95 Şahin S #TCN70

BatuhanYildirm

Elit Apaçi
12 Ocak 2018
63
164
760
Ankara
Öncelikle herkese merhabalar aranızda belki E36 dunkelblau konumdan hatırlayanlar olacaktır.Aracı bir kaç ay önce sattım ve hem kazanç hem hobi olarak yaptığım araç işine devam ederken karşıma böyle bir araba çıktı ve alma gereği hissettim neden aldığım konusu ise tamamıyla içimde kalmaması içindi.

Öncelikle biraz araçtan bahsedeyim araç 1.6 meşhur Tempra (yatık) motorlu bir şahin S.Buna ek olarak araçta headers mevcut ki emsallerine göre baya farkediyor.Aracı özel harekat memuru bir abimizden aldım ve sonrasında madem bu işe bulaştık bir kaç bir şeyler yapalım ki albenisi olsun diye başladık :)

Noter sonrası ilk pozlarımızdan ekleyelim hemen buraya ;

g6m8kQ.jpg

8zpZgd.jpg

vPM5ED.jpg

Evet şimdi gelelim asıl muhabbete :) Aracı aldığımda emekli albay görüntüsü rahatsız ediciydi,üstelik yapılması gereken Ankara içerisinde şahin olmasını gerektiren bir çok işlem vardı :) Öncelik olarak rutin bakımını halletmeye gittiğimde yalnızce buji değişimi yaptım.Çünkü yağ henüz şeffaf sıfırdan farksızdı,rutin kontroller mekanik aksam vs bakıldıktan sonra asıl işlemlere yavaş yavaş başladık :)

Aracın plastik aksamları (Aynalara kadar hepsi orjinal ürün kullanılarak) yeniden elden geçirmek üzere ve biraz da vatan toprağına yakınlık mevzusuna sanayiye geçtik :) Burada yapılan işlemler ise ön tampon,arka tampon,orjinal slx aynalar,orjinal vites topuzu gibi işlemler oldu tabi bu süreç içerisinde aldığımız indash teybi ise takmayı unutmadık :)
MDqpLa.jpg

Güzel bir pasta cila işleminden sonrasında semtte yerimizi aldık :)

Gece gece yıkama kaşıntısına süzüldüğümüz saatlerden ;
vPM55R.jpg

Sonraki günlerde yine titizliğimden kaynaklı olarak balataları,diskleri sıfırladım ve hazır buraya kadar açılmışken bir de kaliper ve kampanayı kırmızı renge boyadıktan sonra günü sonlandırdık.Boynu büküklerde bugün :D ;

r1PM9N.jpg

Ardından jantlardan sıkıldığımı ve uzun zamandır (2 hafta gibi bir süreç) araçta bir değişiklik olmadığını düşünerek 16" azev jantlarımızı,logosuz panjurumuzu ve el yapımı stoplarımızı da satın alarak biraz daha tat kattık :)

ODQAEQ.jpg

nl1Mj0.jpg

Tabiki bu süreç içerisinde aracın üstündeki o dede işi koltuk kılıflarını sökerek aracın taban halısına kadar indirip tüm koltuk,tavan,taban kısımlarını detaylı bir temizlik sonucunda iç kısmıda istediğimiz kıvama getirdik :) Sıfır modeli ;

X6OkPk.jpg

Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim.Bundan sonrasında ise 2 tane before/after ve bir kaç tane kendi açımdan beğendiğim fotoğraf ekleyeceğim.İlginiz için teşekkürler,herkese iyi forumlar dilerim :)

BzlPLp.jpg

nl1MlV.jpg

oVB3X9.jpg

dBY3vD.jpg

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Abi bu sahin yapma olayında başta nasıl yaklaştığımı biliyorsun. Ama sonrasında çıkan iş çok güzel. Direksiyonu sevemedim bir türlü. Onun dışında Ankara sokaklarında sağda solda yanlamaya çalışmayan, arabasını gerçekten seven ve ona göre kullanan, limitlerini bilen biri olarak arabayı kullandığını çok iyi biliyorum. Her tofaş sürücüsü senin gibi olsa şu arabanın imajı çok daha düzgün olurdu. 15 azev bulaydik benim için azev kardeşliği yapıp foto atardık ama denk gelmedi :D

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Öncelikle aracınız hayırlı olsun, bazı düşüncelerde taban tabana zıt da olsak, aracınıza verdiğiniz emeği takdir ediyorum, bu sebepten dolayı bazı yorumlarımı yazmıyorum.:)Koltukların kılıfını sökmeniz çok mantıklı ve güzel bir hamle olmuş:), direksiyonun acilen değişmesi lazım gibi gördüm.:DBir de yatık tempra motorlu diye bilinen modeller 83 bg olanları mıydı?o_OYa da hangileriydi?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Şu kuş serilerini çok sevsem de imajı çok kötü. Siz de Ankarada yaşıyomuşsunuz biliyosunuzdur burdaki durumunu tofaş imajının :D Aslında alıp yürütmesi çok kolay bi araç ama aileler işin içine girince karışıyo ortalık. 1-2 şey dışında gayet beğendim aracınızı güle güle kullanın

BatuhanYildirm

Elit Apaçi
12 Ocak 2018
63
164
760
Ankara
Abi bu sahin yapma olayında başta nasıl yaklaştığımı biliyorsun. Ama sonrasında çıkan iş çok güzel. Direksiyonu sevemedim bir türlü. Onun dışında Ankara sokaklarında sağda solda yanlamaya çalışmayan, arabasını gerçekten seven ve ona göre kullanan, limitlerini bilen biri olarak arabayı kullandığını çok iyi biliyorum. Her tofaş sürücüsü senin gibi olsa şu arabanın imajı çok daha düzgün olurdu. 15 azev bulaydik benim için azev kardeşliği yapıp foto atardık ama denk gelmedi :D

Teşekkür ederim kardeşim,bizim bunu yapma amacımız içimizde kalmasındı biliyorsun :) Sen arabayı üzdükçe araba da seni üzer bu bir kuraldır değişmiyor.Ben yanlamayı değil süzülmeyi seviyorum :D
IMG-20180920-WA0021.jpg

BatuhanYildirm

Elit Apaçi
12 Ocak 2018
63
164
760
Ankara
Öncelikle aracınız hayırlı olsun, bazı düşüncelerde taban tabana zıt da olsak, aracınıza verdiğiniz emeği takdir ediyorum, bu sebepten dolayı bazı yorumlarımı yazmıyorum.:)Koltukların kılıfını sökmeniz çok mantıklı ve güzel bir hamle olmuş:), direksiyonun acilen değişmesi lazım gibi gördüm.:DBir de yatık tempra motorlu diye bilinen modeller 83 bg olanları mıydı?o_OYa da hangileriydi?

Üstten egzantrikli bg olarak net bir bilgisine sahip olmadığım motor tipi :D fakat 95den önceki halk içinde argo olarak bilinen motordan çok daha performanslı ve ekonomik olduğunu biliyorum :D
Buna ek olarak direksiyonu değiştirme gibi bir düşüncem vardı fakat sonra elimdeki direksiyonun maddi değerini öğrenince vazgeçtim ve alışmak aslında hidrolik olmadığından kolay oldu :D Teşekkürler.

Son düzenleme:

BatuhanYildirm

Elit Apaçi
12 Ocak 2018
63
164
760
Ankara
Şu kuş serilerini çok sevsem de imajı çok kötü. Siz de Ankarada yaşıyomuşsunuz biliyosunuzdur burdaki durumunu tofaş imajının :D Aslında alıp yürütmesi çok kolay bi araç ama aileler işin içine girince karışıyo ortalık. 1-2 şey dışında gayet beğendim aracınızı güle güle kullanın
Ben aile ile kullanmıyorum ve tamamıyla zevk için oldu aslında, bu işi kazanç ve hobi olarak yapıyorum,teşekkür ederim :)

BatuhanYildirm

Elit Apaçi
12 Ocak 2018
63
164
760
Ankara
Trafik Cezası Madde 64/1-b-1
Gece sis ışıklarının sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakılması
108,00 TL
15 ceza puanı

Kimsenin gözünü alacak şekilde bir sis farı kullanımı yapmıyorum boş olan yol kısımlarında yolda giderken bir iki kare yakalamak için kullanoyorum.Onum dışında yalnızca durduğu yerde fotoğraf çekerken.

BatuhanYildirm

Elit Apaçi
12 Ocak 2018
63
164
760
Ankara
hayalimdeki arac inşallah güzel günlerde binersiniz

Teşekkür ederim kısa bir süre de olsa bineceğim :)

Her Angaralının içinde bi Tofaş ve E30 sevgisi vardır, default olarak yüklü gelir bu.

Düzgün olduğu ve düspün kullanıldığı sürece ikisi de benim için özeldir :)

hayırlı olsun kazasız belasız inşallah :)

Teşekkür ederim,cümlemize.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Hayırlı olsun toplumsal ön yargılar nedeniyle şimdilik alamadığım araç.ne zamanki pahalanır sayıları azalır o zaman koleksiyonluk diyip alabilirim.bildiğiniz bir husustur ama ankarada günde 1 tane bu arabadan çalınıyor desek yalan söylememiş olurum heralde dikkat etmekte fayda var.
Bu arada araba gerçekten yakıyor.hafif yağmurlu havalarda(trafikte değil) bence yanlamak çok keyifli olucaktır.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım