Arabanızın Fotoğrafları

Arabanızı seviyor musunuz

• Kullanılan toplam oy
    676

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
“Bayram bayram yine kitlendi” derken fotoğraf çekildi. :D

EA646430-3E21-47E2-917D-1DD69BDA4EB3.jpeg

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Al sana mühendislik hatası,
Konsolda daha mat bir alüminyum kullanılmış ancak klima kontrolleri parlak alüminyum.
Güneş vurduğunda gözünde güneş gözlüğü yoksa imkanı yok klima kontrollerine bakamıyorsun, hatta baktığında gündüz körlüğü yaşıyorsun..Kamera çekiminde yansıma çok net belli olmuyor olabilir, ancak deneyimlemesi facia

Kullanıcı deneyimi konusunda cidden çalışmamışlar. Mühendisler ne yapsın ki..

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Kullanıcı deneyimi konusunda cidden çalışmamışlar. Mühendisler ne yapsın ki..

Kullanici deneyimiyle pek alakasi yok bana kalirsa. Simdi bu arac kac yildir piyasada, kullanici deneyimi desek simdiye duzeltmis olmalari gerekirdi. Bunun icini tasarlayan o malzemeyi kullanan adam bunu hic mi dusunmemis merak ediyorum. Neticede piyasaya cikmadan o kadar test surusu yapiliyor. Yuzume gunes gelmiyor, dolayisiyla gunes gozlugu takmiyorum, ancak arabanin klima kontrollerine baktigimda 2-3 saniye kadar etrafi goremiyorum. Nasil bir yansima anlatamam

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Kullanici deneyimiyle pek alakasi yok bana kalirsa. Simdi bu arac kac yildir piyasada, kullanici deneyimi desek simdiye duzeltmis olmalari gerekirdi. Bunun icini tasarlayan o malzemeyi kullanan adam bunu hic mi dusunmemis merak ediyorum. Neticede piyasaya cikmadan o kadar test surusu yapiliyor. Yuzume gunes gelmiyor, dolayisiyla gunes gozlugu takmiyorum, ancak arabanin klima kontrollerine baktigimda 2-3 saniye kadar etrafi goremiyorum. Nasil bir yansima anlatamam
Almanyada güneş mi açıyor adamlara yazık...

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Hani sabah traş olursun, suratına sürekli bir dokunma hissiyatı engel olmazsın kendine, bunda da kaportaya sürekli dokunma hissiyatı doğar bence.

O kadar iyi anlattın ki o hissi, şairler gibi oldun. Dediğin gibi sürekli dokunma hissiyatı doğuyor, sanki yumuşak gibi. Hani ellerini yıkadıktan sonra elinde bi pürüzsüzlük olur tam da o.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault

Tasarım ve kullanılan malzemenin işlevselliğini birbirine karıştırıyorsunuz hocam. Tasarımcı tasarlar, hoşuna hangi malzeme gidiyorsa o malzemeyi tercih eder. Kullanıcı deneyimi araştırması yapan ekip ise tasarımcının kullandığı malzemeyi, yaptığı tasarımın işlevselliğini süzgeçten geçirir. Bu noktada ne mühendise söz söylenir ne de tasarımcıya. Sonuç olarak kullanıcı deneyimi noktasında onay verilmesi hata.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Tasarım ve kullanılan malzemenin işlevselliğini birbirine karıştırıyorsunuz hocam. Tasarımcı tasarlar, hoşuna hangi malzeme gidiyorsa o malzemeyi tercih eder. Kullanıcı deneyimi araştırması yapan ekip ise tasarımcının kullandığı malzemeyi, yaptığı tasarımın işlevselliğini süzgeçten geçirir. Bu noktada ne mühendise söz söylenir ne de tasarımcıya. Sonuç olarak kullanıcı deneyimi noktasında onay verilmesi hata.

Otomotiv sektorunde surec nasil isliyor bilemiyorum tabi dediginiz gibi de olabilir dogrudur
Ben bunu bu sekilde yapan serefsize soyluyorum :D

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

Benim asina oldugun sektorlerde kullanici deneyimi sudur (telekomunikasyon/teknoloji)
Bir yazilim cikarilmadan once uzun bir test surecinden gecer. Bunu bizler test ederiz. Ama son kullaniciya ulastiginda farkli problemler olabiliyor, bambaska sorunlar yasanabiliyor, atlanmis seyler olabiliyor. Kullanici deneyimi tam olarak bu surecte son kullanicinin yasadiklaridir. Kullaniciya nasil bir deneyim sunuyorsun bu asamada ortaya cikar, geri bildirimlerle ve guncellemelerle sorunsuz hale getirilmeye calisilir.

Son düzenleme:

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault

Stoplari takmak için muayeneyi bekleyemedik babamla takiverdik. Silecek su vermiyordu onu da hallettik de çok yoruldum manavgat sıcağında foto çekmeyi unutmuşum :D

İnsan o sıcakta kendini bile unutuyor, fotoğraf aklın ucundan geçmez. :D çok güzel olmuş, ellerinize sağlık hocam. Bi de plaka, tampon ve plaka aydınlatmaları tam oturtulsa ok gibi olur. :)

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
İnsan o sıcakta kendini bile unutuyor, fotoğraf aklın ucundan geçmez. :D çok güzel olmuş, ellerinize sağlık hocam. Bi de plaka, tampon ve plaka aydınlatmaları tam oturtulsa ok gibi olur. :)
Tampon demir tamponla değişecek de daha zamanı var. Param yok daha doğrusu. Önce bir muayneye girip çıkmamız lazım kozmetik sonra :D stoplar kirik olmasa hiç ellemezdim de her yerinden kırıktı :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım