1.6TDI Yağ Eksiltme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bugün arabanın(caddy 1.6 tdi) yağına baktım çubukta bayağı aşağı inmiş ve rengi de koyuydu. Şu an 43.700kmde ve bakıma 1300km var. Bir önceki bakımdan sonra yağ çubuğuna bakmadım ne seviyedeydi diye ama bundan önce de yanlış hatırlamıyorsam ilk bakıma gitmeden yarım ya da 1 litre yağ eklemiştik.
Sizce idare eder mi yoksa biraz yağ mı ekleyelim? Ya da 1000km erken mi girsin bakıma?

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
@gtepro dün akşam kullandım arabayı yazılım çok bi şey fark etmemiş ama bakımdan sonra nefesi açılmış makinenin kendine gelmiş :D
@Renard kullanma kılavuzunda "kullanım tarzına göre 1lt/2000km eksiltme normal" yazmışlar ben şok ben iptal.
Bir enterasan bilgi daha öğrendim paylaşayım. Kitapçıkta yağ çubuğunun A noktası diye çizginin biraz üstünde bir yer göstermiş, "yazın uzun otoban sürüşleri ya da yüklü, römorklu vaziyette dağ yollarında kullanım yapılacaksa yağ bu seviyede olmalı" yazıyordu

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,024
7
51,357
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
@gtepro dün akşam kullandım arabayı yazılım çok bi şey fark etmemiş ama bakımdan sonra nefesi açılmış makinenin kendine gelmiş :D
@Renard kullanma kılavuzunda "kullanım tarzına göre 1lt/2000km eksiltme normal" yazmışlar ben şok ben iptal.
Bir enterasan bilgi daha öğrendim paylaşayım. Kitapçıkta yağ çubuğunun A noktası diye çizginin biraz üstünde bir yer göstermiş, "yazın uzun otoban sürüşleri ya da yüklü, römorklu vaziyette dağ yollarında kullanım yapılacaksa yağ bu seviyede olmalı" yazıyordu
Adamlar fabrika çıkışı mavi duman atan araba mı üretmiş yani :D Stock hali dumanspec?

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
evet doğrudur. benim arabada da 2000km de 0.5 lt yazıyor. abimin 316'da da 2000km de 1lt normal diyor.:) neden şaşırıyorsunuz ki? bok kadar motordan hayvan gibi beygir üretip üstüne turbolu yaparsanız olacağı bu :) tdi da beygir fazla değil ama o beygire göre (kendi speclerinde) performanslı bir motor. performanslı arabaların genel problemi bu

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Adamlar fabrika çıkışı mavi duman atan araba mı üretmiş yani :D Stock hali dumanspec?
Dayı sorma rüyamda araba duman atıyodu kallarken kuzenime videoya çektirdim foruma atarım diye :D :D bilinçaltıma nasıl işlediyse artık hahdhfj :D :D
evet doğrudur. benim arabada da 2000km de 0.5 lt yazıyor. abimin 316'da da 2000km de 1lt normal diyor.:) neden şaşırıyorsunuz ki? bok kadar motordan hayvan gibi beygir üretip üstüne turbolu yaparsanız olacağı bu :) tdi da beygir fazla değil ama o beygire göre (kendi speclerinde) performanslı bir motor. performanslı arabaların genel problemi bu
Haklısınız yani sonuçta sürekli sıkıştırarak, yüklü durumda, yüksek hız, yüksek devir kullansak eksiltir tabi :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım