Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Bu işlerden anlayan biri olarak bir konu altında seramik için yapılması gereken hazırlıklar, bu işe yeni giriseceklere tavsiyeler, cilalı şampuanlar vs bize bir yol göstersen kaptan
detailturkey.net tüm soruların cevabı fazlasıyla var,genel anlamda yardımcı olmayı seven bir kitle. Naçizane bir tavsiye istersen bence hiç buluşma.Çok fazla para,zaman ve emek harcattırır baştan söyleyeyim :p

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Ben olsam kendim yapardim valla ki yapmistim o verilen paralar baya gereksiz.
O paralara verecegime kendime iyi malzeme siparisi gecmistim detail box tan. 5 araba yaptik o parayla hatta.
Seramikte oyle buyuk kar ediyorlar. Maliyet cok dusuk.
Ben de daha önce arabama detailing yaptım. Yemin ettim, bi daha yapmam :) malzeme maliyetini geçtim, yapacak uygun mekan bulmak ayrı dert, o cihaza para vermek, bir dünya uğraşmak. Parası neyse yaptırırım valla. Uğraştığıma değmez.

Eniştemin arabasını Brk detailingte yaptırdık gayet memnun kaldı. Bir de hardcore garage var o da epey iyi..
İkisine de bir bak bence..
Aklımda bulunsun, teşekkürler ;)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok

Ankara kara teslim! Ben de lastikleri denedim. Lastiklerim 2017 üretim Falken EuroWinter HS01 215/40 R17 87V, 71 dB B ıslak performansı F sınıfı tüketim(harbiden aşırı arttı tüketim), resimdeki karlı yolda denedim. Anladım ki karda çok zorlamamak lazım :) DSG patinaj çekmeyi pek sevmiyor :( Ayrıca beni en en en çok rahatsız eden kısmı lastiğin balansı. Rotçu ayar yapmasına rağmen lastik yüzünden araba ya sağa ya sola çekiyor. Buda direksiyon geri bildirimine kötü yönde etkiliyor. Ha pişman mıyım? Hayır. Güzel çıkma lastik bulamadım. Kara jant alayım dedim, o da yok. Gidip Conti nin tanesine de 1000₺ vermek istemedim(buna 340₺ verdim 4 taksit). Durum böyle :) Yazlıklarım çok güzel Allah’a şükür. Önceki sahibi kıymış paraya 2018 üretim 215/40 R17 Nokian zLine almış. Allah razı olsun :D Akü de yepyeni, Varta takmış yine paraya kıyıp, muayene geçen ay yapılmış, mis.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Açıklama Tutar
Egzoz İşçilik ₺ 250.00
Kauçuk Paspas-ön Arka Silecek-Takoz-Kaliper Tamir Kiti ₺ 290.00
Arka Balata ₺ 130.00
Aydınlatma ₺ 20.00
Rot Ayarı ₺ 70.00
Lastik ₺ 1,360.00
Ayak Aydınlatma ₺ 100.00
Far Yıkama Tamir ₺ 100.00
Plaka ₺ 85.00
Bakım ₺ 1,179.00
Motor-Klima temizliği ₺ 100.00
Karter havalandırma hortumu ₺ 240.00
Motor yağı(motul sport 5w50 300 tl)-filtre(mann 50 tl)-işçilik ₺ 400.00
silikon sprey-enjektör temizleyici-emme temizleyici, dot 5.1 ₺ 230.00
Kavrama değişim ₺ 893.00
Toplam ₺ 6,167.00

YAPILACAKLAR:
Yapılacaklar Beklenen Tahmini Fiyat
Hava filtresi-ağız vidası yapıldı
Gizli Özellik halledildi
Emme Hortumu gereksiz
Detaylı İç Temizlik yapılacak
Boya Koruma yapılacak
RCD330+(iptal) ₺ 1,200.00
Far Sensörü ₺ 450.00
Ön Park Sensörü(iptal) ₺ 200.00
Geri Görüş Kamerası iptal
Intercooler ve hortumların temizliği diy
Engine Clean alınacak
Emme temizlik spreyi alındı, uygulanacak
Inugel G13 ₺ 110.00
Wastegate ayar kontrol gerekiyor
motor kapağı oturtma kauçuğu yapıldı
n75 valfindeki mavi hortumun orijinal siyahı gereksiz
emmedeki terleme-süperşarj terleme iyi niyet sıkıntı yok
alt devirde yüklenince gelen ses devri daim değişecek, sadece parça parası, aciliyeti yok
takoz ve fren tamir değişim işçilik diy
sol ayna değişecek gereksiz
sunroof kontrol bakımını tavanı söküp yap
plakaları taktır yapıldı
şanzıman yağını sor ₺ 547.00
far yükseklik sıkıntısı çözüldü, ama geçici
takoz işçilik
sağ ön çamurluk düzeltme

Son düzenleme:

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,715
1
6,449
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Bence bir oct tak bro arabaya.

Eksilen yağ ile buharlaşıp da oct nin topladığı yağ oranı birbirine yakın çıkarsa, kafan rahat devam edersin.

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Ha birde, vagcom muhteşem bir icat! Arabanın bütün beyinlerine erişip müdahele edebiliyorsun, gizli özellikleri keyfime göre ayarladım, bütün sensörlerin okuduğu verileri görüyorsun... Motora dair her türlü parametre bilgisayarımda, tek sorun bilgiyarımda olması :) Şimdilik XDS ve arka sert fren kodlamasını kapattım. XDS acayip tutuyor arabayı,viraj içinde hızlanamıyorum, esp artık çok az müdahele ediyor arabaya. Dötü güzel geliyor arabanın, virajlarından çok memnunum :) gerçekten eskiden elimin ayağımın titrediği virajlara çok daha hızlı girebiliyorum. Direksiyon tepkisi gayet iyi, çok sıkı bir direksiyonu var, boşluk neredeyse yok. Yazlık lastiklere heyecanla geçmeyi bekliyorum, gerçekten çok iyi lastikler. Frenlerden memnun değilim, hidrolik değişimi yapacağım bir dahaki ay. Şimdilik son dk kara vereceğim bir Nürburgring seyahatim olacak, eğer gitmezsem İstanbul Park'a giderim. Sen kesin satarsın diyenlere düşüncem, bunu satıp yine spor araba almak için bir gti parası daha koymam gerekiyor, bu yüzden hayatımda marjinal bir değişim yaratmak istemediğim sürece arkadaştan ayrılmayı pek düşünmüyorum.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bozulan parça bu, valfin olduğu kısım işaretlediğim yer

Ekli dosyalar

• 6195EE3A-B9D4-4423-B96E-C98751C1E39B.jpeg
    6195EE3A-B9D4-4423-B96E-C98751C1E39B.jpeg
    824.7 KB · Görüntüleme: 76

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Yeşille işaretlediğim kısım değişen parça, sarı kısımların içi hep yağ dolu, temizleyip OCC tank montajı yaptıktan sonra takacağım, maviyle işaretlediğim yer kartere hava çekiyor, bi arabada 4-5 tane havalandırma hortumu ilk defa görüyorum.

VAG SAHİBİ ARKADAŞLARA DUYURU:
Self Study Programe içeriği altında arabanız hakkında tüm bilgilere detaylı olarak ulaşabilirsiniz. Öğrendiğim üzücü sonuç, benim motorun aynı olduğu araçlar:

Golf 5 GT 1.4 tsi 140-170
1.4 tsi 160 lık tüm üniteler
Cth ve cav arasında da öyle marjinal bir fark yok

Zaten işi sapasağlam yürütseydi vag bu teknolojiyi bırakmazdı.

Ekli dosyalar

• FE1945B3-6140-4F85-AB3B-93BE04090734.jpeg
    FE1945B3-6140-4F85-AB3B-93BE04090734.jpeg
    777.6 KB · Görüntüleme: 59

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ha birde, vagcom muhteşem bir icat! Arabanın bütün beyinlerine erişip müdahele edebiliyorsun, gizli özellikleri keyfime göre ayarladım, bütün sensörlerin okuduğu verileri görüyorsun... Motora dair her türlü parametre bilgisayarımda, tek sorun bilgiyarımda olması :) Şimdilik XDS ve arka sert fren kodlamasını kapattım. XDS acayip tutuyor arabayı,viraj içinde hızlanamıyorum, esp artık çok az müdahele ediyor arabaya. Dötü güzel geliyor arabanın, virajlarından çok memnunum :) gerçekten eskiden elimin ayağımın titrediği virajlara çok daha hızlı girebiliyorum. Direksiyon tepkisi gayet iyi, çok sıkı bir direksiyonu var, boşluk neredeyse yok. Yazlık lastiklere heyecanla geçmeyi bekliyorum, gerçekten çok iyi lastikler. Frenlerden memnun değilim, hidrolik değişimi yapacağım bir dahaki ay. Şimdilik son dk kara vereceğim bir Nürburgring seyahatim olacak, eğer gitmezsem İstanbul Park'a giderim. Sen kesin satarsın diyenlere düşüncem, bunu satıp yine spor araba almak için bir gti parası daha koymam gerekiyor, bu yüzden hayatımda marjinal bir değişim yaratmak istemediğim sürece arkadaştan ayrılmayı pek düşünmüyorum.
ESP senin tercihin de, bence xds'i kapatma. Görüşü sıkıntılı bir yerde alamayacağın bir viraj denk gelir, xds seni orada kurtarır. Tamam virajlarda biraz hızını kesiyor ama patlamamak için bir önlem. Piste gireceğin zaman filan kapatırsın istersen.

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Dün akşam tdi jettanın gizli özelliklerini açtırdık.Açan elemana sorduğumda golfte tsi-tdi farketmeksizin xds ile oynanabilirken jettada mümkün olmadığını belirtti.Aklıma platform farkından kaynaklı olabileceği geldi.XDs mevcut mu jettalarda bilgin var mı?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım