2015 Mercedes e250 benzin

yyalciin

Yusuf
Profesör
10 Kas 2016
186
497
1,835
28
istanbul
Marka
BMW
yani dizelden buna geçmeninde etkisi var fazla gelmesinin bide en çok sinir bozucu yanı teknik verilere girdiğinizde şehir içi yakıt tüketimi 7.7 litre yazıyor yani biraz dalga geçmiş mercedes açıkçası

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yyalciin

Yusuf
Profesör
10 Kas 2016
186
497
1,835
28
istanbul
Marka
BMW
ki o 8.4 aşırı kasınca oldu her yokuşta ayağı gazdan çekip en sağ şeritten ayrılmadan yoksa fix boğaziçi trafiğinde 13 litreden şaşmıyor

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,228
45,821
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Vallahi hocam dizel bir araçtan böyle bir benzinli araca geçmişseniz, dizel geçmişinizi bir an önce kafanızdan silip atmanız gerekir çünkü benzin-dizel farkı olsa da insan psikolojik olarak o rakamsal kıyaslamaya giriyor, ama girmemek lazım. Bazen 100 km'lik bir yolu aralıksız dip gaz gitmek zorunda kalıyorum, benzinli bir aracım olsa ( hacim fark etmez ) tüketimden sonra oturup ağlarım herhalde. O sebeple siz de dizel geçmişini unutmaya çalışın ve kendinize 2 litrelik 200 küsür hp'lik, +1500 küsür kiloluk benzinli bir araç kullanıyorum diye tekrar etmeniz gerekiyor ki tüketim kıyaslaması içine düşmeyin.

yyalciin

Yusuf
Profesör
10 Kas 2016
186
497
1,835
28
istanbul
Marka
BMW
haklısınız :) 320d bu sebeple en çok sevdiğim ve sınıfında tek gördüğüm bir araç.en dip cadde gazlamalarında eve 8.5 lt ortalamayla dönebiliyordum azcık yavaşlayınca.Şuan sabah babam işe giderken görmesin diye gaza dokunmaya korkuyorum alıştım aslında ama insan dizeli özlüyor işte :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,228
45,821
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
haklısınız :) 320d bu sebeple en çok sevdiğim ve sınıfında tek gördüğüm bir araç.en dip cadde gazlamalarında eve 8.5 lt ortalamayla dönebiliyordum azcık yavaşlayınca.Şuan sabah babam işe giderken görmesin diye gaza dokunmaya korkuyorum alıştım aslında ama insan dizeli özlüyor işte :)

3.20 dizele ben de bayılıyorum. Gerek zf şanzımanın rahatı ve güvenilirliği, gerek 190 hp'lik tork canavarı oluşu, gerek 0-100 hızlanması, gerek ara hızlanmaları, gerek yakıt yönünden tatmin ediciliği beni aşırı cezbediyor. Gerçekten o kasayı ve motoru çok seviyorum.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Ben dizel sevmiyorum gazlayınca çim biçme makinesinden farkı yok benim için. İnşallah şu hibritler yaygınlaşır ve ucuzlar

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok

Yav yeni arabalarin benzin gostergeleride bi garip, gece gazliyorum babamin arabasiyla(amk niye benzinli aldirdim), sonra 30 lira lik atiyorum, ne range srtiyo ne ibre kipirdiyo, donuyorum pompaciya abi koydun degil mi diyorum, elimde fis var, en son verilen yakit benim yakit :D yavas yavas gittikce ibre oynamaya asliyor, range artiyor, sinir bozucu

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım