KAPALI 120-130 bin bandında araç tavsiyesi

aykut.akkan

Senkromeççi
22 Kas 2018
4
1
95
Herkese merhaba. otoparkın videolarını devamlı takip eden biriyim fakat siteye ve foruma üye olmak bugüne kısmetmiş. Öncelikle değerli vaktinizi ayırdığınız için şimdiden tşkler.
120-130 bin bandında otomatik ve sedan bir araç almak niyetindeyim. şuan ki aracım 2013 benzin&LPG li otomatik toyota auris. yılda yaklaşık 15000 km yapıyorum. Aklımda NİSSAN QQ 1.6 dci otomatik - 2.0 TDI audi - bmw 320ied - B7 kasa 2.0 tdı dsg passat var sizce hangisine yönelmeliyim. Ayrıca saydıklarımdan başka önerisi olan arkadaşlarıda değerlendirmek isterim. İyi forumlar...

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
O fiyata comfortline dsg benzinli sıfır passat alınır tabi 0 faizli kredi ile yada süperb de bakabilirsiniz. 2.elde ise Mondeo mantıklı olur. BMW alsanız o paraya temizi zor. Audi de keza öyle lakin 2012 civarı temiz bulunabilir. Yada yeni kasa A4 1.4 TSİ alabilirsiniz şahsen ben 15.000km yi dert etmez benzinli alırdım 8lt civarı dolaşılıyor 2.0 dizelde aşağı yukarı aynı yakar böylelikle daha yeni bir araca binerdim. B7 ise hiç önermiyorum yazık neredeyse sıfır passat alınıyor o paraya. 2.elde ben sevmesem de siz Toyota kullanıcısı olarak Avensis de alabilirsiniz

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
YETKİLİ SERVİS BAKIMLI 52.000 KMİlan No: 627086606
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...kili-servis-bakimli-52.000-km-627086606/detay
USTUN OTOMOTİVDEN HATASIZ AVENSIS 35 BIN KM DEİlan No: 620301010
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-hatasiz-avensis-35-bin-km-de-620301010/detay
KAHRAMAN AUTOdan 58 BİNDE!! HATASIZ BOYASIZ EN DOLUSUİlan No: 628716260
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...nde-hatasiz-boyasiz-en-dolusu-628716260/detay Paranız cebinizde kalır
2016 MODEL VOLVO S60 PREMİUM 60.000 KM DEİlan No: 614767134
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...olvo-s60-premium-60.000-km-de-614767134/detay
Tertemiz lakin bütçeyi aşıyor
Mezcardan S60 1.5 T3 Advance+Elit Paketİlan No: 610151055
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...1.5-t3-advance-pluselit-paket-610151055/detay

aykut.akkan

Senkromeççi
22 Kas 2018
4
1
95
O fiyata comfortline dsg benzinli sıfır passat alınır tabi 0 faizli kredi ile yada süperb de bakabilirsiniz. 2.elde ise Mondeo mantıklı olur. BMW alsanız o paraya temizi zor. Audi de keza öyle lakin 2012 civarı temiz bulunabilir. Yada yeni kasa A4 1.4 TSİ alabilirsiniz şahsen ben 15.000km yi dert etmez benzinli alırdım 8lt civarı dolaşılıyor 2.0 dizelde aşağı yukarı aynı yakar böylelikle daha yeni bir araca binerdim. B7 ise hiç önermiyorum yazık neredeyse sıfır passat alınıyor o paraya. 2.elde ben sevmesem de siz Toyota kullanıcısı olarak Avensis de alabilirsiniz
audi güzel benimde aklıma yatıyor fakat yakıt civarları ne durumdadır bilginiz var mı? Ayrıca avensis devamı gelmediği için düşünmediğim bir araç.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
audi güzel benimde aklıma yatıyor fakat yakıt civarları ne durumdadır bilginiz var mı? Ayrıca avensis devamı gelmediği için düşünmediğim bir araç.
1.4 TSİ 150 lik Audi bin Otopark da testi var izleyebilirsiniz ben Samsun da 8 litre civarı dolaşıyor diye biliyorum İstanbul’da olsun 9. Avensisin devamı gelmiyor derken kastınız nedir özellikle benzinli olanların fiyatı çok uygun 86.000

cansensoy

Düz Yol Gazcısı
7 Eki 2018
33
76
185
İstanbul
Marka
Volkswagen
Yeni kasa A4'te kullanılan 1.4TSI'ı ben Tiguan'da kullanıyorum. İstanbul şehir içi uzun dönem tüketimi 8.5 litre. Babamın b9 2.0 quattro'nun uzun dönem tüketimi de 6.5 litre.

Son düzenleme:

cansensoy

Düz Yol Gazcısı
7 Eki 2018
33
76
185
İstanbul
Marka
Volkswagen
Babanız güzel değer tutturmuş. Zaten 1.4 TSİ kullanmayı bilen az yakmak isteyene 6 bile yapabiliyor güzel motor
Evet, babam arabayı çoğunlukla Sabiha Gökçen-Kısıklı arasında kullandığı için genelde otoban süratlerinde gidiyor. Aynen öyle, 1.4 TSI çok yakıyor diyen kişi sayısı çok ama iş tamamen ayak bileğinde bitiyor. Zorlayınca 20 yaktırdığım da oldu, cruise controlü 80'e sabitleyip 4.1 yaktırdığım da.

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Yakın akrabamda b8 2.0 tdi 177lik quattro var.Zaman zaman kullanma fırsatı buluyorum.Açıkçası motor şanzıman uyumunu beğenmiyorum arabanın.Neden derseniz şanzımandan başlayayım hayatımda gördüğüm arabayı minimum devirde tutmak için uğraşan en inatçı şanzıman.O kadar boğuyorki arabayı sanki kullandığınız araba 50 beygir hissi veriyor.Abartmıyorum gerçekten eğer sakin kullanılırsa 105lik herhangi bir dizelden boy boy fark yiyecekmiş gibi hissettiriyor.Bu durumdan kurtulmak için azcık gaza basmakta yetmiyor tahminime göre %60 basarsanız anca yürümeye karar kılıyor pek çok kez arkadaşlarımla konuştum,hayret ettim,tedirgin oldum acaba bakımları mı eksik , bir sıkıntısı mı var falan diye ama yok şanzımanın çalışma prensibi bu maalesef.(araba silecek suyu için bile servise gidiyor filtrelerin tıkalı olma ihtimali yok 35 binde ön arka balatalar bile değişti)Spor modu kötü değil. Kulakçıkla şanzıman düşüşleri çıkışlarıda dsg standardında belki 10-15 milisaniye daha düşüktür üretildiği yıl ve kalibrasyona bağlı olarak ama tatminkar. Gelelim motora motor hep normal kullanımla yani hiçbir zaman yakıt kasılmadan trafiğe de girerek ara sıra boşluklarda sıkarak yani gayet standart istanbul şehiriçi kullanımla hep 7.8-8.7 arası dolaşıyor.Ben hep bu değerleri gördüm.4 çeker olmasının payıyla böyle yakıyor ama 4 çeker olmasından ziyade şanzıman biraz daha kararlı çalışsa daha az yakacağından eminim.Çok mu değil 2 litre hacme göre ama bence ortalama 8 lerle dolaşmak beni ne güldürüyor ne üzüyor öyle söyleyeyim.320d hem daha iyi yürüyor aşırı fark olmasada bunu binen herkes hisseder hemde şehiriçi verileri çok daha iyi.Uzun yolda illaki az yakar zaten 4 litrelere kadar düşüyormuşda. Zaten şehirler arası hızlarda bir problemi yok arabanın ama şehiriçi dediğim dertlerden muzdaribim.

Son düzenleme:

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Kaç yakıyor gerçek şehiriçi tüketimi? Birde yağmurlu havalarda gereksiz yerlerde kafadan kayma olayı yaşıyor musunuz?(sabit gazla veya gaza basmadan)
- Ortalama genelde 6-6.5 Uzun yolda 4lt'ye düşüyor, sıkışık trafikte 7,5-8. Bu değerlerin sürekli 4 çeker için gayet iyi olduğunu düşünüyorum.
- Hayır.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,365
7,204
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Hocam, o fiyata trendline passat bile yok diye biliyorum.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım