2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active 3 Kapı

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,048
1
1,135
2,570
Ankara
Marka
BMW
Jantlara Fiat logosu ekleyince gözüme çok güzel gözüktü, yan tarafa bir renk geldi. Düşünceleriniz nelerdir? Bence jant değiştirmeye gerek kalmadı, baya güzel göründü 😂.
1000082937.jpg
1000082938.jpg

1000082936.jpg

Testarossa

TomSawyer
Profesör
8 Ağu 2020
600
959
1,820
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Hayrlı olsun punto Alkın,
Jantlar o kadar olay oldu ki ben beğendim demeye korktum.
Tabi ki puntonun orj. Bazı jant modelleri kadar güzel değil ama değiştirmeye gerek yok bence.
Belki rengi koyulaşabilir biraz.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,048
1
1,135
2,570
Ankara
Marka
BMW
Hayrlı olsun punto Alkın,
Jantlar o kadar olay oldu ki ben beğendim demeye korktum.
Tabi ki puntonun orj. Bazı jant modelleri kadar güzel değil ama değiştirmeye gerek yok bence.
Belki rengi koyulaşabilir biraz.
Saol Emrecan. İlk halini ben de hiç beğenmiyordum ama bu jant göbekleri ile gözüme baya güzel geldi.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,710
3
9,642
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Selamlar :D Jant hakkında yorum yapayım mı ? :D Hayırlı olsun kardeşim elinden gelen en ideal koşullarda güzel bir iş olmuş :)

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,048
1
1,135
2,570
Ankara
Marka
BMW
Lastikleri de aldım, bakıma kadar kafam rahat diye düşünürken Grande Puntomuz İtalyan olduğunu debriyaj pedalını yokuş aşağı inerken beklenmedik bir anda kitleyerek bizlere hatırlattı.

Haftasonu eve giderken debriyaj pedalımız kaskatı kesildi, debriyaja basamadığımdan vitese geçiremedim ve "şimdi s*çtın Alkın" dedim.

Telefonda önce babamla sonra ustamla konuştuktan sonra en büyük şüphelinin debriyaj bilyası olduğuna karar verdik ve bir şekilde kitlenmiş debriyajı kendine getirdim (inşallah işinize yaramaz ancak 20-30 sefer sert tekmeler atınca kendine geldi 😂).

Debriyaj çalışıyor ve viteslere geçiyordu ancak debriyaja bastığımı duymayan kalmıyordu, yırtıyordu ortalığı.

Sabah ustamın yolunu tuttum ve şanzıman indi, debriyaj balatamız, baskımız ve debriyaj bilyamız Ricambi Originali; alt şanzıman kulağımız MGA marka ile değişti.

Bu kadar indirmişken şanzımanın içi temizlendi, volant tertemizdi ama yüzeysel bir şekilde zımparalandı, 3000 km önce değişen şanzıman yapımız temiz kaba alınırak tekrar konuldu.

Bununla geçmiş olsun diyelim.
1000085845.jpg

1000085882.jpg

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım