Dadaşlar Diyarından Merhaba

Honda CRZ mi yoksa Alfa Romeo 159 mu?

• Kullanılan toplam oy
    7
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Optimus Prime

Asfalt Kurutucu
24 Kas 2016
29
84
635
31
Erzurum
Otopark.com'u youtube üzerinden tanıyıp uzun uzun bir süre takip ettikten sonra foruma uğramadığımı fark ettim, foruma giriş yapıp birkaç konuya bakınınca videolardaki samimiyeti burada da görmek gerçekten güzel oldu. Umarım samimiyetiniz ve mutluluğunuz daimi olur.

İsmim Abdulselam, Erzurumluyum, 25 yaşındayım ve henüz hiç Alfa sahibi olamasam da Alfisti olma yolundayım :) Garaj kısmına gidecek bir aracım yok şu an fakat geçmişte Renault Fairway, Honda Euro Civic ve Renault Laguna kullanabildim. Listeye Alfa Romeo 159 veya Honda CRZ katabilirsek iyi olur.

Uzun lafın kısası herkese iyi forumlar.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Otopark.com'u youtube üzerinden tanıyıp uzun uzun bir süre takip ettikten sonra foruma uğramadığımı fark ettim, foruma giriş yapıp birkaç konuya bakınınca videolardaki samimiyeti burada da görmek gerçekten güzel oldu. Umarım samimiyetiniz ve mutluluğunuz daimi olur.

İsmim Abdulselam, Erzurumluyum, 25 yaşındayım ve henüz hiç Alfa sahibi olamasam da Alfisti olma yolundayım :) Garaj kısmına gidecek bir aracım yok şu an fakat geçmişte Renault Fairway, Honda Euro Civic ve Renault Laguna kullanabildim. Listeye Alfa Romeo 159 veya Honda CRZ katabilirsek iyi olur.

Uzun lafın kısası herkese iyi forumlar.
Foruma hosgeldin kardesim, umarim keyifli vakit gecirirsin bizler gibi.
Oncelikle seceneklerini sundugun araclar birbiri ile hic alakasi olmayan segment ve tarz da araclar, tek benzerligi fiyat araligi, dersenki Brera o zaman sadece segment farki kalir o da efsane bir aractir ama su anda sadece 1 tane var satilik gorunen, fiyat ta fena :eek::eek:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...v6-260-hp,q4-sky-window,essiz-302110181/detay
Burada senin ihtiyaclarin devreye giriyor, acikcasi Japoncu degil, eski bir Alfistiyim :D ama asagidakiler hakkinda biraz detay verebilirsen yardimci olmaya calisiriz;
- otomatik istiyosan CR-Z yok zaten, tercih 159 olmali
- CR-Z nin benzinli ve hibrit secenegi var 159 un dizel ve benzinli
- CR-Z coupe, 159 4 kapi
- CR-Z sehir ici arabasi, 159 uzun yol
- CR-Z nin 215 lt, 159 un 405 lt bagaji var
- CR-Z piyasa da pek bulunabilen bir arac degil, o yuzden elden cikarmasi 159 dan daha zor olacaktir, bu 159 cok kolay elden cikar anlamina gelmez ama 159 un mutlaka alicisi cikar.
- Ikisi de kendi segmentinde dizayn olarak cok iddali araclar, burasi tamamen kisisel zevk tabi
- 159 sinifinin en iyi yol tutan aracidir, CR-Z nin yol tutusu hakkinda bilgim yok :D
- CR-Z nin en onemli artisi daha modelli olusu olur muhtemelen (2010-2013 arasi), 159 (2006-2011)
Benim sahsi fikrim tabiki 159 :D ama karar vermeden once test surusu yap mutlaka her 2 aracla da...

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,280
1
9,427
4,970
kocaeli
Forumumuza hoşgeldiniz , bende alfam olmasada Alfisti olma yolunda ilerliyorum ancak babamın İtalya üretimi bir aracı olduğundan ve bu aracın birçok parçası alfalar ile ortak olduğundan kendimi avutuyorum :)

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Optimus Prime

Asfalt Kurutucu
24 Kas 2016
29
84
635
31
Erzurum
Foruma hosgeldin kardesim, umarim keyifli vakit gecirirsin bizler gibi.
Oncelikle seceneklerini sundugun araclar birbiri ile hic alakasi olmayan segment ve tarz da araclar, tek benzerligi fiyat araligi, dersenki Brera o zaman sadece segment farki kalir o da efsane bir aractir ama su anda sadece 1 tane var satilik gorunen, fiyat ta fena :eek::eek:
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfa-center-dan-2007-brera-3.2-v6-260-hp,q4-sky-window,essiz-302110181/detay
Burada senin ihtiyaclarin devreye giriyor, acikcasi Japoncu degil, eski bir Alfistiyim :D ama asagidakiler hakkinda biraz detay verebilirsen yardimci olmaya calisiriz;
- otomatik istiyosan CR-Z yok zaten, tercih 159 olmali
- CR-Z nin benzinli ve hibrit secenegi var 159 un dizel ve benzinli
- CR-Z coupe, 159 4 kapi
- CR-Z sehir ici arabasi, 159 uzun yol
- CR-Z nin 215 lt, 159 un 405 lt bagaji var
- CR-Z piyasa da pek bulunabilen bir arac degil, o yuzden elden cikarmasi 159 dan daha zor olacaktir, bu 159 cok kolay elden cikar anlamina gelmez ama 159 un mutlaka alicisi cikar.
- Ikisi de kendi segmentinde dizayn olarak cok iddali araclar, burasi tamamen kisisel zevk tabi
- 159 sinifinin en iyi yol tutan aracidir, CR-Z nin yol tutusu hakkinda bilgim yok :D
- CR-Z nin en onemli artisi daha modelli olusu olur muhtemelen (2010-2013 arasi), 159 (2006-2011)
Benim sahsi fikrim tabiki 159 :D ama karar vermeden once test surusu yap mutlaka her 2 aracla da...
Öncelikle değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.. Ki okurken aklıma gelen şu soruydu( yaklaşım tartışılabilir :) ) aşk mı yoksa mantık evliliği mi?
Kendimce nacizane cevabım aşk evliliği olurdu ki buda CRZ'ye denk geliyor :D lakin mantığım sizinde belirttiğiniz hususlarda doğru olduğunuzu söylüyor ;) aralarındaki alaka fiyattan ziyade ikisini de seviyor olmam galiba.. Bu arada Brera :eek::eek: bu emojiyi hakkıyla kullandırır :D

Optimus Prime

Asfalt Kurutucu
24 Kas 2016
29
84
635
31
Erzurum
Forumumuza hoşgeldiniz , bende alfam olmasada Alfisti olma yolunda ilerliyorum ancak babamın İtalya üretimi bir aracı olduğundan ve bu aracın birçok parçası alfalar ile ortak olduğundan kendimi avutuyorum :)

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eski işimde günlük 1000 araçla muhatap olurdum Alfa Romeo, Subaru ve bunlara benzer farklı karakteristik özellikleri olan araçları görünce alışılmışlık duygusunu aştığımı hissederdim... Mercedes'ler BMW'ler Audi'ler kalitelerinin yanında göz aşinalığını da getiriyor bence. Diğer yandan bakınca her modelinde bir hikaye ve efsane yatan Alfa çok çekici geliyor bana. Umarım siz de isteğinize en yakın zamanda ulaşırsınız.

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hoşgeldiniz aramıza, nacizane tavsiyem yaşınız henüz genç 159 alıp ne yapacaksınız(bir sürü koltuk alan yaşlanınca zaten istemesek de koca koca araçlara bineceğiz) ayrıca o da CRZ kadar zor bela satılıp alınacak bir araç:eek: riskler eşitlenmişken ben CRZ'iyi tercih ederdim, ama akü durumlarını felan iyi kontrol ettirmek gerek.Keyifli forumlar...:)Ama tabii ki ben sadec 2'si arasında öneri yaptım, mantıklı bakacak olursak daha farklı seçeneklere yönelmelisiniz.

Son düzenleme:

Optimus Prime

Asfalt Kurutucu
24 Kas 2016
29
84
635
31
Erzurum
Hoşgeldiniz aramıza, nacizane tavsiyem yaşınız henüz genç 159 alıp ne yapacaksınız(bir sürü koltuk alan yaşlanınca zaten istemesek de koca koca araçlara bineceğiz) ayrıca o da CRZ kadar zor bela satılıp alınacak bir araç:eek: riskler eşitlenmişken ben CRZ'iyi tercih ederdim, ama akü durumlarını felan iyi kontrol ettirmek gerek.Keyifli forumlar...:)Ama tabii ki ben sadec 2'si arasında öneri yaptım, mantıklı bakacak olursak daha farklı seçeneklere yönelmelisiniz.
Fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim... İlle de onlar olsun diye birşey yok olmazsa olmaz dediğim tek şey düşük km li olması gerek :) son aracımı 240k km ile alınca ağzım bayağı yandı...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Merhabalar hocam hoşgeldiniz, taze 156 sahibi olarak umarım hayallerinizdeki araçlara sahip olmak nasip olur :)

Optimus Prime

Asfalt Kurutucu
24 Kas 2016
29
84
635
31
Erzurum
Merhabalar hocam hoşgeldiniz, taze 156 sahibi olarak umarım hayallerinizdeki araçlara sahip olmak nasip olur :)
Hoş buldum hocam... Sizin konuyu da takip ediyorum da umarım bende 159 alıp Alfa ailesine katılırım.

Bu arada aradım fakat henüz sürekli Alfa Romeo hakkında vlog yayınlayan güzel bir youtube kanalı bulamadım, var mı bildiğiniz veya önerebileceğiniz bir kanal?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Hoş buldum hocam... Sizin konuyu da takip ediyorum da umarım bende 159 alıp Alfa ailesine katılırım.

Bu arada aradım fakat henüz sürekli Alfa Romeo hakkında vlog yayınlayan güzel bir youtube kanalı bulamadım, var mı bildiğiniz veya önerebileceğiniz bir kanal?

ben de epey aradım hocam bulamadım,

Sıradakileri yazayım. değişiklikler olabilir tabi;
sırasıyla, octavia 1.0, yokuş kalkış, mustang, mx5,208gti,koleos, smax,insignia,301-celyyse, ds5, golf r pist, xtrail, ioniq, kia rio, s90,
Bunlara ek olarak araya serpiştireceğimiz Z3, Ford galaxie 500 1966, egea yarış aracı, ford rall turkey sürüşü, rx8, mini gp2, 420d cabrio, 428i, brera, gt, 156, spider, s2000, m4, r34 kıbrıs(belki :) ) liste daha gider bütün bunlarla eylül ortasına kadar takvim doluyor mutlaka araya başka videolar da gelecektir. otopark.com çalışıyor büyüyor güçleniyor. takibe devam...

ama sinan abiden geliyor brera 156 spider :)

159 var zaten malum bizde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım