KAPALI İnsignia mı Mondeo mu? 110 Bin TL'ye Araç Seçimi

kaptan

Asfalt Kurutucu
27 Ara 2016
32
13
595
105-110k arası araba alacagız hayalimizde (babamın ve benim) volvo s80 var ama elimizdeki paraya kısıtlu oldugu için insignia ve mondeo bakmaya başladık
Yıllık 25k ve üstü yol yapıyoruz yakıtı önemli kafamızdakiler
2016 insignia 1.6 cdti otomatik cosmo
2015-16 mondeo 1.6 tdci manuel titanium
İnsignia dizel otomatik olması çok güzel ama yakıtı biraz fazla ve eski kasa olması düşündürüyor
Mondeo konforu, yakıtı ve yeni kasa olması güzel ama otomatik olmayışı ve insigniaya göre donanım eksikligi düşündürüyor

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Gencolar araba fiyatlarından haberiniz yok heralde. Adam "25" diyor "bin" diyor "km" diyor, az km yapmış temiz dizel otomatik passat mı var o paralara (yeni kasadan bahsediyorum)... Ben boyasız,kazasız temiz kullanılmış araba üzerinden tavsiyede bulunuyorum zaten bunları takmayan adam direk gidip bişeyler alıyor.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
2. el olarak bence mondeo. Ama tasarım anlamında insignia. D segmentte isim sürekliliği önemli. Her segmentte aslında önemlide D daha bir önemli. Zira bizim ülkemizin 2. el piyasasındaki alıcı kesimin gerçekten enteresan kriterleri var.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Herkes öneride bulunarak zayıf ve güçlü yanları yazmış gerisi artık konu sahibinin tamamen kendi tarzına kalıyor. Otomatik istiyorsa gidecek başka yeri zaten yok manuel sorun değilse Mondeo açık ara önde aslında otomatik ve manuel tercihi bu konu

BatuhanA

Düz Yol Gazcısı
10 Ocak 2019
14
4
145
Hocam merhabalar. İnsignia otomatiği tork konvertörlü olduğu için hantal kaldığını okudum bir çok yerde zaten testte de söylemişlerdi.
Manuelden çok memnunum yol tutuşu hızlanışı çok tatmin edici. Konfor focustan sonra fark etmişti. Karakter anlamında focus gibi diyebilirim yol tutuşu dengesi için. Focusun konforlu donanımlı yüksek hızlarda daha fazla güven veren versiyonu kabaca :)
Konfor olarak mondeo belki daha iyi olabilir ama yol tutuş anlamında daha geridedir mondeo diye düşünüyorum.
Aracım 2016 cosmo manuel boyasız astroid gri kış paketli (direksiyon ve koltuk ısıtma) 60 bin km civarında. Düşünürseniz yazabilirsiniz bir ilanı yok.

rossh

Profesör
6 Nis 2019
180
422
1,535
Isparta
Marka
Volkswagen
Manuel sorun olmayacaksa Mondeo mantıklı olur.25 bin km az değil konfor ve yalıtım önemli bu yanlardan mondeo insigniadan önde. Hem insignia sanki bir bacağını c segmentinde unutmuş gibime geliyor tabiki bu kötü bir araba olduğu anlamına gelmiyor fakat layıkıyla D segmenti olduğunu düşünmüyorum. (bu ön yargımı Opel insignianın son kasası grand sportla bozmuştur)

kaptan

Asfalt Kurutucu
27 Ara 2016
32
13
595
Uzun yol senede belki bir kere tatilde yapılıyor oda max 2k onun harici şehir içi işe git gel saatleri ve gezmeler o yüzden yakıt önemli mondeo 4.8 insignia 6.5 fabrika tüketim verileri insigniaya 1 ekleyip 7.5 den hesap ettim mondeoya 1ekleyip 5.8 den hesap ettim

serkan7621

Taklacı Güvercin
4 Nis 2019
20
12
295
insigniayı bir süre kullandım fakat hiç beğenmemiştim.
mondeo bir arkadaşta var.birkaç kez bindim.içi güzel kalitesi iyi gibi.
ben olsam 508 alırdım

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım