KAPALI 120-130 bin bandında araç tavsiyesi

aykut.akkan

Senkromeççi
22 Kas 2018
4
1
95
Herkese merhaba. otoparkın videolarını devamlı takip eden biriyim fakat siteye ve foruma üye olmak bugüne kısmetmiş. Öncelikle değerli vaktinizi ayırdığınız için şimdiden tşkler.
120-130 bin bandında otomatik ve sedan bir araç almak niyetindeyim. şuan ki aracım 2013 benzin&LPG li otomatik toyota auris. yılda yaklaşık 15000 km yapıyorum. Aklımda NİSSAN QQ 1.6 dci otomatik - 2.0 TDI audi - bmw 320ied - B7 kasa 2.0 tdı dsg passat var sizce hangisine yönelmeliyim. Ayrıca saydıklarımdan başka önerisi olan arkadaşlarıda değerlendirmek isterim. İyi forumlar...

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Sıfır km alınacaksa yılda 30 bin yapılmıyorsa dizelin bir mantığı yok mis gibi benzinli alınır binilir. Biz sırf yılda 40 bin km yaptığımız için dizel kullanıyoruz şuan.

Şimdiye kadar hep sıfır km c-d segment araç alıp bindik son 2 yıldırsa 2. el premium segment araç alıp biniyoruz evet sıfır km araç alıp binmek ayrı bir duygu ama üst segment bir aracın konforu, sürüşü kesinlikle iyi ki almışım dedirtiyor.

ben diyorum ki benzinli turbo motorlu d sınıfı araç yılda maks 8bin km tölere edebilirim. Siz 40bin km ye çıkmışsınız. Basit bir hesaplama yaptım yazayım. Ve bu hesaplamaları 2 türden yaptım.
1- fabrika yakıt verilerine göre
Fabrika verisine göre megane dizel ortalama 3.8lt yakıyor. Mondeo ise fabrika verisi 6.3lt.
-40bin km sonunda 1 yılda dizel 3500 TL daha az yakacaktır.
2-reel yakıt verileri (internetten kullanıcı yorumlarına göre)
Kullanıcılara göre megane dizel 4.8lt yakıyor. Mondeo ise 9.9lt hadi ben bunu düz 9lt alayım. hadi bide 8lt alayım.
-40bin km sonunda 1 yılda benzinli eğer 9.9 lt yakarsa dizelin 1 yıllık karı 12.100TL
-40bin km sonunda 1 yılda benzinli eğer 9.0lt yakarsa dizelin 1 yıllık karı 10.300TL
-40bin km sonunda 1 yılda benzinli eğer 8.0lt yakarsa dizelin 1 yıllık karı 8.400TL yapar.

E biz meganı sıfır almıştık 40bin km ye geldi. Mondeoyu 40binde almıştık. hop 80bin oldu 1yıl sonunda...

Arkadaşlar ne benzin ucuz ne de insanlar parayı sokaktan buluyor. Hepimiz isteriz bu forumdaki herkes hayalindeki aracı kullansın. Ama şartlar her zaman böyle gelişmiyor. Eskiden bende kaçık kuçuk önerilerde bulunurdum ama benzinin litresi 6-7TL değildi. Dolar bu halde değildi. Artık tamamen ilk düşüncem insanların cebinden nasıl az para çıkar oluyor. Tekrar söylüyorum elindeki para sıfır km dizel almaya yeten kriterlerine uydurabiliyorsa 1 saniye bile düşünmemeli ve almalı. En azından birkaç sene kafanız rahat binersiniz. Sanayide kucaktan kucağa gezmezsiniz...

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
ben diyorum ki benzinli turbo motorlu d sınıfı araç yılda maks 8bin km tölere edebilirim. Siz 40bin km ye çıkmışsınız. Basit bir hesaplama yaptım yazayım. Ve bu hesaplamaları 2 türden yaptım.
1- fabrika yakıt verilerine göre
Fabrika verisine göre megane dizel ortalama 3.8lt yakıyor. Mondeo ise fabrika verisi 6.3lt.
-40bin km sonunda 1 yılda dizel 3500 TL daha az yakacaktır.
2-reel yakıt verileri (internetten kullanıcı yorumlarına göre)
Kullanıcılara göre megane dizel 4.8lt yakıyor. Mondeo ise 9.9lt hadi ben bunu düz 9lt alayım. hadi bide 8lt alayım.
-40bin km sonunda 1 yılda benzinli eğer 9.9 lt yakarsa dizelin 1 yıllık karı 12.100TL
-40bin km sonunda 1 yılda benzinli eğer 9.0lt yakarsa dizelin 1 yıllık karı 10.300TL
-40bin km sonunda 1 yılda benzinli eğer 8.0lt yakarsa dizelin 1 yıllık karı 8.400TL yapar.

E biz meganı sıfır almıştık 40bin km ye geldi. Mondeoyu 40binde almıştık. hop 80bin oldu 1yıl sonunda...

Arkadaşlar ne benzin ucuz ne de insanlar parayı sokaktan buluyor. Hepimiz isteriz bu forumdaki herkes hayalindeki aracı kullansın. Ama şartlar her zaman böyle gelişmiyor. Eskiden bende kaçık kuçuk önerilerde bulunurdum ama benzinin litresi 6-7TL değildi. Dolar bu halde değildi. Artık tamamen ilk düşüncem insanların cebinden nasıl az para çıkar oluyor. Tekrar söylüyorum elindeki para sıfır km dizel almaya yeten kriterlerine uydurabiliyorsa 1 saniye bile düşünmemeli ve almalı. En azından birkaç sene kafanız rahat binersiniz. Sanayide kucaktan kucağa gezmezsiniz...
- Ben eğer sıfır araç alınacaksa ve yılda 30 bin km altı yapılıyorsa dizele gerek yok dedim. Boşuna dizel farkı ödemeye gerek olmadığını kastettim lütfen dikkatli okuyalım. Ki konu sahibi de yılda 15 bin km gibi az bir miktardan bahsetmiş.

- Eğer düzgün bir araç alırsanız ve kendiniz de titizseniz hiçte sanayide gezmezsiniz arabayla.

Son düzenleme:

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
- Ben eğer sıfır araç alınacaksa ve yılda 30 bin km altı yapılıyorsa dizele gerek yok dedim. Boşuna dizel farkı ödemeye gerek olmadığını kastettim lütfen dikkatli okuyalım. Ki konu sahibi de yılda 15 km gibi az bir miktardan bahsetmiş.

- Eğer düzgün bir araç bir araç alırsanız ve kendiniz de titizseniz hiçte sanayide gezmezsiniz arabayla.
ben turbo benzinli d segment araca yıllık 8bin km diyorum maksimum. sonrası için dizel diyorum istanbul trafiğinde. dizel farkı vermeye yoksa sıfır aracın benzinlisini 10bin tl ye kadar daha ucuza alabilir. dizeli pahalı alırsın pahalı satarsın değişen bi durum yok o konuda.

aykut.akkan

Senkromeççi
22 Kas 2018
4
1
95
1.4 TSİ 150 lik Audi bin Otopark da testi var izleyebilirsiniz ben Samsun da 8 litre civarı dolaşıyor diye biliyorum İstanbul’da olsun 9. Avensisin devamı gelmiyor derken kastınız nedir özellikle benzinli olanların fiyatı çok uygun 86.000
haklısınız fiyat konusunda üzmüyor ama toyota avensis modeli artık satışta değil.

aykut.akkan

Senkromeççi
22 Kas 2018
4
1
95
Daha iki hafta önce golf highline 1.0 tsi highlineı 123 bin tlye aldık bayileri arayıp ellerinde araba varmı sorabilirsiniz(qq ile hemen hemen aynı boyutlarda)önceki tarih girişli bayilerin ellerinde araba var mı üşenmeyip hepsini arayın.vw nin liste fiyatlarına kanmayın üşenmeyin tüm bayileri arayın yılda yaptığınız km düşük sıfır benzinli araç alıp mutlu mesut gezebilirsiniz.
gerçekten bunu bende düşündüm golf çok sevdiğim bir araç ama liste fiyatları insanı ürkütmüyor değil

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,200
45,790
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
gerçekten bunu bende düşündüm golf çok sevdiğim bir araç ama liste fiyatları insanı ürkütmüyor değil
Yılbaşına kadar sıfır otomobil alan aldı. Alamayan 2019'un Aralık ayına kadar sıfır alamaz daha. Hatta o zaman bile fiyatlar şimdikinden daha yüksek olacak. Bu ay son şans öyle diyeyim. En azından bayileri arayın, gidin bu hafta aklınızda ki markalar için yüz yüze görüşün bir şey kaybetmezsiniz. Zaten 2.el araç piyasası da duruldu millette para yok diye.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Paranın yettiği en üst segment dizel almak mantıklı bence. (0 km veya 2.el)
benim tercihim insignia olurdu, üstelik az daha çıkarsanız yeni kasaları bile alınabiliyor 2.elde sanırım

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Bu devirde elinde nakit tutmak iyidir şahsen ben 120.000tl otomobil almak için kenarda 240.000 olması gerektiğini düşünüyorum bu bağlamda her ne kadar bütçeniz olsa da 80-90 seviyesinde bulunan Mondeo türevini öneririm. VW 2.elde suan gereksiz pahalı sıfır fiyatları ile yarisiyorlar eğer vw grubu alacaksanız 0 alın bayide fiyatlar uygun golf passat 120 bandında bulursunuz. 2.elde ise ben olsam 2.el alırdım o da 1.5 Ecoboost Mondeo olurdu bütçeye göre 85 115 aralığında km yıl donanım göre bulunuyor örneğin forumda Özgür kardeşimiz 1.5 style mondeo bakıyordu temiz 40.000 geçmemiş 2 3 yaşında ilanlar 90 dolayında bulunuyor güzel fiyat illa 0 olsun demeyen için 1.0tsi Golf den cok daha iyidir 30.000 de cebinizde kalır yada 0 olacaksa Golf fiyati güzel passat fiyati da güzel düşünebilirsiniz. Benzinli alın derim tüm yazdığım da benzinli modeller dizel alacaksanız bütçeniz ile 0 C alabilirsiniz golf de alamazsınız daha kotu araca fazla para vermis olursunuz yada 2.elde 20.000 fazla verirsiniz ki dizel ihtiyacınız yok paranıza yazık

furkang

Elit Apaçi
20 Eyl 2016
54
10
970
Audi Q5 (2011) Q7(2008) model ve Nissan QQ PPP aracımız var. Vag grubundan uzak durun derim .Q5 in şanzıman arızası 17bin tl ve 40 güne mal oldu. Q7 taş gibi araba 1 ay önce bir i20 arkadan vurdu pert oldu.Aracımda pek hasar yok egzos düzeltildi kaporta düzeltildi ama araç airmatic arızası verdi eksperde üstlenmedi daha önce durumunu bilmiyorum dedi arıza bize kaldı. her körük 800euro imiş . Her şeyi pahalı.Q7yi alan ona mı takılır demek yanlış olur Her körük 5bin liraya geliyor.Bu da arızasız ama parça mağduru bir model
Arkadaşımın 3.20 ied lerde turbodan dolayı çok külfete giren tanıdıklarım var.Kronik oring sorunuymuş ama herkes iyi ustaya denk gelmiyor. Bir arkadaşım İnsignia 2013 model 80binde bir araç aldı araç yatak sardı. Anamur yolunda mahsur kaldılar :)
Alırken marka alıp külfetini çekmektense arıza ihtimali az araçlar almaya baksanız daha iyi olur.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım