2011 Chevrolet Captiva 2.0D Twin-scroll turbo 150 HP 320 NM Tork 4x4

Captiva deyince ilk aklınıza ne geliyor?

• Kullanılan toplam oy
    59

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
ikisi alt yapı olarak aynı kopya arabalar. Hatta yurtdışında bazı yerlerde captiva ismiyle antara kasasının satıldığını görebilirsiniz. Ama antara da ülkemizde pek yok yani captiva dan azdır sayısı. Captiva daha çok tercih edilmiş

Chevrolet ve Opel ciddi anlamda yakın hatta aynı arabaları üretiyorlar diyebiliriz ve bunu daha ucuza yapıyorlardı. Hatta Gm bunun Opel in satışını engellediğini düşündüğü için maalesef avrupa pazarından çekti. Muhtemelen de satıldığı sene Captiva daha uygundu ve bence daha da yakışıklı.

Umutozdemir

Düz Yol Gazcısı
21 Tem 2018
21
20
145
Marka
Chevrolet
Chevrolet ve Opel ciddi anlamda yakın hatta aynı arabaları üretiyorlar diyebiliriz ve bunu daha ucuza yapıyorlardı. Hatta Gm bunun Opel in satışını engellediğini düşündüğü için maalesef avrupa pazarından çekti. Muhtemelen de satıldığı sene Captiva daha uygundu ve bence daha da yakışıklı.
İkisi alt yapı olarak aynı otomobil. Captivanın şanzıman bilgisine ulaşmak çok zor yani internette pek yazmıyor adı sanı. Ama opelin kullnadığı 5 ileri ActiveSelect şanzımanıdır. Onun haricinde 2011 yılı için en pahalı captiva sport modeli fiyatı 79.250 TL. 2012 model Opel antara tek donanım seçeneği Cosmo 83.750 TL maalesef 2011 model yılına ait fiyat bilgisine ulaşamadım. Captivalar da High modeli en çok piyasada olandır. O da 77.138 TL. Yani arada 5bin TL gibi bi fark var. Bu da tercih sebebi olmuş olabilir.
Captivanın (High) Antaraya göre artıları:
7 koltuklu olması
İçinin bej alınabiliyor olması
Yatay sürüş süspansiyonu (arabayı her koşulda düz tutmaya çalışır)
Bagaj camının açılabiliyor olması.
APS ( Air pollution System)

Antara'nın Captivaya göre artıları:
Kavherengi döşeme alınabiliyor olması.
Renkli bilgi ekranı (opsiyonel)
Lastik basınç göstergesi
Ön park sensörleri.
Quick heat ( Hızlı ısıtma)
Park sensörlerinin açılıp kapatma butonunun olması.

Benim bildiğim ve aklıma gelenler bu kadar . Bi hatam varsa affola ayrıca düzeltirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• Adsızadasdasdasdasd.png
    Adsızadasdasdasdasd.png
    62 KB · Görüntüleme: 114
  • rel.png
    rel.png
    170 KB · Görüntüleme: 113

gOkO60

Profesör
22 Ara 2016
102
385
1,835
İkisi alt yapı olarak aynı otomobil. Captivanın şanzıman bilgisine ulaşmak çok zor yani internette pek yazmıyor adı sanı. Ama opelin kullnadığı 5 ileri ActiveSelect şanzımanıdır. Onun haricinde 2011 yılı için en pahalı captiva sport modeli fiyatı 79.250 TL. 2012 model Opel antara tek donanım seçeneği Cosmo 83.750 TL maalesef 2011 model yılına ait fiyat bilgisine ulaşamadım. Captivalar da High modeli en çok piyasada olandır. O da 77.138 TL. Yani arada 5bin TL gibi bi fark var. Bu da tercih sebebi olmuş olabilir.
Captivanın (High) Antaraya göre artıları:
7 koltuklu olması
İçinin bej alınabiliyor olması
Yatay sürüş süspansiyonu (arabayı her koşulda düz tutmaya çalışır)
Bagaj camının açılabiliyor olması.
APS ( Air pollution System)

Antara'nın Captivaya göre artıları:
Kavherengi döşeme alınabiliyor olması.
Renkli bilgi ekranı (opsiyonel)
Lastik basınç göstergesi
Ön park sensörleri.
Quick heat ( Hızlı ısıtma)
Park sensörlerinin açılıp kapatma butonunun olması.

Benim bildiğim ve aklıma gelenler bu kadar . Bi hatam varsa affola ayrıca düzeltirseniz sevinirim.
Qick Heat benim captivada da var ancak piyasadaki aynı model çoğu captivada yok. Bu özellik sayesinde kışın motor ısınmadan kalorifer sıcak hava üflüyor yani bir tür rezistans var sanırım ve motor suyu ısınana kadar içeriye sıcak hava verebiliyor. Yakın arkadaşımda aynı model captiva var ama onda motor ısınana kadar sıcak gelmiyor, ayrıca deneyimlediğim 3-4 captivada daha bu özellik ya yoktu ya da bozulmuştu...

Umutozdemir

Düz Yol Gazcısı
21 Tem 2018
21
20
145
Marka
Chevrolet
Qick Heat benim captivada da var ancak piyasadaki aynı model çoğu captivada yok. Bu özellik sayesinde kışın motor ısınmadan kalorifer sıcak hava üflüyor yani bir tür rezistans var sanırım ve motor suyu ısınana kadar içeriye sıcak hava verebiliyor. Yakın arkadaşımda aynı model captiva var ama onda motor ısınana kadar sıcak gelmiyor, ayrıca deneyimlediğim 3-4 captivada daha bu özellik ya yoktu ya da bozulmuştu...
kaç model ve rica etsem fotoğraf ekleyebilir misiniz?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım