KAPALI Dikiş makinesi sesi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Bu aralar düşük viteste sakin giderken, motordan hafif dikiş makinesi çalışıyormuş gibi ses geliyor. Bunu birkaç kere görmüştüm forumlarda ama sorunun ne olduğunu kimse mutlak açıklayamış. Yağ yakma gibi sorunlar yok yağı normal aracın, çekişten düşme de yok. Sizce sorun nedir?

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Aracı 1 2 haftadır adam akıllı kullanmıyordum. Bugün 90 100 le gittim 15 dakika falan. Sonra sesi farkettim ve havalandırma sıcaktaydı parkederken hafif plastik yanık kokusu tarzı bir koku geliyordu. Dönüşte çalıştırdım yine dikiş makinası sesi geliyordu yolda 140 yaptım ses kesildi fakat yine çok az o koku geldi parkederken farkettim. Bu arada soğuğa alınca gelmiyor koku sıcakta geliyor.
Uzun süre adam akıllı kullanmadığım için böyle olmuştur diye düşünüyorum olabilir mi?

Son düzenleme:

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Yağı 1500 km önce değişti rengi hala açık ve seviyesi normal.
@kenblock
Abi ses yani gaza basınca geliyor araç ilerlemiyorken de geliyordu, onunla alakalı bir durum olmadığını düşünüyorum. @istanbul

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
Subap yarın yapılması lazım. ritmik sesler duyarsın subapların üzerinde pullar var kapağı açınca subapları görürsün onların açık kapalı konumdaki boşluk ayarı için kullanılır git bir ustaya motoru soğutur yarım saatte yeni uyumlu pulcuklar ile değştirir sorun kalmaz

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Subap yarın yapılması lazım. ritmik sesler duyarsın subapların üzerinde pullar var kapağı açınca subapları görürsün onların açık kapalı konumdaki boşluk ayarı için kullanılır git bir ustaya motoru soğutur yarım saatte yeni uyumlu pulcuklar ile değştirir sorun kalmaz
Teşekkürler. Büyük bir sorun olmadığını düşünüyorum dedğğim gibi ses kesildi. Araca gaz ayarı yapılmadı ve buji buji kaboolarının değiştirilmesi gerekiyor vakti geldr zaten sorun bu sanırım dün biraz kafama takıldı.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Valla yeni gördüm yavru.
O dikiş makinesi sesi buji kabloları atlatma yaparsa çıkar, supap ayarı lazımsa çıkar, lpg enjektörlerinden çıkar, egzoz manifold contaları eskimişse kaçırır ondan yapar. Özellikle yaz geldiği zaman sıcak havalarda bu ses daha çok duyulur. Sıcağa bağlı olarak yağ inceldikçe supap iticileri ya da buji kabloları çok eskimişse sıcağın etkisiyle motor bloğuna atlatma yapar.

Düşük viteste sakin giderken sokak aralarında falan çıtıçıtı gibi dikiş makinesine benzer ses geliyosa ve çok noktalı lpg enjektörü varsa bundan gelir normaldir. Buji kabloları atlatma yapar ondan gelir. Sıcak havada yağ inceldiği için de gelir (kışın hiç bişey yokken havalar ısındıkça böyle sesler gelebilir) normaldir.

Buji kablolarını kesinlikle ama kesinlikle orijinal al, ucuz bişey alırsan 1 hafta sonra yine aynı sesi duyarsın ve arabanın çekişi değişir. NGK kabloları tavsiye ederim

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Valla yeni gördüm yavru.
O dikiş makinesi sesi buji kabloları atlatma yaparsa çıkar, supap ayarı lazımsa çıkar, lpg enjektörlerinden çıkar, egzoz manifold contaları eskimişse kaçırır ondan yapar. Özellikle yaz geldiği zaman sıcak havalarda bu ses daha çok duyulur. Sıcağa bağlı olarak yağ inceldikçe supap iticileri ya da buji kabloları çok eskimişse sıcağın etkisiyle motor bloğuna atlatma yapar.

Düşük viteste sakin giderken sokak aralarında falan çıtıçıtı gibi dikiş makinesine benzer ses geliyosa ve çok noktalı lpg enjektörü varsa bundan gelir normaldir. Buji kabloları atlatma yapar ondan gelir. Sıcak havada yağ inceldiği için de gelir (kışın hiç bişey yokken havalar ısındıkça böyle sesler gelebilir) normaldir.

Buji kablolarını kesinlikle ama kesinlikle orijinal al, ucuz bişey alırsan 1 hafta sonra yine aynı sesi duyarsın ve arabanın çekişi değişir. NGK kabloları tavsiye ederim
Haftaya falan satcam arabayı büyük iht subap ayarı ve bujilerin değişmesi gerek söylerim satarken adama, zaten ilk çalıltırmada saçmalıyo bazen devir 500' e falan düşüyo :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım