KAPALI 120-130 bin bandında araç tavsiyesi

aykut.akkan

Senkromeççi
22 Kas 2018
4
1
95
Herkese merhaba. otoparkın videolarını devamlı takip eden biriyim fakat siteye ve foruma üye olmak bugüne kısmetmiş. Öncelikle değerli vaktinizi ayırdığınız için şimdiden tşkler.
120-130 bin bandında otomatik ve sedan bir araç almak niyetindeyim. şuan ki aracım 2013 benzin&LPG li otomatik toyota auris. yılda yaklaşık 15000 km yapıyorum. Aklımda NİSSAN QQ 1.6 dci otomatik - 2.0 TDI audi - bmw 320ied - B7 kasa 2.0 tdı dsg passat var sizce hangisine yönelmeliyim. Ayrıca saydıklarımdan başka önerisi olan arkadaşlarıda değerlendirmek isterim. İyi forumlar...

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Camry gelse de en düşük 2.5 litre Motora sahip zaten ölü doğdu. Bu mantalite ile bakarsak şurada 5 yıl sonra benzinli yada dizel otomobil devri komple bitecek hiç almayın. Honda accord u bitirdi sahipleri hiç sıkıntı yaşamadı 2.el değeri bile azalmak yerine arttı keza Chevrolet komple çekilmesine rağmen modelleri değerini koruyor Toyota’ya hiçbirşey olmaz siz merak etmeyin
Toyota Avensis modelini bitirdi artık avrupa pazarına Camry getirecek.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Camry gelse de en düşük 2.5 litre Motora sahip zaten ölü doğdu. Bu mantalite ile bakarsak şurada 5 yıl sonra benzinli yada dizel otomobil devri komple bitecek hiç almayın. Honda accord u bitirdi sahipleri hiç sıkıntı yaşamadı 2.el değeri bile azalmak yerine arttı keza Chevrolet komple çekilmesine rağmen modelleri değerini koruyor Toyota’ya hiçbirşey olmaz siz merak etmeyin

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

Abi benim için de sorun değil ama insanlar böyle düşünüyor ne yapalım :) Burada çekilmeyi bırak sırf marka modelinin ismini değişiyor bu yüzden geleceği belli değil diyen insanlarda var bu ne ki :D

Kusura bakmayın internet sağolsun elli defa gönderilmiş

3 alıntı bildirimi gelince biraz ürkerek girdim başlığa :D

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Hocam, o fiyata trendline passat bile yok diye biliyorum.
Forumda kampanyalı araç fiyatları ile ilgili başlıklar vardı oradan inceleyebilirsiniz Kasım ayında bu satışların iyice düştüğü otv indirimi geldiği ayda bu teklifleri alanlar var ki bizzat ben 1.4tsi Comfortline manuel için aldım. Hatta VW N11 de 1.4tsi comfortline DSG yi 140 civarına sattı ki bayilerde aşağı yukarı öyleydi şimdi nedir durum bilmiyorum

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Km olarak bence benzinli araç seçimi yapılması gereken bir seviyedesiniz .. hal böye olunca bence bu bütçeyle üst segment markaları kovalamak yerine, örneğin garantisi devam eden, VW grubundan bir araç alınabilir. 0km passat her zaman kabul görür, ama Comfortline olması önemli... tsi motorlar düzgün kullanıldığı taktirde makul yakıt tüketimi sağlıyorlar

Nissan ın otomatik şanzımanlarını pek beğenilyorken, dayanıklılık problemi olduğu söyleniyor. Suv veya crossover tercihinizi garanti dahilindeki VW grubu veya Peugeot 3008 den yana kullanmanız da akla yatkın geliyor.

Mümkün olduğunca yeni ve garantili araç bakın. 2.0tdi bir Audinin çıkarabileceği örneğin bir volan maliyeti bile sonradan sizi üzer. He tabiki sanayi de bunlar daha uyguna yapışır ama emin olun yine de yüksek maliyetler çıkar

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Ben bir imla yanlışı yapmışım...
Aslında Nissan ın otomatik şanzımanları (xtronic denilenler) hem pek beğenilmiyor, hemde sorun çıkarabiliyormuş (sanırım üreticide araç sahibinin yanında durmuyor be maliyet direk araç sahibine yansıyormuş)

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Sıfır yada temiz 2 3 yaşında 2.el en mantıklı si lakin 120.000 e C segmenti almak çok yanlış olur. O paraya rahatlıkla D segmenti alırsınız. 1.5 Ecoboost Otomatik 2016 model 40.000 civarinda Titanium Mondeolar 110.000e alınabilirken Sakın C almayın paranıza yazık. Avensis ise hala öneriyorum 86.000tl çok güzel fiyat şahsen kullanmadım lakin D segmenti hakkını eğer veriyorsa çok iyi fiyat.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Sıfır yada temiz 2 3 yaşında 2.el en mantıklı si lakin 120.000 e C segmenti almak çok yanlış olur. O paraya rahatlıkla D segmenti alırsınız. 1.5 Ecoboost Otomatik 2016 model 40.000 civarinda Titanium Mondeolar 110.000e alınabilirken Sakın C almayın paranıza yazık. Avensis ise hala öneriyorum 86.000tl çok güzel fiyat şahsen kullanmadım lakin D segmenti hakkını eğer veriyorsa çok iyi fiyat.
neden yanlış olsun c sınıfı sıfır almak? D segment araçlar benzinli alınıyorsa bence yılda maks 8bin km yapılmalı gerisi beni kurtarmaz şahsen. Kişi 15bin km yapacağım diyor. 2019a geldik 3 yaşında olmuş olacak. 40-50bin km ırgat gibi mi yoksa insan gibi mi kullanıldığını nasıl bilecek? Alır bitane dizel ful c segmenti her anlamda beklentilerini karşılar bence. yıl olmuş 2019 konfor artık b segmentlerinde bile fazlasıyla var.

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
neden yanlış olsun c sınıfı sıfır almak? D segment araçlar benzinli alınıyorsa bence yılda maks 8bin km yapılmalı gerisi beni kurtarmaz şahsen. Kişi 15bin km yapacağım diyor. 2019a geldik 3 yaşında olmuş olacak. 40-50bin km ırgat gibi mi yoksa insan gibi mi kullanıldığını nasıl bilecek? Alır bitane dizel ful c segmenti her anlamda beklentilerini karşılar bence. yıl olmuş 2019 konfor artık b segmentlerinde bile fazlasıyla var.
Sıfır km alınacaksa yılda 30 bin yapılmıyorsa dizelin bir mantığı yok mis gibi benzinli alınır binilir. Biz sırf yılda 40 bin km yaptığımız için dizel kullanıyoruz şuan.

Şimdiye kadar hep sıfır km c-d segment araç alıp bindik son 2 yıldırsa 2. el premium segment araç alıp biniyoruz evet sıfır km araç alıp binmek ayrı bir duygu ama üst segment bir aracın konforu, sürüşü kesinlikle iyi ki almışım dedirtiyor.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Daha iki hafta önce golf highline 1.0 tsi highlineı 123 bin tlye aldık bayileri arayıp ellerinde araba varmı sorabilirsiniz(qq ile hemen hemen aynı boyutlarda)önceki tarih girişli bayilerin ellerinde araba var mı üşenmeyip hepsini arayın.vw nin liste fiyatlarına kanmayın üşenmeyin tüm bayileri arayın yılda yaptığınız km düşük sıfır benzinli araç alıp mutlu mesut gezebilirsiniz.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
0 km yi belirtmeyince benim hiç aklıma gelmedi. tabi ki bu paralara gayet güzel 0 km c segmenti benzinli otomatik bi araç alınır. zaten dizel aracın çokta bi mantığı kalmadı.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım