gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
Yazıya üzgün olarak başlıyorum kullanmakta olduğum bilgisayar bozulduğu için format atıldı ve aracın fotoğrafları silinmiş oldu bu yüzden (benim olmayan) internetten alıntı fotoğraf aldım az fotoğraf olucak. ilk öncelikle babam ilk aracı 42 yaşında amcamın ve kuzenimin iknası ile şahin almıştı sonra aile büyünce ve çeşitli nedenlerden dolayı 2004 yılına kadar kullanıp yeni araba almak için şahini satıp yeni araba arayışına girmişti o sıra parasının yettiği 2000-2002 vw polo bakarken arkadaşının tavsiyesi üzerine 5 kişilik aileye küçük araba sana gelmez bagaj lazım sana demiş ve arayışlara devam etmiş yaz tatiliydi biz memleketteyken telefonda arabanın rengi ne olsun demişti ben o zamanlar çocuğum ve kafamda geçtiği gibi mavi olsun demiştim ve dönünce bizi karşılamaya buz yeşili rengi ile sedan focus geliyordu arabayı ilk gördüğümde eve gidene kadar her yerini incelemeye kurcalamaya çalışmıştım.
fotoğraflar temsilidir:

Adsız focusssss 22.png

Adsız ford focussssss.png

2001-Ford-Focus-1-6-Ghia-aaaerok.jpg

sene oldu 2006 amcalar geldiler altlarında 2005 yeni kasa focus kuzenim babama amca kırmızı ışıkta kalkalım mı bakalım hangisi daha iyi demişti şakasına sonra olanlar oldu yeni kasa aldığı kilolar yüzünden formda değildi. 2002 ghia gerçekten motor ve konfor olarak çok yeterli güzel bir araba idi. 2008 yılında kuzen bu sefer 2008 1.6 titanyum mondeo ile gelmişti bu sefer mondeo büyüklüğü genişli ve konforlu olması çok etkilemişti ve bizim focus yerine mondeo ile gezmek çok güzel gelmişti sonra kuzen istanbul trafiği araç çok büyük yakıtı fazla yakıyor diye satıp 2010 yılında hb focus trend x 1.6 tdci almıştı ve yine gelmişti ilk bindiğimde içinde dizelin sesi uuuu gibi bir ses çıkarıyormuş gibi hissettim bu sefer kuzen yine amca kırmızıda kalkalım mı demişti bu sefer tork galip gelmişti kalkışta hemen hemen beraber gitsede dizel iyi uzuyordu yıl oldu 2014 ve bu yıla kadar arabaya sadece yağ ve su koy yola devam et şeklinde sürmeye devam etmiştik arabanın kmsi 95-97.000 di antalyanın güneşi ve yılların yaşlanması sadece tavan ve bagaj kapağındaki güneş yanıkları babamın canını sıkmaya yetiyordu bazen boyatıp lpg takıp(benzin fiyatlarının artması) yola devam etmeyi düşünsede 2015 yılına kadar kullandık ve km 108.000 olmuştu babam aklındaki boyatıp lpg taktırmayı düşünüyorum diyince kuzenlerin söylentileri amca (koca karıyı ne kadar süslensende koca karıdır sonuçta) demeleri satmasına neden olmuştu aracı 108.000 kmde 21.000 tl ye satmıştık değişen yok boya yoktu orjinal idi 11 yıl boyunca hiç sıkıntı ve arıza çıkarmadı bazen kendilerini ararım şimdiki 2011 focus 1.6 tdci konfor olarak kafa ağrıtıyor. eğer satmasaydık 140-150 bin km anca olurdu. tek kelimeyle kuzu kurdun yol fordun kelimesinin hakkını veren iyi yol tutup iyi giden konforlu arabaydı.​

1999-ford-focus-sedan-02.jpg

sonraki konu 2011 focus collection sedan hayırlısıyla.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım