225/45/17 Yazlık lastik - Passat

akulkerberkay

Berkay Akülker
Profesör
9 Şub 2019
141
205
1,185
34
Kırklareli
Marka
Audi
Mavi ile çizdiğim kısımlar diğer 3 kanal gibi birleşmediğinden, yani araları kapalı olduğundan oraya giren su kırmızı ile çizdiğim çentiklerden tahliye ediliyor. Bir kısmı sağ tarafa lastiğin yanak bölgesine atılıyor, iç tarafta kalan çentik ise hemen yanında ki oluğun içine doğru atıyor suyu. Konunun en başında kısmen 4.kanal işlevi görüyor dediğim mevzu da buydu.

Konuştuklarımızı bilerek bu başlıktan başka bir yere taşımadım. Başlık sahibinin alma ihtimali olan lastiklerden biri olduğu için neyin ne olduğunu görüp anlayıp ona göre karar verebilir diye düşündüm.

Başlık sahibi eğer rahatsız olduysa lütfen kusurumuza bakmasın. Dilerse yönetimden rica ederiz bu konuşmaları başka bir başlığa aktarabilirler.

İşin özet kısmı şu ben lastikte 4 kanal önemli diyorum. @Cenk Hocam da 4 . kısım zaten bu işi görebilir diyor.

Ben 20.000 kmde lastik değiştirelim yeni ve ortalama(nokian,goodyear) lastik alalım diyorum. @Cenk adam gibi lastik alalım( Continental) 60.000 km binelim diyor.

ki ben de açıkçası maddi sıkıntım olmasa 20.000km de bir Continental alırım... Ama her 20.000 km de Continental demek ekstra 700 800 tl demek... bu kilometreyi senede yapan benim gibi biri için her yıl bu biraz sıkar... Conti al 60.000 km bin diyen olacaktır. O da ilk meseleye gelir çok sertleşip ses yapıyor be kardeşim. Güvenlikte sorun yok ama konfor bitiyor...

Kısacası bunlar bizim tercihlerimiz, siz hangisini isterseniz onu seçin ;)

Son düzenleme:

ikaanbozkurt

Profesör
20 Eyl 2016
122
249
1,435
Aynı ebatı lancerımda kullanıyorum.

Mevcut lastiklerim pirelli cinturato p7, 4 kanal var: https://www.pirelli.com/tyres/tr-tr/otomobil/lastik-bul/urun-sayfasi/cinturato_p7

Kuruda çok güzel ama ıslakta 4 kanala rağmen ortalama kalıyor. Islakta deli gibi tutan eski aracımdaki ps3'lerden sonra belki çok şey bekledim. Sesli de biraz ama dayanıklı olması ve yıpranmaması düzgün aşınması sebebiyle genel anlamda beğendim. 3yıllık lastikler ve ömrünün %40ı filan kaldı. bu yazı çıkarmazsa ben de ne alsam diyordum.

Uygun fiyatlı ararsanız falken veya dunlop da var:
https://www.n11.com/oto-lastik/falken-22545r17-tl-94w-xl-ziex-ze310-ecorun-P313066765
https://www.n11.com/oto-lastik/dunl...ort-fm800-oto-lastik-uretim-yili-2-P279395794

Dunlop ıslakta oldukça övülen bi lastik. falkenin ze914 modelini annemin aracında kullanıyorum oldukça başarılı buldum. 2015 ve yıpranmış lastiğe rağmen gayet iyi yol tutuyor ıslak ve kuruda.

Ben de lancera 225/45r17 alacak olursam falken ze310 almayı düşünüyorum oldukça güzel fiyatı var ve etiket değerleri de fena değil.

Tatarzapata

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
109
79
585
37
Marka
Audi
Bravuris Continental'in yan sanayisiydi sanırım yanlışsam arkadaşlar düzeltsin. Tavsiye ederim. Lakin lastik fiyatları dediğiniz gibi yüksek.
Arabanın en önemli ekipmanlarından birisi fiyat olarak belki de kısarken en çok dikkat etmeniz gereken parçadır lastik sonuçta arabanın bel kemiği sayılır ben Bravuris tavsiye ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ozkokelii

Profesör
15 Kas 2017
191
267
1,335
26
Isparta
Yeni aracımızın üzerinde fabrika lastikleri var ve 50 bin km gitmiş değişmek lazım fakat lastik fiyatları ne olmuş öyle uçmuş gitmiş. Bu ebatlarda 400-450 civarında lastik önerebilir misiniz?
HANKOOK KINERGY 4S derim hocam alalı yaklaşık 6 ay oldu ve neredeyse bu altı ay içinde 5 bini geçik yol yaptım ve aşırı derecede memnunum tabi ben dolar 6 küsür iken almıştım 475 liraya şu anki fiyatları nedir bilemem ama şiddetle tavsiye ediyorum memnun kalırsın...

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,711
3
9,643
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bende bir kaç öneride bulunayım :)

Kleber Dynaxer UHP
Dunlop SP Sport FM800
Dunlop SportMaxx RT2
Continental PremiumConcat 6
Falken Azenis FK510
Hankook Ventus S1 EVO2
Kumho Esctra PS71

Edit ; Dunlop SP Sport FM800 aynı ebadı kullanıyorum sizin aracınızdaki gibi (225/45R17) çok memnundum , yol tutuş ve frenini çok beğeniyordum saygılarımla :)

Son düzenleme:

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
HANKOOK KINERGY 4S derim hocam alalı yaklaşık 6 ay oldu ve neredeyse bu altı ay içinde 5 bini geçik yol yaptım ve aşırı derecede memnunum tabi ben dolar 6 küsür iken almıştım 475 liraya şu anki fiyatları nedir bilemem ama şiddetle tavsiye ediyorum memnun kalırsın...
Bende bir kaç öneride bulunayım :)

Kleber Dynaxer UHP
Dunlop SP Sport FM800
Dunlop SportMaxx RT2
Continental PremiumConcat 6
Falken Azenis FK510
Hankook Ventus S1 EVO2
Kumho Esctra PS71

Edit ; Dunlop SP Sport FM800 aynı ebadı kullanıyorum sizin aracınızdaki gibi (225/45R17) çok memnundum , yol tutuş ve frenini çok beğeniyordum saygılarımla :)
Teşekkürler inceliyorum...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım