'22 BMW 218i Gran Coupe Sportline - Storm Bay Gray

BorgaXxX

Panpa
29 Ocak 2017
443
1,436
2,645
Marka
Ford
@mcb BMW'nin çok sevdiği ZF 8HP'ler bildiğim kadarıyla tork konvertörlü şanzımanlar hocam. Motor çekişi konusunda 3 silindir 140 beygir bir motordan bekleneni veriyor diyebilirim. Ama ilk çalıştırma anı ve Start/Stop döngüsündeki çalışma anı çok sarsıntılı motorun. Çeşitli inceleme videolarında da aynı şeyi duyuyordum gerçekten öyleymiş. Motor rölantide iken veya giderken bir sarsıntısı yok ama çalıştırırken tüm arabayı sarsıyor.

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
609
723
1,820
Tekirdağ
Marka
Porsche
Hayırlısı olsun. Kazasız - belasız 😎
Borusan + Borusan İnovasyon Müdürü çıkışlı 😅

GT modellerine benzetiyorum ben arkasını ve kaslı gösteriyor.. 1 serisine göre sanki üst segment havası var 🤓

Egzozları 28i görünüm yapardım ben olsam ;

1000011636.jpg

BorgaXxX

Panpa
29 Ocak 2017
443
1,436
2,645
Marka
Ford
@nıneleven Teşekkür ederim ☺️. Valla güzel denk geldi Borusanda ex-yöneticiden denk gelmesi. Arabayı alacağım gün Borusanda sıra bile beklemeden araya alıp ilk bakımını gerçekleştirdiler.
Ben bu 3 silindir motora 2 egzoz takmaya utanırım 😄. İnşallah M235i alabilirsek orda olur çift çıkışımız.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,389
2
3,014
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
@nıneleven Teşekkür ederim ☺️. Valla güzel denk geldi Borusanda ex-yöneticiden denk gelmesi. Arabayı alacağım gün Borusanda sıra bile beklemeden araya alıp ilk bakımını gerçekleştirdiler.
Ben bu 3 silindir motora 2 egzoz takmaya utanırım 😄. İnşallah M235i alabilirsek orda olur çift çıkışımız.
Bu hafta sizden sonra komşum ve iş yerinden birer arkadaşım M2 satın almış. Biri sizin renk biri beyaz. Bir tur da aldım hemen bir denedim. Roller Coaster gibi araba. Küçücük arabada 6 silindir 460 beygir twin turbo korkutucu bir güç olmuş. Bu ara algıda seçicilik mi bilmiyorum ama 2 serisinin Active Tourer olsun, coupe olsun M olsun her versiyonunu görüyorum caddelerde. Belli ki bayağı revaçta.

BorgaXxX

Panpa
29 Ocak 2017
443
1,436
2,645
Marka
Ford
Bu hafta sizden sonra komşum ve iş yerinden birer arkadaşım M2 satın almış. Biri sizin renk biri beyaz. Bir tur da aldım hemen bir denedim. Roller Coaster gibi araba. Küçücük arabada 6 silindir 460 beygir twin turbo korkutucu bir güç olmuş. Bu ara algıda seçicilik mi bilmiyorum ama 2 serisinin Active Tourer olsun, coupe olsun M olsun her versiyonunu görüyorum caddelerde. Belli ki bayağı revaçta.
Dün günübirlik Tirilye yapıp geldim, dönüşte yollarında biraz daha boş olmasıyla Bursa Bozüyük arası mezitlerde arabayı biraz tanıma fırsatım oldu. Arabanın sürüşü çok keyifli, direksiyona verdiği tepkiler çok net ve keskin. Ardarda gelen sık virajlarda ağırlık transferleri dengesini bozmuyor. Ama motor gerçekten bu arabanın hakettiği kadar güçlü değil. Sunulan en düşük motor 2.0 dizel 190ps falan olmalıydı bence.
Eminim M2’si çok keyiflidir hocam.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,389
2
3,014
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Dün günübirlik Tirilye yapıp geldim, dönüşte yollarında biraz daha boş olmasıyla Bursa Bozüyük arası mezitlerde arabayı biraz tanıma fırsatım oldu. Arabanın sürüşü çok keyifli, direksiyona verdiği tepkiler çok net ve keskin. Ardarda gelen sık virajlarda ağırlık transferleri dengesini bozmuyor. Ama motor gerçekten bu arabanın hakettiği kadar güçlü değil. Sunulan en düşük motor 2.0 dizel 190ps falan olmalıydı bence.
Eminim M2’si çok keyiflidir hocam.

BMW’ye bıraksalar bence 2.0 litreden başlar da malum kısıtlamalar yüzünden bu halde araçlar. M2 bence korkunç ya 😬 bu kadar hafif bir araçta 460 beygir bana fazla geldi açıkçası. Ben konforlu bir 240 beygiri tercih ederim 😬

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım