KAPALI Üniversite Öğrencisine Araba Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

selimcicekyurt

Selim
Profesör
10 Eyl 2016
767
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Opel
Seneye 12'yim malum sınav telaşı ile acaba hangi arabayı aldırsam ? diye düşünmek istemiyorum. Ailem 150-170 arası limit koydu. C180 AMG 2. el düşünüyordum ama birazdaha ufak bir araba istiyorum. Şehir içinde rahatlık açısından. 4 Sene kullanacağım için 0'a daha yakınım. İstediğim dolulukta Scirocco 100k+ oluyor. Değermi ? 4 Yıl sonra çok zarar edermiyim. Araç kullanımı konusunda kendime güvenirim bu arada ilk araba olarak alınmaz diyecekler için. Zaten çok gazlıyıcam yanlıycam derdim yok. Ama bastığım zaman koltuğa yapıştırsın istiyorum. Hem gerçekte hem pc'de G27 ile araba kullanıyorum. Dizel de istemiyorum kara duman vs derdi aynı zamanda 1 kere gençliğimizi yaşıycaz. 1,5 seneye iyice alışmış olurum zaten. Şuan için şu 2 arabayı düşünüyorum :
-Astra k (1.4 Benzinli/Otomatik Dynamic + opsiyonlu şekilde 90K)
-Scirocco (1.4 Benzinli/DSG Sportline + opsiyonlu şekilde 100-105K)
Manuel hiç düşünmüyorum. İstanbul'da yaşadığımdan dolayı.

Son düzenleme:

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
1)Kendime güvenirim dersen patlarsın, asla kendine çok güvenme.
2)Üniversite 3. sınıf öğrencisi olarak tavsiyem hele bi üniversiteye gir, birkaç ay ortamı gör, gerçekten arabaya ihtiyacın olacak mı diye sorgula. Araba sahibi olmak kolay değil İstanbul'da. Daha 2 yılın var şimdiden kafayı arabayla bozma.
3)Ailen o kadar yüksek limit koyduysa niye premium bakmıyosun, ben olsam 320ied düşünürdüm mesela. Daha da ufak diyorsan A3,1 serisi,A serisi seç beğen al.

selimcicekyurt

Selim
Profesör
10 Eyl 2016
767
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Opel
1)Kendime güvenirim dersen patlarsın, asla kendine çok güvenme.
2)Üniversite 3. sınıf öğrencisi olarak tavsiyem hele bi üniversiteye gir, birkaç ay ortamı gör, gerçekten arabaya ihtiyacın olacak mı diye sorgula. Araba sahibi olmak kolay değil İstanbul'da. Daha 2 yılın var şimdiden kafayı arabayla bozma.
3)Ailen o kadar yüksek limit koyduysa niye premium bakmıyosun, ben olsam 320ied düşünürdüm mesela. Daha da ufak diyorsan A3,1 serisi,A serisi seç beğen al.
1. Kendime güvenirim derken heryerde gazlıycam makas atıcam anlamında değil. Park konusunda vs kastetmiştim.
2. Aileye 2. araba almamız uzun zamandır gerekiyordu. Aynı zamanda 2. araba olarak alınacak ama benim olacak.
3. Bmw'yi çok seviyorum ama içleri pek hoşuma gitmiyor. Oyüzden C180 Amg düşünmüştüm bol donanımlı. Sonra vazgeçtim belki üniversite sonunda o tarz araba düşünebilirim. Biraz sportif olmasını istiyorum. Ayrıca ailemin ilk araba olarak premium marka alacağını sanmıyorum.

Son düzenleme:

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
1. Kendime güvenirim derken heryerde gazlıycam makas atıcam anlamında değil. Park konusunda vs kastetmiştim.
2. Aileye 2. araba almamız uzun zamandır gerekiyordu. Aynı zamanda 2. araba olarak alınacak ama benim olacak.
3. Bmw'yi çok seviyorum ama içleri pek hoşuma gitmiyor. Oyüzden C180 Amg düşünmüştüm bol donanımlı. Sonra vazgeçtim belki üniversite sonunda o tarz araba düşünebilirim. Biraz sportif olmasını istiyorum. Ayrıca ailemin ilk araba olarak premium marka alacağını sanmıyorum.
Zaten temel şoförlük becerilerin gelişmemişse İstanbul'da trafiğe çıkmaman gerekir en azından benim tecrübem bu yönde. Ailen premium almayacaksa niye premium bütçesi veriyor ki? 2 yıla kim bilir hangi arabalar makyajlanacak hangilerinin yeni kasası çıkacak, zamanı gelince bakmanız daha mantıklı şimdiden karar vermenin anlamı yok bence.

OnurOkullu

Profesör
4 Eki 2016
153
364
1,585
İstanbul
Marka
BMW
Bence 100 gibi ciddi bir miktar verip İstanbul da her sokak başında olan Scirocco almaktansa 100-120 arası fiyata İnfiniti G37s veya 320ci(e92) yada gözünü karartıp 350z alabilirsin. (Parça,servis,vb masrafları dert etmiyorsan tabiki)

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
i10 Bile alamıyorum ben hocam :D
Ya konu sahibi kardeşim yanlış anlamasın kesinlikle ama ben nerden sıkıpta Baba Bey' in arabaya mazot atar belki turlarım ağır ağır diye düşünürken, 170 bin gibi yüksek bütçeleri duyunca gülüyorum duvardaki adalet yazısına. He şans herkese vurmaz orası ayrı.

MOVISTAR

Asfalt Kurutucu
30 Eyl 2016
12
9
595
Ya konu sahibi kardeşim yanlış anlamasın kesinlikle ama ben nerden sıkıpta Baba Bey' in arabaya mazot atar belki turlarım ağır ağır diye düşünürken, 170 bin gibi yüksek bütçeleri duyunca gülüyorum duvardaki adalet yazısına. He şans herkese vurmaz orası ayrı.

Sizde araba var en azından :) Bardağa dolu tarafından bakmak lazım..

hollandali

Profesör
9 Eyl 2016
75
51
1,010
polo blue gt hem dsg 150 hp hep koltuga yapistirir hemde az yakar. daha kucuk daha tarz olsun diyorsan opel adam s 140hp o da. 2017 gibi adam rock s gelicek cabriyo versiyonu ustu acilir. ama adam duz vites malesef. senin icin en iyi polo blue gt bence. vw'nin sitesinde var bak derim. bu arac 70 kusur ilk araba icin daha iyi.
dersinki illa

Son düzenleme:

hollandali

Profesör
9 Eyl 2016
75
51
1,010
ama baktimda bir daha butce 150k. cok yapisiyim diyorsan octavia rs , leon cupra, golf gti bunlar otomatik o yuzden diger hothatchleri yazmiyorum. biraz yapisim diyorsam mercedes c serisi isini gorur. hem premium araclar. bana sorarsan fazlada yapisma zaten ehliyet almamis biri icin biraz erken olabilir. :D

mini cooperda dusunebilirsin

Son düzenleme:

Erdem65

Profesör
9 Eyl 2016
84
96
1,060
İstanbul
madem o fiyatlara çıkabiliyosun ne astrası ne sciroccosu ayrıca sciroccoya +100k vericek adama hayırdır derler yani.
çok büyük olmasın, otomatik olsun, üniye gitcem şekil dursun, az yaksın, performansı tatminkar olsun, premium olsun dersen şöyle birşey öneririm https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-m-paket-full-donanim-konsept-346493934/detay scroccoya +100k vereceğine bunu al
ha ben olsam daha farklı birşey bakardım orası ayrı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım