Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Bu arada, harcamalar excelini daha güncellemedim ama galiba 7 bin tl ye dayandık ve daha uzun bir yol var :D

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Kolçağı sal, yenisini alınca o da kırılacak. Nasıl bir şey üretmişlerse alayı kırılıyor. Boşa para vermeye değmez bence.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Bugünümü de arabaya verdim şükürler olsun :D spor sonrası çok yordu, öncelikle fren hidroliğini yeni vakumlu mekanizmayla çözelim dedik, vakum gücü yetmedi, yine pompaladık :) Hep sağ arkadan başlardık, bu sefer sol önden başladık değişmeye, eksildikçe yukardan tamamlıyoruz, şimdiye kadar 6-7 falan oldu bunu yapalı...

Çıkan iğrençliğe bakın...

Sağ öndeki fren havalandırmayı japonla yapıştırdık, kopmuştu :D

Tek gözlü canavarım <3

OEM ayak aydınlatma almıştım, bağlamak kısmet olmadı, nereden lehimleyeceğimize karar verdik, tavana bağlayacağız, ne yazık ki orj devrelerinde yeri yokmuş :(

Yarın elektrikçiden ses kablosu alıp bağlayacağım, arkadaş lehim işini halledecek.

Kolçak kırıktk, japonladım, eskisinden sağlam oldu vallah

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Bugün de yoğundum ama ayak aydınlatma işlemini tamamladım, sonuçtan memnunum :)

Gücü tavandan aldık, kapılar açılınca yanıyor bide tavan aydınlatmasını açınca yanıyor, ürün OEM zaten, halojen oldu ve iç aydınlatmayla uyum sağladı, burda da lehim yapıyoruz:

Lehim işlemini tamamladıktan sonra tavandan gelen kabloyu A sütunundan geçirdim(kablo hoparlör kablosu olarak geçiyor bu arada)

Sürücü tarafının montajı bitti:

Tüm montaj yapılıp toparlandıktan sonra genel görünüm

Yolcu tarafı

Sürücü tarafı

Aydınlatmanın soketleri hazır, kablo da hazır, sadece uzatma kablosuyla lehim yapıldı, kablo çekildi

İnsan bu tür şeyleri kendi yapınca daha kıymetli oluyor :)

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Kolçak kırıktk, japonladım, eskisinden sağlam oldu vallah
Lehim işlemini tamamladıktan sonra tavandan gelen kabloyu A sütunundan geçirdim(kablo hoparlör kablosu olarak geçiyor bu arada), trimi sökerken accık kırdım ama japonla eskisinden sağlam oldu
Arabayı japonlaştırdıkça güzelleşiyor.Maşallah Özgürcüğüm ellerine sağlık.Samurai diriliyor:D
kisspng-empire-of-japan-namamugi-incident-second-world-war-samurai-5ac2528eb17f84.9450017915226845587271.jpg

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,066
3,046
4,070
26
Özgür, konuya mesaj yazdığın bildirimini gördüğüm her seferde inşallah yine bi sorun çıkmamıştır demeye başladım :(

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Epeydir sanayiye gitmiyordum, bugün bi tozunu yuttum ve alerjim sebebiyle epey hapşurdum :D arabaya yeterli ilgiyi gösteremedim. Hafta içileri servisle gidip geliyorum iş yerine, arabayla geçirdiğim vakit azaldı tabi.

Boya koruma seramik gibi maceralara kesinlikle girmicem, beyaz araba zaten, haşır huşur yıkarım, umrumda olmaz.

Ostim Başkent Balata’ya gidip ferodo disk-balatalarımı alacaktım. Bilin bakalım noldu, PARÇA YOK! :) :) :) Sonra naparız ederiz, adam abi sana ATE performans tip disk balata verem dedi, 1200 dedi :) aslında güzel fiyat, çok para da değil ama lüzumsuz para :(
FDB1671 balata ve çizgili diskimiz:
4AB22A98-8A4D-42FB-903A-2FE2CCC4C67D.jpeg

Birkaç parçacı daha gezdim ettim, sevdiğimin(küfür) disk balatası hiçbir yerde yok, yetkili serviste bile yok, varsa da gereksiz pahalı. Ben bu arada acaba değişmesem mi diye freni zorluyorum ısıtıyorum, baktım tutuyo, vazgeçtim.

Haaa, oğlum mal mısın, niye bitmemiş disk balatayı değişiyosun dediğinizi duyar gibiyim. 16 Haziran’da İstanbul Park’tayız inş, beklerim :)

5w50 yağ var, kalın geliyo, pist çıkışı döküp shell 5w40 alam diyorum. O iyi geldi gibi arabaya, sevdi.

Arka takımdan takoz değiştiğimden beri sesler geliyor, rahatsız oluyorum, o işi çözmek lazım.

Bir de çözemediğim birkaç konu var. Araba bazen hayvan gibi iyi yol tutuyor, bazen bildiğin havuzda yüzer gibi yüzüyor, bazen frenler hiç tutmuyor, bazen peçete geldi oluyor :) işte bazen hayvani yürüyo, bazen hiç gidesim yok kıvamında oluyo. Galiba bu arabanın canı falan var, canı isteyince iyi istemeyince kötü bi huyu var, ruhu var. Anlamadım gitti :S özetle aşağıdaki görsel gibi arabam bazen:

57E4E1E3-1583-4ACB-8A9E-1A6580CD46E5.jpeg

Son düzenleme:

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,449
6,787
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat
Bir de çözemediğim birkaç konu var. Araba bazen hayvan gibi iyi yol tutuyor, bazen bildiğin havuzda yüzer gibi yüzüyor, bazen frenler hiç tutmuyor, bazen peçete geldi oluyor :) işte bazen hayvani yürüyo, bazen hiç gidesim yok kıvamında oluyo. Galiba bu arabanın canı falan var, canı isteyince iyi istemeyince kötü bi huyu var, ruhu var. Anlamadım gitti :S
Aynı benim arabada var :D

nacker

Profesör
12 Ocak 2019
433
809
1,645
İstanbul
Epeydir sanayiye gitmiyordum, bugün bi tozunu yuttum ve alerjim sebebiyle epey hapşurdum :D arabaya yeterli ilgiyi gösteremedim. Hafta içileri servisle gidip geliyorum iş yerine, arabayla geçirdiğim vakit azaldı tabi.

Boya koruma seramik gibi maceralara kesinlikle girmicem, beyaz araba zaten, haşır huşur yıkarım, umrumda olmaz.

Ostim Başkent Balata’ya gidip ferodo disk-balatalarımı alacaktım. Bilin bakalım noldu, PARÇA YOK! :) :) :) Sonra naparız ederiz, adam abi sana ATE performans tip disk balata verem dedi, 1200 dedi :) aslında güzel fiyat, çok para da değil ama lüzumsuz para :(
FDB1671 balata ve çizgili diskimiz:
Ekli dosyayı görüntüle 18828

Birkaç parçacı daha gezdim ettim, sevdiğimin(küfür) disk balatası hiçbir yerde yok, yetkili serviste bile yok, varsa da gereksiz pahalı. Ben bu arada acaba değişmesem mi diye freni zorluyorum ısıtıyorum, baktım tutuyo, vazgeçtim.

Haaa, oğlum mal mısın, niye bitmemiş disk balatayı değişiyosun dediğinizi duyar gibiyim. 16 Haziran’da İstanbul Park’tayız inş, beklerim :)

Sonra Tüm oto ya uğradım, erkan usta ate al geç, ucuza kaçma dedi, motor muhabbetini açtım, nural e falan girme, dandik dedi. Dedim ben ne zaman motor yapcam, senin motor yapmana gerek yok, sağlam motorun dedi, iyi peki dedim ayrıldım :D araba artık yürüyemez kıvama gelinceye kadar devam, baya uzun bi yol var önümde demek oluyor bu.

5w50 yağ var, kalın geliyo, pist çıkışı döküp shell 5w40 alam diyorum. O iyi geldi gibi arabaya, sevdi.

Arka takımdan takoz değiştiğimden beri sesler geliyor, rahatsız oluyorum, o işi çözmek lazım.

Bir de çözemediğim birkaç konu var. Araba bazen hayvan gibi iyi yol tutuyor, bazen bildiğin havuzda yüzer gibi yüzüyor, bazen frenler hiç tutmuyor, bazen peçete geldi oluyor :) işte bazen hayvani yürüyo, bazen hiç gidesim yok kıvamında oluyo. Galiba bu arabanın canı falan var, canı isteyince iyi istemeyince kötü bi huyu var, ruhu var. Anlamadım gitti :S özetle aşağıdaki görsel gibi arabam bazen:

Ekli dosyayı görüntüle 18829
Nural bildiğim kadarıyla federal-mogul bünyesinde. Usta niye öyle söyledi acaba? Tavsiye ettiği marka var mı peki, orjinalci herhalde.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bir de çözemediğim birkaç konu var. Araba bazen hayvan gibi iyi yol tutuyor, bazen bildiğin havuzda yüzer gibi yüzüyor, bazen frenler hiç tutmuyor, bazen peçete geldi oluyor :) işte bazen hayvani yürüyo, bazen hiç gidesim yok kıvamında oluyo. Galiba bu arabanın canı falan var, canı isteyince iyi istemeyince kötü bi huyu var, ruhu var. Anlamadım gitti :S
Genellikle bu durum bizim ruh halimizden kaynaklı. Bazen beklediğinden daha iyi gibi oluyor, bazen de kararsız bırakıp kötü mü ne yahu dedirtiyor. Aslında mevzu çoğunlukla bizimle alakalı :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,081
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Genellikle bu durum bizim ruh halimizden kaynaklı. Bazen beklediğinden daha iyi gibi oluyor, bazen de kararsız bırakıp kötü mü ne yahu dedirtiyor. Aslında mevzu çoğunlukla bizimle alakalı :D
Bizim burda bi yokuş var, başında u dönüşü ayarında bi dönüş yapıp sonuna kadar 1. viteste çıkıyoruz. bizim eski araba orayı haftada en az 4 gün çıkıyodu, diğer 3ü keyfine göre :D psikolojinin devredışı olduğu bi durumdur diye düşünüyorum çünkü rolantide dönüp gazı köklüyoduk hep aynı hareket :D en az 9/10 kondisyonda olmayan çoğu araba yapıyo bence bunu :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bizim burda bi yokuş var, başında u dönüşü ayarında bi dönüş yapıp sonuna kadar 1. viteste çıkıyoruz. bizim eski araba orayı haftada en az 4 gün çıkıyodu, diğer 3ü keyfine göre :D psikolojinin devredışı olduğu bi durumdur diye düşünüyorum çünkü rolantide dönüp gazı köklüyoduk hep aynı hareket :D en az 9/10 kondisyonda olmayan çoğu araba yapıyo bence bunu :D
Eski araçlarda bu zaten kaçınılmaz. Onların sağı solu belli olmayabiliyor :D Ama Özgür'ün aracı gibi yeni nesil, henüz eskimemiş makinelerde aracı ciddi yorup kondisyonunu düşürmediysen, bildiğin - bilmediğin bir arızası yoksa ekseriyetle bizim ruh halimizden kaynaklı bir beklenti oluyor bu. Bazen benim aracın çok iyi yol tuttuğunu düşünüyorum, bazen de öff çok yetersiz yahu dedirtiyor mesela. Tamamen bizle alakalı :D

alianil

Elit Apaçi
23 Mar 2019
158
158
885
29
Tekirdağ
Marka
Toyota
Biraz geç ama hayırlı olsun aracın.
En sevindiğim nokta, değeri bilene gitmiş...
Çok üzücü eski sahiplerinin yaptıkları...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım