Tatarzapata

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
109
79
585
37
Marka
Audi
Herkese öncelikle selamlar. 2006 model A4 2.0tfsi quattro aracım var. Aracım henüz 91000 km de olmasına rağmen etrafımda tabiri caizze aracı zorla elimden alacak arkadaşlar mevcut :D Toplamda araç satışıyla ve elimdeki birikimimle beraber bütçem 140 bandında. 200 beygir gücün tadını tam alamamış olsam da performanstan çok konfor ve sürüş hissiyatı önemli tabi ki performansı da iyi olsa tadından yenmez. Tavsiyeleriniz ne olurdu? Aklımda a6 var ama tamamen bağımsız olarak araştırma yapmadanki düşüncem bu yönde. Yardımlarınızı bekliyorum.

godofwar

Asfalt Kurutucu
13 Mar 2019
75
113
535
Hocam bir araba daha para verip 140 bin liraya alacağınız araç size en fazla mevcut aracınızdan bir çıt daha zevk verir. Aracınız temizse şu piyasada hiç o topa girmeyin temiz temiz binin. Alacağınız ikinci el premiumun ne durumda olduğunu da bilmiyorsunuz üstelik. Bana göre değecek risk değil. Paranız da cebinizde kalsın. Belki biraz daha biriktirip temiz bir a5 e falan geçersiniz

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Hocam bir araba daha para verip 140 bin liraya alacağınız araç size en fazla mevcut aracınızdan bir çıt daha zevk verir. Aracınız temizse şu piyasada hiç o topa girmeyin temiz temiz binin. Alacağınız ikinci el premiumun ne durumda olduğunu da bilmiyorsunuz üstelik. Bana göre değecek risk değil. Paranız da cebinizde kalsın. Belki biraz daha biriktirip temiz bir a5 e falan geçersiniz
+1

alianil

Elit Apaçi
23 Mar 2019
158
158
885
29
Tekirdağ
Marka
Toyota
140.000 TL'ye sizin aracınızın yılında ve kilometresinde D veya E segment bir araç bulmak zor. Ama ben aracımı yenilemek istiyorum derseniz Talisman, Insignia veya Mondeo tercih edebilirsiniz. Bunların haricinde Mercedes E serisi veya Bmw 5 serisi temiz bulmanız zor. Benim fikrim şuan ki aracınızı alıcısı varken vermeniz sonuç olarak yaşı gelmiş bir araç yeni alacağınız saydıklarımdan biri olursa tabi A6'yi aratır ama yeni model her zaman ıyidir.

Tatarzapata

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
109
79
585
37
Marka
Audi
Tamamen ters köşe yaptınız ben aracın yaşı itibariyle km si düşükken satmaktan yanaydım yüksek kmlere çıkınca bu kadar alıcı bulamam diye ama fikrimi yorumlarınız etkiledi baya.

godofwar

Asfalt Kurutucu
13 Mar 2019
75
113
535
Tamamen ters köşe yaptınız ben aracın yaşı itibariyle km si düşükken satmaktan yanaydım yüksek kmlere çıkınca bu kadar alıcı bulamam diye ama fikrimi yorumlarınız etkiledi baya.
Hocam aracınızın vergisi git gide düşüyor. 2.0 tfsi nin zevki de başkadır muhtemelen. Aracınız temiz olduğu sürece (ki maşallah güzel duruyor) her türlü alıcısı olur. İyi günler dilerim

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Hocam aracınızın vergisi git gide düşüyor. 2.0 tfsi nin zevki de başkadır muhtemelen. Aracınız temiz olduğu sürece (ki maşallah güzel duruyor) her türlü alıcısı olur. İyi günler dilerim

Fotoğraf lansman görseli 😁

Herkese öncelikle selamlar. 2006 model A4 2.0tfsi quattro aracım var. Aracım henüz 91000 km de olmasına rağmen etrafımda tabiri caizze aracı zorla elimden alacak arkadaşlar mevcut :D Toplamda araç satışıyla ve elimdeki birikimimle beraber bütçem 140 bandında. 200 beygir gücün tadını tam alamamış olsam da performanstan çok konfor ve sürüş hissiyatı önemli tabi ki performansı da iyi olsa tadından yenmez. Tavsiyeleriniz ne olurdu? Aklımda a6 var ama tamamen bağımsız olarak araştırma yapmadanki düşüncem bu yönde. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bugüne kadar açtığınız başlıklarla bir karar veremediyseniz bu saatten sonra da karar vermeniz zor 😄

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
140 liraya güncel aracınızın verdiği performansı verecek temiz ve az km'de bir premium araç bulmanız zor. Nispeten temiz ve genç olan w204 makyajlı c serisi bulabilirsiniz. Onların da motorları 156 hp gücünde. 200'lükten sonra sizi tatmin etmesi zor. Yahut premium olmasa da D segment bakarım derseniz onlarda da 2.0 dizel 180-190 hp civarlarında versiyonları bulursunuz. 2.0 tfsi motordan sonra dizel de sürüş konforu açısından memnun etmeyebilir. Yani burada sizin hangi tür motorları ( dizel-benzin ) istediğiniz, ne tarz performans kriterine fit olduğunuz v.b sorulara somut cevaplar vermeniz gerek ki ona göre yönlendirme yapılabilsin.

Son düzenleme:

Tatarzapata

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
109
79
585
37
Marka
Audi
Aracımla ilgili en ufak bir problemim yok fakat cidden her gittiğim ortamda ya da arkadaş ortamında araca alıcı olarak birden fazla kişi çıkıyor. Aklımda olmadığı halde aklıma giriyorlar bende size sorup her seferinde cayıyorum nedense km si yükselirse satamayabilirim gibi bir algı da oluşuyor biraz da benim hatam sanırım net bir fikrim olmalı :) Aracımı ekte avatar resmim lansman resmi sanırım :)

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-04-15 at 17.49.09.jpeg
    WhatsApp Image 2019-04-15 at 17.49.09.jpeg
    366.8 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Yukarıda yazılanlara katılıyorum premium eski model de olsa premium yani 2006 model A6 satıp 2014 model A4 alsanız bence A6 yı ararsınız eski model premiumun tek handikapı sorun çıkarma ihtimali ki siz zaten sahipsiniz ve sorunsuz bindiğiniz ve bildiğiniz bir aracınız var. 180 200 bandına çıkıp 2014 model E180 Jaguar XE vs almadığınız sürece satmayın derim. Fakat yine de alacağım dediğiniz varsayımı üzerinden öneride bulunsaydım Model yükselttim aracımı yeniledim 40-50.000tl de para arttı psikolojisi ile 90.000 bandındaki 1.5 160bg ilk Mondeo önerirdim

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Bu kasaların 400 binde olanları bile satılıyor, daha 100 bine gelmemiş arabayı 150 bine falan gelse bile elinizi öpene satarsınız merak etmeyin. Şimdi satmayın binmeye devam edin bence. 140 bin liraya, satacağınız arabanın arkasından ağlatmayacak araba bulamazsınız. En iyi araba yeni arabadır kavramı arabanın üzerinden inmeyenler için geçerli, yıllık 3-5 bin kilometreyle bir şey olmaz eski arabada.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Daha güncel bir E serisi alana kadar binmeye devam edin aracınıza.. bence ancak ite kaka E180 keser sizi.. onun da temizi bütçenizin üzerinde ..

Aynen devam :) Temiz A6 candır, boşverin etrafınızdakileri

rossh

Profesör
6 Nis 2019
180
422
1,535
Isparta
Marka
Volkswagen
Bence satmadan devam edin hocam aracınız çok iyi durumda bence ama illa değiştirecekseniz İnsignia passat Mondeo var o fiyat bandına temiz premium markalara yönelirsek temiz bulması zor olur gibime geliyor anladığım kadaryla size tertemiz araba olması lazım :) İlk saydığım 3lüden mondeo tavsiye edebilirim test sürüşü şansınız olursa bir deneyin derim Konfor yalıtım vs oldukça yeterli opsiyonlarıyla full bi araç alırsanız oldukça tatmin eder
Motor/Şanzuman seçenekleri.
-1.5 Ecoboost 160 hp/6 ileri tam otomatik
-1.6 Tdci 115hp / Manuel (2015-2017) 2017 sonrası 1.5 tdci 120hp/Manuel burada 1.6 tdci daha mantıklı
-2.0 Tdci 180hp / 6 ileri Powershift(sıvı) (temizini bulursanız çok hoş fakat temizini bulması zor biraz)
bazı opsiyonlara da deyinsem fena olmaz
-Tekno paket(kör nokta,şerit takip,hava yastıklı emniyet kemerleri,rezidanslı ön cam)
-Sunroof (benzinlide hb kasa var onda panaromik alınabiliyor)
-Adaptif led far(viraj ve aracın hızına göre dönüyor farlar)
-Deri koltuk (Hafıza,soğutma,masaj,elektrik)
-jant
-metalik boyalar :)
Aklıma bunlar geldi unuttuğum bir şey olduysa affola

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Reno sever biri olarak talisman diyesim geliyor çift turbo 1,6 dci 160 bg mevcut aracınızı performans anlamında bir noktaya kadar aratmaz. Lakin ülke şartları ve ikinci eli düşünürsek passat-superb ikilisinden başkası pek akıl karı değil maalesef. Bazen D segment araç önerirken bu kadar kısıtlı şeyler saymak üzüyor beni. Hadi üretemiyoruz tüketim toplumuyuz diyelim ama o da yok.

Tatarzapata

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
109
79
585
37
Marka
Audi
Arkadaşlar değerli zamanınızı ayırıp yaptığınız her yorum ve cevap için teşekkür ederim. Dediğiniz mantıklı geldi şu an üstüne o kadar koyup aldığım konforun çok üstünde bir araç bulabileceğimi sanmıyorum. Bir kaç sene daha aracımı kullanmaya devam edeceğim. Net kararımdır :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım