tatmin edici. Egpler muazzam lastikler, hele ıslakta çok çok iyiler. Yol tutuşu çok güzel fakat yolu deli gibi tutan bu lastikler saçma bir şekilde 2. Viteste gaza yüklenince patinaja düşüyor ve sert frenlerde abs devreye girip fren mesafesi uzuyor. Ama virajlarda asla bırakmıyor. Tasarrufu çok iyi yol sesi yok. Konuda bahsi geçen conti ve egplerin ikisi de tercih edilebilir
Sağolun:)

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
195-65-15 ebatlı pc5 leri yaklaşık 1 senedir kullanıyorum. Bu kış kardada kullanmak zorunda kaldım o zaman bile sıkıntı yaşamadım. Energy saverlardan sonra çok daha memnun etti.

krsdqnqrd

Elit Apaçi
2 Şub 2017
74
172
810
Antalya
195-65-15 ebatlı pc5 leri yaklaşık 1 senedir kullanıyorum. Bu kış kardada kullanmak zorunda kaldım o zaman bile sıkıntı yaşamadım. Energy saverlardan sonra çok daha memnun etti.
Energy Saverlarla kullanıyordum sattığım arabamı, aynı ebat sizinkilerle, ses ve tutuş olarak ne kadar fark var, iki lastik karşılaştırılamaz ama merak ettim.

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Energy Saverlarla kullanıyordum sattığım arabamı, aynı ebat sizinkilerle, ses ve tutuş olarak ne kadar fark var, iki lastik karşılaştırılamaz ama merak ettim.
Ses olarak çok bariz fark yok ama ıslak/kuru tutuş ve fren mesafesi hissedilir şekilde fark etti, abs daha az devreye girmeye başladı. Konfor olarak keskin kasislerde ve boyalarda farketti daha az sekiyor araba.

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul
Peugeot 308 aldığımda üstünde Egp ile geldi, 25bin km kullanıyorum ve 225/45/17 olmasına rağmen lastik sesi gerçekten çok az. Sakin kullanımda ve kaliteli asfaltta yok diyebilirim. İnce yanak olmasının etkisi vardır ancak yol tutuş olarak da performanslı kullanımlarda dahil hiç tedirginlik yaşatmadı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım