Outlaw

Senkromeççi
15 Mar 2019
5
0
60
Arkadaşlar ben arabanın ince hususlarından anlayan bir insan değilim. Yakıtını koyar, yağını suyunu kontrol eder kullanırım. Bankada hazırda 100.000 TL param var, acele edecek bir durumumda yok.
2012 model ve üstü BMW 3 serisi modellerine bakıyorum o paraya temiz bir araç bulabilirmiyim bilmiyorum.
Yeni kasa Civiclere bakıyorum, titanium kasa Focus'lara bakıyorum.
Benden daha bilgili, tecrübeli insanlar olarak sizlere sormak istedim, nasıl bir yol izlemeliyim?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
O paraya alacağınız bir 3 serisi yaş ve kullanım bakımından iyi durumda olmayacaktır.
Başınız ağrımasın istemiyorsanız mümkün olduğunca yeni, servis kayıtlı-garantili bir araç almanız gerekiyor.
Seçeneklerinizde ki araçlara ek olarak benim aklıma gelen Mazda 3, Toyota CH-R, Auris uzun yıllar sorunsuzca kullanabileceğiniz araçlar.

Outlaw

Senkromeççi
15 Mar 2019
5
0
60
O paraya alacağınız bir 3 serisi yaş ve kullanım bakımından iyi durumda olmayacaktır.
Başınız ağrımasın istemiyorsanız mümkün olduğunca yeni, servis kayıtlı-garantili bir araç almanız gerekiyor.
Seçeneklerinizde ki araçlara ek olarak benim aklıma gelen Mazda 3, Toyota CH-R, Auris uzun yıllar sorunsuzca kullanabileceğiniz araçlar.

Burda sormam yerimi bilmiyorum ama parça ve bakım fiyatları olarak genelde hangi markalar daha pahalı oluyor. Tecrübem Megane 2 (2008) ve Audi A3 (2008) oldu. Bu iki aracı kullandım ve bilirim sadece.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Arkadaşlar ben arabanın ince hususlarından anlayan bir insan değilim. Yakıtını koyar, yağını suyunu kontrol eder kullanırım. Bankada hazırda 100.000 TL param var, acele edecek bir durumumda yok.
2012 model ve üstü BMW 3 serisi modellerine bakıyorum o paraya temiz bir araç bulabilirmiyim bilmiyorum.
Benden daha bilgili, tecrübeli insanlar olarak sizlere sormak istedim, nasıl bir yol izlemeliyim?

Dün sanırım alınası araçlar başlığında 100K civarına bir mersedes c180 amg paylaşmıştı arkadaşlar. Sorunsuz binilebilecek bir araç örneği olabilir. Şahsi görüşüm fiat, reno ve hyundai'nin trde üretimi yapılan modelleri haricinde tüm araç parçalarının pahalı olduğu yönünde. Bu yüzden kaskolu kullanmak öncelikli şart olmalı. İkinci el değilde sıfır araca yönelmek isterseniz şuan civic ve corolla rakiplerine nazaran daha alınası fiyatlarda konumlandırılmış durumda.

Bu piyasa şartlarında zaruret yoksa elde aracı tutup 100Kdan gelecek faizin, daha düzgün piyasa şartlarında alınacak bir araçta kullanılması daha akla yatkın bir tercih gibi geliyor bana.

Ege

Profesör
7 Mar 2018
97
100
1,110
İstanbul
Marka
Alfa Romeo

Burda sormam yerimi bilmiyorum ama parça ve bakım fiyatları olarak genelde hangi markalar daha pahalı oluyor. Tecrübem Megane 2 (2008) ve Audi A3 (2008) oldu. Bu iki aracı kullandım ve bilirim sadece.

Alacağınız araçtan ne gibi beklentileriniz var? Spor görünümlü veya nispeten hızlı bir araç mı arıyorsunuz? Yoksa mümkün olan en üst segment donanımlı birşey mi düşünüyorsunuz? Tüketim olarak dizel veya az yakan benzinli mi tercih edersiniz yoksa şehir içi 11 litreleri gören benzinli bir araç da olabilir mi mesela? Otomatik mi manuel mi?

Parça ve bakım fiyatları olarak herhalde en uygun rakamlar Renault'dadır.

Birkaç öneri verebilirim aşağıdaki gibi, ancak tabi bir sürü araç var bütçenize göre,

Kendim 30k km / 4 sene Golf 7 tdi dsg kullandım, çok memnundum her anlamda (hb. olduğu / bagajı yetmediği için sattım), örneğin, bagaj hacmi çok önemli değilse (bu arada golfün bagajı 380litredir hb'lerin arasında en büyüklerden birisi) benzinli tüketimi çok zorlamayacaksa temiz bir 125'lik golf 7 highline bakabilirsiniz (manuel 6 ileri olanları da keyifli, ancak dsg olursa muhakkak servis bakımlı olmasına dikkat edin kavrama/mekatronik değişim ihtiyacı olursa iyi niyet garantisinden indirim alma şansınız olur). Bu arada mevcut bütçenizle mqb platformuna sahip leon/octavia da bakabilirsiniz, A3 8V temizi bulunur mu bilemem aramak lazım veya bazı donanımlardan veya düşük km'den vazgeçmek gerekebilir.

D segmenti düşünürseniz yukarıdaki mesajda ironi yapılmış ama yeni kasa mondeo iyi bir seçenek olabilir (bagajı passat kadar büyük değil yalnız not etmekte fayda var). Ford sorunsuz markadır benim gözümde, mondeonun şanzımanı da tork konvertörlü sorunsuz, konforlu bir araç yalnız tüketimi biraz fazla olabilir diğer araçlara kıyasla.

Tatarzapata

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
109
79
585
37
Marka
Audi
Araca sadece fiyat baZlı yaklaşmak bence doğru değil aldıktan sonra beklentilerin doğrusunda keşke demeyesin diye diyorum . Yakıt performans konfor vs konuları hakkındaki düşüncelerinizde önemli. Bence aciliyetiniz yoksa biraz daha bekleyip ya da bütçeyi biraz daha arttırıp civic dizel otomatik düşünebilirsiniz BMW 3 serisi de güzel bir araç fakat o miktara km olarak düşük ve temizini bulmanız zor. A4 ve c180 de düşünebilirsiniz

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Piyasanın ne zaman düzeleceğini nasıl anlayabilirim?
En azından seçim atmosferi geçmiş olmalı. Millet şuan olduğu gibi bekle gör durumunda. Ne satan araç satabiliyor ne de alıcı elindeki nakiti harcamaya istekli.

Siz pusuya yatıp gerçekten ihtiyacı olan temiz bir araç sahibi takibinde kalın. Mutlaka birisi denk gelecektir.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tatarzapata

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
109
79
585
37
Marka
Audi
Piyasanın ne zaman düzeleceğini bilebilirsen oyum sanadır arkadaş:) bu konu maalesef ucu açık cevabını kimsenin bilmediği ama herkesin merak ettiği bir konu.

Outlaw

Senkromeççi
15 Mar 2019
5
0
60
En azından seçim atmosferi geçmiş olmalı. Millet şuan olduğu gibi bekle gör durumunda. Ne satan araç satabiliyor ne de alıcı elindeki nakiti harcamaya istekli.

Siz pusuya yatıp gerçekten ihtiyacı olan temiz bir araç sahibi takibinde kalın. Mutlaka birisi denk gelecektir.

Seçimler bitene kadar bekleyebilirim. Honda executive modeline 12 ay %0.5 faizle 50.000 TL kredi imkanı sunuyor. 150.000 TL ye kafama yattı aslında ama ne kadar mantıklı bir düşünmek lazım.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Tavsiyem o paraya D segmenti alın ve Sıfır araç almayın örneğin Honda Civic için 100.000 verip 50 de kredi odemek gerçekten hem sizi yorar hem de yazık olur illa Civic alacaksanız 100 e tertemiz 2 3 yaşında zaten var kredi ödemek yerine arsa alabilir yada o parayla gezebilirsiniz kimse size 2 3 yaş daha yeni diye satarken 50.000 fazla vermeyecek max 15.000 fazlasına satarsiniz çünkü kasa aynı kasa. Birde değil kredi insanların nakitlerinin tamamını arabaya yatırması dahi doğru değil. Ben sizin yerinizde olsam 80.000 den yukarı araç almazdım

D segmenti tavsiye ederim orada da beklentinize göre öneride bulunabiliriz Örneğin kafam ağrımasın Japon olsun derseniz 2016 model Tertemiz Avensis ler 85 e rahatlıkla var eğer konforlu olsun derseniz sınıfının en iyisi Mondeo 100 e var yada İnsignia var 2012 C180 ler var

Beklentinize göre daha spesifik öneride bulunabiliriz

Son düzenleme:

Outlaw

Senkromeççi
15 Mar 2019
5
0
60
Tavsiyem o paraya D segmenti alın ve Sıfır araç almayın örneğin Honda Civic için 100.000 verip 50 de kredi odemek gerçekten hem sizi yorar hem de yazık olur illa Civic alacaksanız 100 e tertemiz 2 3 yaşında zaten var kredi ödemek yerine arsa alabilir yada o parayla gezebilirsiniz kimse size 2 3 yaş daha yeni diye satarken 50.000 fazla vermeyecek max 15.000 fazlasına satarsiniz çünkü kasa aynı kasa. Birde değil kredi insanların nakitlerinin tamamını arabaya yatırması dahi doğru değil. Ben sizin yerinizde olsam 80.000 den yukarı araç almazdım

Sanırım 2017 modellerine bakıcam bende honda civic çok kafama yattı. Aldığım zaman 3 sene en az biniceğim bir araç alıcam almışken istediğim sevdiğim araçlardan biri olsun imkan varken.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım