RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hayırlı olsun, @Ozgur Gunes , orijinale çevirme istediğini mutlulukla okudum, senin için devrim gibi bir karar olmalı ayrıca araç senin gibi sahibi bulduğu için de şanslı,:) Hot-Hatch'lere bayılsam da 6R Polo GTi'lar pek ilgimi çekmiyorlar, ama senin yazdıklarınla yavaş yavaş ısınır ya da soğuruz.
Piste çıkarma gibi bir düşüncen var mı?:rolleyes:.Aracın pist performansını ve dinamiklerini merak ediyorum.:)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Ya 1600 verseydin?

Sorma yav, pazarlık da yapamadım ulen ya 1600 verirsem diye :(

Hayırlı olsun, @Ozgur Gunes , orijinale çevirme istediğini mutlulukla okudum, senin için devrim gibi bir karar olmalı ayrıca araç senin gibi sahibi bulduğu için de şanslı,:) Hot-Hatch'lere bayılsam da 6R Polo GTi'lar pek ilgimi çekmiyorlar, ama senin yazdıklarınla yavaş yavaş ısınır ya da soğuruz.
Piste çıkarma gibi bir düşüncen var mı?:rolleyes:.Aracın pist performansını ve dinamiklerini merak ediyorum.:)

Ya ben zaten her zaman orijinalciydim. Kia yı ilk aldığımda böyle her tarafı kurcalanmıştı. Komple orj e çevirdim, yazılım vardı sadece. Sonradan eibach 25mm lik yay ve downpipe taktım. Golf aldım yine replica jantları söküp oem 16” kapaklı jant taktım. Ondan sonra bmw de mesela deli mavi xenon vardı, onu söktüm. Sadece hep en fazla arabama soft yazılım attım. Ha bu motorun cürumu belli, o yüzden yüklemem. Zaten psikolojik olarak kendime yeminim var araba yüklemem diye, durum böyle :) benim gibi sahibe kavuştuğu için bence de şanslı :) piyasa çakal çukal hep. Arabayı tek alma sebebim kafam rahat piste çıkmak zaten aga :D arabanın yürüyüşü 0-150 iyi ama 150 den sonra pek yürümediği için İstanbul Park için dezavantaj. Körfez hala kapanmadı, umudum var, çıkıcam bunarabayla oraya ve 54.xx döncem :D

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
Merak ettiğim bir şey var. Bu egzozla muayeneden geçebiliyor musun? Yani hangi tür egzozlar muayeneden önce eski haline çevrilmeli? (düz borular kesin çevrilmesi gerektir heralde:)) Daha önce hiç yaşamadığım için merak ediyorum:)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Merak ettiğim bir şey var. Bu egzozla muayeneden geçebiliyor musun? Yani hangi tür egzozlar muayeneden önce eski haline çevrilmeli? (düz borular kesin çevrilmesi gerektir heralde:)) Daha önce hiç yaşamadığım için merak ediyorum:)

Elbette geçilmiyor :) geçen ay muayeneye orj egzozu takıp girmiş. Bildiğim kadarıyla komple orjinal olmadan zor. Bu arabanın hem ortada hem de sonda susturucua var ama nafile :) Bu egzoz sesine katlanabilen insanları alıp psikoloğa götürmek lazım, emin oldum.

Bence bu arabaya bir kaç gergi demiri (özellikle alt şase), çelik fren hortumu, güzel bir balata seti ve semi slick lastik ile pistte güzel işler yapabilir, keyif verebilir.

İlk bi biraz stock bineyim, bakılır onlara ;)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bugün İvedik’te parçacıya gittim. Ön-arka silecek, 2 adet amörtisör takozu, kauçuk paspas ve fren kaliperi tamir takımı aldım. Ordan sonra emniyete gidip yalandan orj plakalarıma vida attım çünkü çok kötü durumdalardı. Kapının önünde değnekçiler vardı, plaka çıkarma işlemi dahil 85 tl verdim uğraşamam diye. Şu an APP plaka takılı, onları da servise gidince söktürüp Aydoğanlar plakalığıyla taktıracağım. Cuma günü bakıma az kaldı. Arabanın çoğu işi bitti şükür.

Link39:https://hizliresim.com/lq71aE

Link40:https://hizliresim.com/nQ7r8R

Son düzenleme:

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Bugün İvedik’te parçacıya gittim. Ön-arka silecek, 2 adet amörtisör takozu, kauçuk paspas ve fren kaliperi tamir takımı aldım. Ordan sonra emniyete gidip yalandan orj plakalarıma vida attım çünkü çok kötü durumdalardı. Kapının önünde değnekçiler vardı, plaka çıkarma işlemi dahil 85 tl verdim uğraşamam diye. Şu an APP plaka takılı, onları da servise gidince söktürüp Aydoğanlar plakalığıyla taktıracağım. Cuma günü bakıma az kaldı. Arabanın çoğu işi bitti şükür.

Koltuklara girişmen lazım ya o nasıl bir kir

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,449
6,787
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat

Plaka değiştirme işi nasıl oluyor bahseder misin biraz?

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Plaka değiştirme işi nasıl oluyor bahseder misin biraz?

Aga 2 tane vida atıyosun plakaya emniyetin kapısından girerken değnekçiler çeviriyo seni, 20 lira diyip tokatlıyolar. Ben bilmiyodum tabi. Plakanı ve ruhsat fotokopüni veriyosun. Hiç sıra mıra uğrşmadan 1 saat sonra plakan elinde

Link41:https://hizliresim.com/DYM316

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım