1.2 tsi 105 hp yazılım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

acar93

Asfalt Kurutucu
25 Eyl 2016
34
4
595
Herkese merhaba, seat ibiza 2011 15 hp 1.2 tsi aracım var yazılım attırmayı düşünüyorum siz ne dersiniz ?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,090
7
51,498
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Açıkçası downsizing furyasındaki bu yeni nesil turbolu motorların tümünde yazılıma soğuk bakıyorum. Neden derseniz, zaten halihazırda motor atmosferik gibi çalışmıyor. Sınırları zorlanıyor. O yüzden ömürleri daha kısa, motorlar daha narin oluyor. Bu noktada daha çok güç almak için ömrünü daha da kısaltmaya gerek yok diye düşünüyorum. Yakın zamanda arabayı elden çıkarmayı düşünüyorsanız bilemem tabii :)

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Valla DSG'si dayanır ama motorun kendisi ne kadar dayanır orası sıkıntı. Benim tavsiyem yaptirmamaniz yönünde.

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
Yazılım yerine hafifletme çalışması ve iyi lastikler de fark yaratabilir. Yazılım yapılmasına yapılır ama kime yaptırılacağı ve neler yaptırılacağına göre değişir.

Sadece yazılım ise riskli, tüm sistem elden geçip, bujisinden pompalarına , pistonlardan egzosta kadar girilecekse olabilir, onun da maliyeti tuzlu olacaktır.

Bagajdan stepne, ıvır zıvır çıkarılıp, hafif jantlar ve iyi lastikle bir miktar fark elde edilebilir.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bütün firmalar 130 hp alacağını iddia eder ama 120 hp anca alırlar, zaten hepsi yurt dışı yazılım kullanıyor, 15 hp için 1000 liraya yakın para vermek istiyorsan tercih senin. 1.2 TSI'a 4-5 arkadaşım yazılım yaptırdı, hiç bir sıkıntı yaşamadılar.

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
870
2,039
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
En son katıldığım Pist gününde, yazılımlı ve kn hava filtreli 1.2 ibiza vardı. seans sonrası sahibiyle konuştuktan sonra, şiştiğini ve az birşey yağ eksilttiğini söylemişti ama günlükte sıkıntı yaşamadığını söylemişti.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Araç DSG ise şanzımanın bir süre sonra cartayı çekmesi olası
Bu araçlarda DQ200 kodlu kuru kavramalı DSG versiyonu var. Max tork kapasitesi 250nm.. Yazılımla birlikte tork 175 nm'den muhtemelen 200-215 bandında çıkacaktır. Şanzımanda yazılımla birlikte tolerans payı kalmıyor
Aracı biraz sıkıştırırsan şanzıman aşırı ısınabilir..Bu sürekli aşırı ısınma da ileride iyi şeylere yol açmaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım