Honda Türkiye Fabrikası Kapanıyor mu?

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,266
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
BEBA1C40-93CE-428D-8179-41BB65FFB703.jpeg
Honda gidiyor mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,266
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Abi mal ayıplı olunca kaç ülkede bizdeki kadar toleranslı müşteri olur?
Honda civic dizel manuel 110 bin tl 55 sıfır faiz vardı.
Yada lpgli elegance donanım cam tavan geri görüş navigasyon koltuk ısıtma gibi donanımlar ile 115 bin liraydı.c segmentine göre uygun fiyatlar.
Edit:Cam tavan değil sunroof.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Honda civic dizel manuel 110 bin tl 55 sıfır faiz vardı.
Yada lpgli elegance donanım cam tavan geri görüş navigasyon koltuk ısıtma gibi donanımlar ile 115 bin liraydı.c segmentine göre uygun fiyatlar.
Edit:Cam tavan değil sunroof.
Civic'lerin ilk çıktığı zamanı da hatırlıyorum. O zaman gayet yüksek perdeden söylüyorlardı fiyatları. Malum sıkıntılardan sonra fiyatını makul seviyelerde çekip alınası hale getirdiler.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Uygun fiyatlı?? Dolu C sınıfı fiyatına Jazz satıyorlardı.
Yok civic'ler için diyorum. Malum civic lpg ve bir de rs modelleri ( özellikle lansman zamanı ) gerçekten uygun fiyatlardan alıcı buldu. Özellikle ilk çıktığı zamanlar tıpkı şuan ki corolla gibi liste fiyatı üzerinden güzel indirimlerle rakiplerinden biraz daha iyi fiyat sunabiliyordu. Forumdan bile kaç kişi aracı test etmeye gitmiş, ciddi alıcı konumundaydı. Eğer fabrika kapatılırsa bundan sonra çıkacak civic modelleri için önceki kasalar gibi uygun fiyat biçme durumu ortadan kalkacaktır.

Bugün bile yeni - eski kur farkı olmasına rağmen başlangıç paketlerinde Focus ve Civic arasında 30 bin lira civarı fark var.

Son düzenleme:

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Yerli mali civiclerde cok fazla iscilik kusuru gozlemlemistim , yerli mali yazdimi durup dusunuyorum her urunde malesef bugun mercedes i turkiyede imal etseler nerden calsak diye diye icini bosaltirlar arabanin

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Türkiye'nin otomotiv sektörü açısından önemi fiziki mallarla ilgili olan bir çok sektörde olduğu gibi jeopolitik konumu. Bundan dolayı da yedek parça sanayisi gelişmiş durumda. Şirketler buraya bir kaç yüz bin araç satma hayâliyle gelmiyor. Honda'nın da bir çok Japon markasında olduğu gibi Avrupa'da satışları dünya geneline bakınca oldukça geride. Bir de Honda eski Honda değil marka imajı olarak. Zamanında bir çok modelini beğenen (2005 yılı mesela, civic-accord-crv-jazz hepsi kendi sınıfının güzel arabalarıydı), 2010'lara kadar çoğu arabasını beğenen biriydim zamanla adım adım azaldı, şu an bakacak olsam Jazz diyebilirdim ancak onda da fiyat rakiplerinden fazla.
Şu an Türkiye fabrikası için bir doğrulama yok sanırım ama haber doğru olursa ve kapanırsa şaşırmam. Yıllık 150 bin adetlik satış için 2 fabrika çalıştırmak mantıklı gözükmüyor ama sanırım Türkiye'den sadece Avrupa'ya gitmiyor.

Fabrikayı başka bir marka alabilir mi sizce?

Bu zamanda böyle bir yatırımı Türkiye'ye yapacak şirket bulmak zor.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Türkiye'nin otomotiv sektörü açısından önemi fiziki mallarla ilgili olan bir çok sektörde olduğu gibi jeopolitik konumu. Bundan dolayı da yedek parça sanayisi gelişmiş durumda. Şirketler buraya bir kaç yüz bin araç satma hayâliyle gelmiyor. Honda'nın da bir çok Japon markasında olduğu gibi Avrupa'da satışları dünya geneline bakınca oldukça geride. Bir de Honda eski Honda değil marka imajı olarak. Zamanında bir çok modelini beğenen (2005 yılı mesela, civic-accord-crv-jazz hepsi kendi sınıfının güzel arabalarıydı), 2010'lara kadar çoğu arabasını beğenen biriydim zamanla adım adım azaldı, şu an bakacak olsam Jazz diyebilirdim ancak onda da fiyat rakiplerinden fazla.
Şu an Türkiye fabrikası için bir doğrulama yok sanırım ama haber doğru olursa ve kapanırsa şaşırmam. Yıllık 150 bin adetlik satış için 2 fabrika çalıştırmak mantıklı gözükmüyor ama sanırım Türkiye'den sadece Avrupa'ya gitmiyor.
baska marka alsa dahi uretim bantlari uygun oluyormu ki ?

Bu zamanda böyle bir yatırımı Türkiye'ye yapacak şirket bulmak zor.
anadolu gurubu icin kotu olmus honda tazminat vermesi gerek anadolu gurubuna bu arada bence kia da anadolu gurubunun idi sanirsam .

smttpl

Asfalt Kurutucu
3 Kas 2016
5
21
595
Haber doğru. Hatta ingiltere fabrikası kesin. Türkiye için resmi açıklama gün içinde bekleniyor. Ucuz araç alamayacağımız için değil bir sürü kişinin ekmek yediği bir fabrika daha kapanacağı için üzgünüm. Hayırlısı olsun

smttpl

Asfalt Kurutucu
3 Kas 2016
5
21
595
Arkadaşlar hondadan net açıklama: Türkiye için planlar devam. 2021 den sonra elektrikli araç üretimine dahil olup olmayacağı belli olacak. Fabrikanın kapatılması gibi bir karar yok şeklinde açıklama yapıldı. Hayırlı olsun diyelim güzel bir haber.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
1.100'ü mavi yakalı olmak üzere 1.390 çalışan.2018 yılında 38.319 adet üretim. 13.699 adet ihracat yapmış.İç pazarda ise 4.041 adeti ithal olmak üzere toplam 28.661 adet satış. Yıllardır otomotiv üzerine ciddi bir yatırım almayan ülkeye bir darbe daha vuruldu. 1000 çalışanla beraber en kötü 4000 kişi eder. Yan sanayiyi saymıyorum bile.
https://twitter.com/erolsahin_ebs/status/1097750630754631681

Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer aradı, Civic Sedan modelinin üretiminin 2021'de biteceğini ama fabrikanın kapanacağına ilişkin resmi karar verilmediğini söyledi. Bekleyip göreceklerini ama bu durumun kendileri için sürpriz olmadığını söyledi.
https://twitter.com/eozpeynirci/status/1097778146982719488

Son düzenleme:

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer aradı, Civic Sedan modelinin üretiminin 2021'de biteceğini ama fabrikanın kapanacağına ilişkin resmi karar verilmediğini söyledi. Bekleyip göreceklerini ama bu durumun kendileri için sürpriz olmadığını söyledi.
https://twitter.com/eozpeynirci/status/1097778146982719488
Fabrika kapanacak. Çünkü sac paneller vs. parçaların büyük çoğunluğu Swindon fabrikasından geliyor, Şekerpınar fabrikasında da çok büyük bir üretim hattı yok. İki fabrika birbirine bağlantılı olduğu için biri gidince otomatik olarak diğerinin de fişi çekildi. Umarım daha farklı bir şekilde kullanılmaya devam eder.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım