TOSFED'de Gözetmen Olan Var mı?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,851
26,177
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Tosfed de gözetmen olan var mı? Yarın Ankara eğitim günüymüş gitmeye değer bir şey mi? Önceden başvurmak gerekiyor mu? Bi aydınlansak güzel olur bilen varsa

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,727
6,782
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Tosfed de gözetmen olan var mı? Yarın Ankara eğitim günüymüş gitmeye değer bir şey mi? Önceden başvurmak gerekiyor mu? Bi aydınlansak güzel olur bilen varsa

Giderseniz işleyişle ilgili yazarsanız sevinirim bende haftaya kocaelindekine gideceğim.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,851
26,177
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Giderseniz işleyişle ilgili yazarsanız sevinirim bende haftaya kocaelindekine gideceğim.
Galiba gitmeyeceğim belirsizlikler sinirimi bozdu vazgeçtim gibi :D yeri de pek yakın değil şimdi önceden başvuru falan gerekiyorsa boşa gitmek istemiyorum. Bi bilen aydınlatırsa gitmek istiyorum

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,851
26,177
5,720
Ankara
Marka
Skoda

Şu soruyu bidaha öne çıkaralım. Rastgele gidecem yoksa büyük ihtimal :D

OguzhanC

Panpa
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
766
1,619
2,520
26
Kocaeli-Ordu
Marka
Peugeot
Beyler Kocaeli Gözetmen Kurulunda gözetmenlik yapıyorum. Seminerler o sezonda gözetmenlik yapmak için tek şansınız. Her sezon 1 alım yapılıyor. Günlük servisimizi, öğlen yemeğimizi ve harcırahımızı(aldığımız ücret) karşılıyorlar. Kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle Kocaeli ve İzmir'de yer alan pistler Tr. Pist şamp. Tr Drift ş. Ve Tr. Karting ş.sı ile bayağı canlı geçiyor. Ek olarak Marmaris WRC'de görev alma ihtimaliniz de var. Başka sorunuz olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,727
6,782
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Beyler Kocaeli Gözetmen Kurulunda gözetmenlik yapıyorum. Seminerler o sezonda gözetmenlik yapmak için tek şansınız. Her sezon 1 alım yapılıyor. Günlük servisimizi, öğlen yemeğimizi ve harcırahımızı(aldığımız ücret) karşılıyorlar. Kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle Kocaeli ve İzmir'de yer alan pistler Tr. Pist şamp. Tr Drift ş. Ve Tr. Karting ş.sı ile bayağı canlı geçiyor. Ek olarak Marmaris WRC'de görev alma ihtimaliniz de var. Başka sorunuz olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
1 alım yapılıyor derken 1 kişi mi yani :eek:
Haftaya Kocaeline gideceğim. Önceden bir kayıt yaptırmamız gerekiyor mu? Bir de 11'de bir seminer 14'te bir seminer gözüküyor. 14'te orda olmamız yeterli mi?

Son düzenleme:

OguzhanC

Panpa
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
766
1,619
2,520
26
Kocaeli-Ordu
Marka
Peugeot
1 alım yapılıyor derken 1 kişi mi yani :eek:
Haftaya Kocaeline gideceğim. Önceden bir kayıt yaptırmamız gerekiyor mu? Bir de 11'de bir seminer 14'te bir seminer gözüküyor. 14'te orda olmamız yeterli mi?
1 kişi değil senede 1 kere gözetmen alım semineri düzenleniyor. Ön kayıt yaptırmaya gerek yok. Oraya biraz erken gitmen yeterli olur.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,851
26,177
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Öncelikle konuyu taşıyan kişiye ve @OguzhanC ye teşekkür ederim. Ankara içinde pek yarış yok galiba ama maksat muhabbet olsun katılmak istiyorum. En çok merak ettiğim kısım önden bi kayıt yapmaya gerek olup olmadığıydı, yeni gözetmen şeysi 14.00 diyo bi saat kadar önce orda olsam yeter herhalde. Ankarada etkinlik çok olmadığından katılımcı da fazla olmaz herhalde. Bir de seminer ücretsiz demiş ama herhangi bir lisans ücreti veriyor muyuz?

Bir de bileni yakalamışken sorayım nasıl bi görev yükünüz oluyo yarış sırasında? Neler bekleniyor gözetmenlerden

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,285
1
9,436
4,970
kocaeli
Bende eğitime katılmıştım ama yaşım tutmuyor diye gözetmen olamadik tabi :)

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,851
26,177
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Şuanda geldim sıradayım saat 5 gibi bir yere yetişmem gerekecek bakalım yetişirse alırız lisansımızı :D varsa ankaradan başka gelen tanışalım kaynaşalım
Salondan edit: 400kişilik olduğu söylenen salon full. Ben hiç beklemiyordum bu kadar ilgi

Son düzenleme:

OguzhanC

Panpa
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
766
1,619
2,520
26
Kocaeli-Ordu
Marka
Peugeot
Öncelikle konuyu taşıyan kişiye ve @OguzhanC ye teşekkür ederim. Ankara içinde pek yarış yok galiba ama maksat muhabbet olsun katılmak istiyorum. En çok merak ettiğim kısım önden bi kayıt yapmaya gerek olup olmadığıydı, yeni gözetmen şeysi 14.00 diyo bi saat kadar önce orda olsam yeter herhalde. Ankarada etkinlik çok olmadığından katılımcı da fazla olmaz herhalde. Bir de seminer ücretsiz demiş ama herhangi bir lisans ücreti veriyor muyuz?

Bir de bileni yakalamışken sorayım nasıl bi görev yükünüz oluyo yarış sırasında? Neler bekleniyor gözetmenlerden
Herhangi bir ücret vermiyorsunuz aksine günlük ücret alıyorsunuz. Pistten bahsetmek gerekirse kulelerde veya pit giriş çıkışlarında bayrak görevin oluyor. talimatları uyguluyorsun ve yarışın ana kuleden tam olarak görünmeyen kısımlarını bildiriyorsun. Rallilerde ormanda yağmur çamur demeden yine telsizle sektör görevi yapıyorsun ve yine olan biteni aktarıyorsun. Genel olarak bu kadar bahsedebilirim. Geri kalan kısmını yaşayarak öğrenirsin :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,851
26,177
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Herhangi bir ücret vermiyorsunuz aksine günlük ücret alıyorsunuz. Pistten bahsetmek gerekirse kulelerde veya pit giriş çıkışlarında bayrak görevin oluyor. talimatları uyguluyorsun ve yarışın ana kuleden tam olarak görünmeyen kısımlarını bildiriyorsun. Rallilerde ormanda yağmur çamur demeden yine telsizle sektör görevi yapıyorsun ve yine olan biteni aktarıyorsun. Genel olarak bu kadar bahsedebilirim. Geri kalan kısmını yaşayarak öğrenirsin :D
Teşekkür ederim şuan tamamlandı eğitim galiba başarılı sonuçlanır

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,851
26,177
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ankara Gözetmen Kurulu sitesine üyeliğimi yaptım bakalım onaylanır herhalde. Muhtemelen aynı eğitmenler oluyor diğer şehirlerde de işi gücü olmayanlara katılmasını tavsiye ederim gözetmenlik yapmayacaksanız bile muhabbet güzel. Fiat Motorsporlarından bi sporcu vardı adını unuttum ama o biraz güvenlikten yarış psikolojisinden falan bahsetti hoşuma gitti baya. Genel olarak Tosfed'in düzenlediği yarış türlerinin ana kuralları ve ana temasını anlatıyorlar biraz gözetmenlikten bahsediyorlar gerisi tecrübe diyorlar zaten. Az biraz hevesim vardı orda eski gözetmenlerin anılarını dinleyince iyice heveslendim :D

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Sanırım 2011'den beri İstanbul Gözetmen kurulundayım. Hep part-time de olsa çalıştığım için ancak haftasonları pist etkinliklerinde görev aldım. Geçen sene terfi seminerine katılamadım diye gözetmenliğim pasif duruma geçmişti ama Mart ayında İstanbul'da yine var. Konu açılmışken onu da duyurmuş olalım. Bi mani olmazsa orada olucam yenileme için. B lisanslı gözetmenim. Hobi olarak ilgilendiğiniz şeyin en yakınında olup, organizasyon içinde görev almak hem heyecanlı hem keyifli, bir yandan da yorucu oluyor :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,851
26,177
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Sanırım 2011'den beri İstanbul Gözetmen kurulundayım. Hep part-time de olsa çalıştığım için ancak haftasonları pist etkinliklerinde görev aldım. Geçen sene terfi seminerine katılamadım diye gözetmenliğim pasif duruma geçmişti ama Mart ayında İstanbul'da yine var. Konu açılmışken onu da duyurmuş olalım. Bi mani olmazsa orada olucam yenileme için. B lisanslı gözetmenim. Hobi olarak ilgilendiğiniz şeyin en yakınında olup, organizasyon içinde görev almak hem heyecanlı hem keyifli, bir yandan da yorucu oluyor :)
İlgilenen arkadaşlar bu linkten tam tarihlere baksınlar diğer şehirleri de vermiş olalım

http://www.tosfed.org.tr/gorevliler/gozetmen-egitimi/

kankaytsn

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
10
12
595
2 yıldır Izmir'de gozetmen lisansım var. Gayet zevkli ve eglenceli geciyor. Eger bulunduguz bolgede bir otomobil kulubu varsa uye olun ve rallilerde etapcilikta yapin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

TheTurkishStig

Asfalt Kurutucu
18 Ocak 2018
66
35
520
Başka alımlar olacak mı yakın zamanda ankara için ?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım