Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
@bt XDS le doğmadık ki XDS siz ölelim reyiz :D yok valla sevmiyorum, canım sıkılırsa az açarım, seviyeleri var.

@bilalyildirim valla doğrudur, girip bakmadan bişi diyemem. Platform farkı değil de CAN üniteleri farklıdır. Jetta hakkında fikrim yok.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
5w50 güzel yağmış valla, biraz zorluyor, bırakabilirim belki.

Son düzenleme:

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Evet, arabayla okul yoğunluğumdan dolayı epeydir ilgilenemiyorum. İnşallah haftaya itibariyle rahatlıkla ilgileneceğim :) Şimdilik performansın gözümdeki en belirgin yöntemi olan 0-100 ve 100-200 videosunu koyuyorum. Beygirleriniz haram mı helal mi en iyi böyle anlarsınız. Anladım ki benimkiler helal :) 150-160 dan sonra biraz şişiyor gibi videodan anlaşılacağı üzere ama olsun, performansı beni fazlasıyla tatmin ediyor, iyi seyirler :)

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Bugün azıcık arabaya vakit ayırdım. Önemli bir şey yapılmadı pek. Sadece yine kazık yiyip sonuç alamadım, o sinir bozdu.

Öncelikle BMW’den kalan Nokian Line’ları 400 tl ye sattım. Yeni sahibine hayırlı olmasını dilerim.

Bmw nin lastikler otopratikte olduğu için hazır ordayken amortisör takozlarını değiştirdim arka süspansiyon için:

Çıkanlar
0663BA9D-E63D-4764-B680-4567D7386508.jpeg

Yeniler
61DCB2C5-B00F-440F-9031-65F2806A0AD6.jpeg

F5A3508D-761E-4D33-B130-33B5FDD0CEBE.jpeg

Son düzenleme:

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Ön frenlerin havalandırması olmaması beni çok ciddi üzdü

Hawkeye da rot ayarı yapıldı, arkalar torsiyon olduğu için rot yapılmıyor. Bide dayı rot balans mustafa abinin günahını almışım, adama rot yaptırdım, yapamadı falan diyodum. Yapmış harbide

Bugün öğrendim ve hala şokunu atlatamadım. rot ayarında sadece TOE ayarı yapılıyormuş, CASTER ve CAMBER için şasiciye gitmek lazımmış

Önceki sahibinden Allah razı olsun, Nokian zLine lastikleri yepyeni alıp takmış. Bide sıfır Varta akü almış sağolsın. Puanım 10 üzerinden 15 bu lastiklere, aşığım aşık <3

Tork anahtarıyla bijonlar sıkılıyor

Bu mekan Ankara Alacaatlı Serans, john bean balans aletleri, daha iyi makine yok galiba, balansda iş makinada, ustalık falan hikaye, gerçekten sıfır titreme, otel+değişim 100 tl, lastikler raflı saklanıyor.

Basınç ayarı yaptırdım bide fabrika ayarında (ön 39 psi arka 36 psi)

ABV otopratik, 30 tl aldı far ayarına, nerdeyse fotosu çekilen karadeliği aydınlatıcam

Lastikçiden çıktım, 2 dk sonra lastik basınç uyarısı yandı, ya amaaan, sapıttı yine dedim önemsemedim. Demin benzinliğe girdim, sol arkada hava kalmamış, ne yaptı ... Allah bilir, eve de uzak, napıcam bilmiyorum :( Hava bastım şimdi, umarım yarın inmemiş olur.

Son düzenleme:

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
bu arabaya sağa bir sola bir egzoz çok süper olur aynı böyle

DSC03005.JPG

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
bu arabaya sağa bir sola bir egzoz çok süper olur aynı böyle

DSC03005.JPG

Orijinalci olduğum için herhangi bir müdaheleyi sevmiyorum arabaya :) Yapan yaptırabilir de ben yaptırmam

Geçmiş olsun abi

Teşekkür ederim

Ulan forum 3 gündür kapalı, yine belirticem, bağımlısı olmuşuz :D Tükanı kapatıp giderlerse diye alternatif toplanma alanı bulmamız lazım :D

Son düzenleme:

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Eveett, dün arabanın para harcanacak her işi bitti. Artık kendi başıma evin önünde yapacağım işler kaldı. Peki dün ne yaptım?

Öncelikle dora koltuk temizleme diye bir firmadan randevu almıştım temizlik için, komple iç buharlı temizlik 250 lira dediler, ok dedim fakat adam yerimiz Şentepe'de diyince tırstım. En iyi yer bildiğin yerdir mantığıyla Golf'ün falan da seramiğini yaptırdığım, lastiklerin saklandığı yere gittim. Hem sol arka teker hava kaçırıyodu, çelik sibobun iğnesi kaçırıyomuş, şaşırdım. Neyse al abi, tertemiz edin şunu dedim. Motor temizliğiyle birlikte 300 TL verdim. Resimlerde görebileceğiniz üzere tertemiz oldu araba, acayip kirliydi, önceki sayfalarda arabanın resimlerini görebilirsiniz. İşim saat 4 e doğru bitti, 11 de başlamışlardı, adam epey uğraştı.

Neyse, sonrasında arka balataları değişirken pistonun toz körüğünü parçalamıştım, frenciye gittim parçamı yanıma alıp. 70 tl de ona bayıldım işçilik için. İşlerim genel anlamda halloldu. MUtlu mesut ayrıldım sanayiden. Yarın pazar fren hidroliği falan değişirim kendim, özel bi cihaz aldık değişmek için. Bide kolçağın yenisi alcam, tamir ettim ama yine kırıldı. Öyle işte...

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım