mavera

Düz Yol Gazcısı
25 Eyl 2018
20
37
145
Merhaba Arkadaşlar yakın zamanda araç almayı düşünüyorum düşündüğüm araç spor bir araç fakat çok fazla kararsız kaldım bu konuda sizlerinde önerilerinizi almak isterim.

İkinci El düşünüyorum.
Araçta çoğu zaman 1 veya 2 kişi olucak
Ağırlıklı olarak uzun yol yapılacak (yılda 30 binden fazla km yapıyorum)
Yaşım 24 önerilerinizde dikkate alırsanız çok sevinirim.
Öncelik konfor ardından yalıtım en son tabiki performans
Çok fazla kronik sorunu olmayan
Önceliğim benzinli araçlar (Şehir içi çevre yolunda 75 geçmiyorum. Otoyollarda 120 geçmiyorum. Şuanki aracımda yakıt ortalamam 6 litre )

Şuan için aklıma gelenler bunlar yine aklıma gelirse mutlaka ekleme yapacağım.

Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.

Ek: Aracın aciliyeti yoktur ülkemizdeki döviz dalgalanmalarından dolayı ön gördüğünüz bir durum varsa extra yazarsanız çok sevinirim. Birkaç aya fiyatlar düşebilir bu bu durumdan dolayı şeklinde veya artabilir şeklinde

Son düzenleme:

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Merhaba Arkadaşlar yakın zamanda araç almayı düşünüyorum düşündüğüm araç spor bir araç fakat çok fazla kararsız kaldım bu konuda sizlerinde önerilerinizi almak isterim.

İkinci El düşünüyorum.
Araçta çoğu zaman 1 veya 2 kişi olucak
Ağırlıklı olarak uzun yol yapılacak (yılda 30 binden fazla km yapıyorum)
Yaşım 24 önerilerinizde dikkate alırsanız çok sevinirim.
Öncelik konfor ardından yalıtım en son tabiki performans
Çok fazla kronik sorunu olmayan
Önceliğim benzinli araçlar (Şehir içi çevre yolunda 75 geçmiyorum. Otoyollarda 120 geçmiyorum. Şuanki aracımda yakıt ortalamam 6 litre )

Şuan için aklıma gelenler bunlar yine aklıma gelirse mutlaka ekleme yapacağım.

Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.

Ek: Aracın aciliyeti yoktur ülkemizdeki döviz dalgalanmalarından dolayı ön gördüğünüz bir durum varsa extra yazarsanız çok sevinirim. Birkaç aya fiyatlar düşebilir bu bu durumdan dolayı şeklinde veya artabilir şeklinde
200bin'e ben olsam temiz bir 220d alırım, stage 1 de yazılımlarım, keyifli keyifli gezerim açıkçası.

mavera

Düz Yol Gazcısı
25 Eyl 2018
20
37
145

Önerinizi dikkate alıp youtubede test videolarını izledim gerçekten spor ve güzel bir araba listeye ekliyorum. teşekkür ederim öneriniz için

bmw 320i ed 40. yıl düşündüm fakat 418i ler hoşuma gitmiyor açıkçası o yüzden pek düşünmüyorum. öneriniz için teşekkür ederim.

200bin'e ben olsam temiz bir 220d alırım, stage 1 de yazılımlarım, keyifli keyifli gezerim açıkçası.

Açıkçası pek konforlu olucağını zannetmiyorum. arkada oturacaklar içinde uygun değil araç. öneriniz için teşekkürler

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Konfor yalıtım önceliğiniz ise premium markaların spor otomobillerine yönelmeniz mantıklı olacaktır.Arkadaşımda E250 Coupe vardı, performansı benim için gayet yeterliydi hatta şu ana kadar hızlanırken kafamı istemsiz olarak geriye yaslayan tek araçtı.:)Yalnız 4 serisi ve 2 serisi Coupeleri de es geçmemenizi tavsiye ederim.E ve 4 serisi pist kullanımlarında biraz ağır abi hissetirebilirler, 2 serisi Coupe'larda daha renkli cıvıl cıvıl bir sürüşe sahip olursunuz.Benim oyum 2 den yana.:D

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Konfor yalıtım önceliğiniz ise premium markaların spor otomobillerine yönelmeniz mantıklı olacaktır.Arkadaşımda E250 Coupe vardı, performansı benim için gayet yeterliydi hatta şu ana kadar hızlanırken kafamı istemsiz olarak geriye yaslayan tek araçtı.:)Yalnız 4 serisi ve 2 serisi Coupeleri de es geçmemenizi tavsiye ederim.E ve 4 serisi pist kullanımlarında biraz ağır abi hissetirebilirler, 2 serisi Coupe'larda daha renkli cıvıl cıvıl bir sürüşe sahip olursunuz.Benim oyum 2 den yana.:D
Kullandığım ve "bildiğim" arabayı önerdim, benim önerimi yok saydı kendi varsayımlarına dayanarak. Bence 2 almasın o yüzden :)

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Kullandığım ve "bildiğim" arabayı önerdim, benim önerimi yok saydı kendi varsayımlarına dayanarak. Bence 2 almasın o yüzden :)
Kendisi bilir, :) teklif var ısrar yok, bana da aynı sizin gibi çok mantıklı geldi konforlu olacağını düşünüyorum.:DAma ikinci seçenek olarak BMW'ye zaafım olsa da E Coupe ile 4 Coupe arasında kalırdım.:D

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Kendisi bilir, :) teklif var ısrar yok, bana da aynı sizin gibi çok mantıklı geldi konforlu olacağını düşünüyorum.:DAma ikinci seçenek olarak BMW'ye zaafım olsa da E Coupe ile 4 Coupe arasında kalırdım.:D
E coupe'ye binmedim, pek bir fikrim yok onunla ilgili ama 4 serisini 1.5 litrelik motorla almam ben olsam, o yüzden onu öneremedim çünkü 420d'lerin temizi 200 bandında yok gibi bir şey. Yoksa 420d alabilecekken 220d almazdım ben de.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
418i almazdım ben de olsam. 3 silindirli motorlar kırılgan. 4 de hafif bir araba değil. bir süre sonra bi çıtır yazılım atayım derse sıkıntılı.
E coupe çok güzel tercih bence de.
Ya da performansı yine zayıf kalabilir ama 218i cabrio alınır bu paralara. üstünü açtığında kendine baktıran, şık bi araç.

cba06

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2018
59
4
520
Hocam 320ied yaslıyormu geriye bilginiz varmı yada bindiniz mi ?

mavera

Düz Yol Gazcısı
25 Eyl 2018
20
37
145

Hocam 2 ve 4 serileri hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığım için direk eledim fakat inceleme videolarını izledikten sonra özellikle bütcemin yettiği 2 serisine bakmaya başladım önerileriniz için teşekkür ederim

Merhaba hocam dediğiniz gibi bilgi sahibi olmadığımdan direk eledim inceleme videolarını izledikten sonra gerçekten hayran kaldım şuan listeye ekledim ilanlara bakıyorum dünden beri fakat çok fazla ilan yok. Kullandığınız için araç hakkında sizlere soru sormamda bir mahsur varmı acaba

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Kahretsin 20.000 tl okuyarak girdim uyku sersemi. Daha sonra konfor, sessizlik, performans ve spor her şeyi bekliyor ama 20.000 e deyince ne olacak ki diye de düşündüm sonra uyandım neyse ki

mavera

Düz Yol Gazcısı
25 Eyl 2018
20
37
145
Sonunda araç seçimimi BMW 320İ ED M Plus yaparak satın aldım. Burda yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Ek olarak lastiklerin hepsini değiştireceğim. Tanıdığım biryerden fiyat aldım fiyat performans yol tutuşu bakımından almayı düşündüğüm lastiği değerlendirirseniz çok sevinirim extra olarak önerilerde bulunursanız farklı lastik modellerini onlarıda araştırmak isterim.

goodyear efficientgrip 225/45/R18 runflat 4 Adet toplam 3500 TL

Ege

Profesör
7 Mar 2018
97
100
1,110
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Aracınız hayırlı olsun. M paket araçların ön ve arka lastik ebatları (ve jant genişliği) farklıdır. Dikkat etmenizi öneririm. 225 45 18 ön lastik ebadıdır.
Araç hakkında çok bilgili değilseniz sorunsuz ve keyifli kullanmak istiyorsanız aracınızı yetkili servisten başka bir yere götürmemenizi ve hiçbir masrafından kaçınmamanızı tavsiye ederim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım