KAPALI civic vtec ls

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
2004 model Makyajlı kasa LS kullandım 2 yıl boyunca... motoru vtec2 diye geçer ve aslında Soch motor olup tek egzantriklidir... yani eski vtecler gibi üstten çift egzantirikli, yüksek devirli olmaktan çok, daha düşük devirli, daha ekonomik kullanışlı bir motoru ve şanzımanı vardır.. kullanıma göre uzun yolda 6-7lt ye kadar düşerdi tüketimi.. şehir içinde 8 gibi yakardı

Yol tutuşu bence iddalı değil, direksiyon sistemi de pek hisli değildi...araç öyle virajda yatmıyor ama bir Alman arabasının verdiği güvenide vermiyordu...

Motor atmosferik, 5 vites ve yalıtımınında zayıf olmasından dolayı 100-120 den sonra (motor sesi ama herşeyden önce dehşet yol sesi alırdı) yormaya başlıyordu...
Çok severdim, belki ilk aracım olduğundan ama her uzun yol sonrası satmayı düşünürdüm...onu satıp Golf 6 aldıktan sonra dünyam değişmişti (konfor, yalıtım ve özellikle güven hissi çok yüksekti Golf 6 da)

Zamanının İyi bir arabası ... ama öyle gözde devleştirilecek bir araç değil açıkçası... motorda DOCH olmadığı için, sağlam, bozulmayan bir aile aracından çok öte değil.

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Golften sonra belkide ikincidir 2. El piyasası yüksek araçlar . Hatta hep kızmışımdır 2000 model civicleri 35 e alanı da satanı da görünce . Benim gözümde iyi yürüyen ve sorunsuz motor olması nedeniyle güzel bir araç ama iş konfora ve kaliteye gelince biraz beklentileri düşürebilir . Artıları dediğim gibi yakıtı da iyidir ek olarak . Eksileri boyasının kötü olduğunu narin olduğunu biliyorum , titiz davranırsanız tabi ki zarar gelmez , ve yol sesi bariz alır , kapıları falan tok değildir , plastikleri sert plastiktir . Bunları yazıyorum ama çok kötü algılama o modellerde gerçekten iyi bir arabadır . Ama sürüş odaklıysanız tercih edin aksine konfor ve rahatlık için jetta golf veya focus 2 düşünülebilir .

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Eniştemde 2003 modeli vardı, otomatik şanzımanlı. bir gece vakti bandırma-erdek arasını geçtik bu otomobille. Eniştem cahil cesareti konusunda master yapmış bir adamdır. o yolun her virajında ben "öldük" dedim, civic "yok daha değil" dedi. Yol tutuş noktasında bu aracı benim açımdan sadece şu tabir tanımlar: öldürmüyor fakat süründürüyor. Güven hissi sıfır, ama bir şekilde o virajların hepsini de geçti araba. İlginç bir deneyimdi benim için.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
valla 1.6 iesler güvenlik paketli 24 25 liradan başlıyor, onda da 200bin kmnin altında bulabilene aşk olsun:))

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
1.6 ies tek eksantrikli şöyle bir ekte vereyim, vtec2 diye adlandırılan civic te opellerde gördüğümüz tam beşik sisteme geçtiler alt takım çok sağlam ama yol tutuş çok iyi değil kafadan kaymaya çok müsait
oysaki bi alt kasada önde yarım beşik ve çift salıncak arkada çok kollu bağımsız kullanıldı...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
1.6 ies tek eksantrikli şöyle bir ekte vereyim, vtec2 diye adlandırılan civic te opellerde gördüğümüz tam beşik sisteme geçtiler alt takım çok sağlam ama yol tutuş çok iyi değil kafadan kaymaya çok müsait
oysaki bi alt kasada önde yarım beşik ve çift salıncak arkada çok kollu bağımsız kullanıldı...

hacı peki bu piyasada satılan 1.6 ieslerde 200bin km altında yok, napacuuuk :))

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hakkında benim bildiklerim:
Motoru ve yürüyeni sorunsuz
Lpg bile motoru kolay kolay öldürmez
İç mekan gayet geniş, ferah
Boyası ve kaporta sacı çok ince
Özellikle arka tampon tırnakları çok kolay kırılır
2. eli ülkemizde asla bitmez. :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Evet, arka tampon turnakları çok kolay kırılır veya deforme olur, öyle arka tamponu mum gibi duran bir civic ls bulmak kolay drgildir... benimkinede bir keresinde sokakta bisiklet ile çarpmıştı bir çocuk, arka tampon, arka çamurluk ile birleştiği yerlerden atmıştı.. vurup düzelttim tabi ama çok kolay atar... bu arada otomatik olanlarıda konforlu ve lpg ye uyumlu diye biliyorum

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
1.4 tek kapı kırmızı var bizim kalfada çok temiz manuel

Tek kapı uymuyo bize ya, babam da kullancak annemin zaten tek kapı korkusu var gençliğinde kaza yapmış cıx...

Yeni profil foton hayırlı olsun tanıyamadım seni bi an :D

Hakkında benim bildiklerim:
Motoru ve yürüyeni sorunsuz
Lpg bile motoru kolay kolay öldürmez
İç mekan gayet geniş, ferah
Boyası ve kaporta sacı çok ince
Özellikle arka tampon tırnakları çok kolay kırılır
2. eli ülkemizde asla bitmez. :)

arkadaşta 170bin kmde 98 güvenlik paket 1.6 ies var gri renkte bel altı boyalı, satmayı düşünüyormuş 26 lira falan diyo çökeyim mi ? :rolleyes::rolleyes:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım