225 45 18 Kış Lastiği Önerisi

mavera97

Profesör
2 Kas 2016
166
319
1,335
Selamlar,
Arabaları yeniledigimiz icin eldeki kış lastikleri uymuyor maalesef, 2 takım kış lastiği alacağım. Kullandığınız marka/model kombinasyonlarını ve yorumlarınızı paylaşır mısınız? Ayrıca RFT tercih edilmeli mi?

mercedes benz
W177 225/45/18
W206 225/45/18 - 245/40/18

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,028
7
51,358
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Şu konuya 13" jantlarımla ben de rez. yapayım :D Aynı konuyu 175/70r13 veya 155/80r13 ile açmaya geldim =)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,224
45,815
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bütçe belirtmeden cevap vermek zor bu başlığa hocam. RFT de şöyle; tamir kiti varsa arabanızda, lastik yarılmadığı sürece RFT'ye gerek yok. Bu tamamen sizin tercihinize kalıyor. Bunca yıldır araç kullanırım sadece 1 kez lastiğim yarıldı o da uzun yolda kalas gibi bir şey kamyonun üstünden devrilince kaçamadım. Bunun dışında en fazla çivi girip hava kaçırıyor. Onda da tamir kiti yeterli oluyor. O sebeple ben rft lastik pek sevmediğimden kullanmazdım. Ama dediğim gibi bu tamamen tercihinize kalmış.

Son düzenleme:

zahovic

Düz Yol Gazcısı
1 Kas 2022
16
46
145
İZMİR
Marka
Volkswagen
Continental Winter Contact serisi beni hiç bir zaman üzmedi. İkinci el alıp Toyota Auris'e takmıştım buzlu yolda bile yara yara gidiyordu. Sıfır alıp Skoda Superb aracıma takmıştım hiç bir zaman üzmedi.

mavera97

Profesör
2 Kas 2016
166
319
1,335
Bütçe belirtmeden cevap vermek zor bu başlığa hocam. RFT de şöyle; tamir kiti varsa arabanızda, lastik yarılmadığı sürece RFT'ye gerek yok. Bu tamamen sizin tercihinize kalıyor. Bunca yıldır araç kullanırım sadece 1 kez lastiğim yarıldı o da uzun yolda kalas gibi bir şey kamyonun üstünden devrilince kaçamadım. Bunun dışında en fazla çivi girip hava kaçırıyor. Onda da tamir kiti yeterli oluyor. O sebeple ben rft lastik pek sevmediğimden kullanmazdım. Ama dediğim gibi bu tamamen tercihinize kalmış.
Hocam bu zamana kadar continental, bridgestone veya michelin kullandım açıkcası lastikte tasarrufa karşıyım biraz araba her ne kadar iyi olursa olsun yere temas eden tek şey lastik. Bu yüzden saydığım 3 markadan biri tercih edicem

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
785
1,503
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Hocam bu zamana kadar continental, bridgestone veya michelin kullandım açıkcası lastikte tasarrufa karşıyım biraz araba her ne kadar iyi olursa olsun yere temas eden tek şey lastik. Bu yüzden saydığım 3 markadan biri tercih edicem

3 Sene önce Conti aldım. Hala kullanıyorum. Anlıma Continental yazdırıp, gezesim var. Öyle seviyorum lastiği, lastiğin çıkardığı işi.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
TS860 kullandım 2 kış, daha sonra TS870 kullandım sonraki 2 kışta hala epey memnunum ve deli gibi kuruda bile tutması büyük güzellik.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,070
4,358
4,220
varsova
Marka
Porsche
RFTler de artik eskisi kadar hantal degil, olası durumda rft iyi ki almisim dedirtiyor. karda uzun yolda, ıssızda özellikle bir kadın şoför kullanacaksa vs çok avantajlı.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,224
45,815
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Michelin bu ikisine göre bir miktar daha pahalı olabilir. O yüzden onu çok hesaba katmazdım çünkü verdiğin fiyat farkı oranında daha fazla bir şey sunmuyor. Bridgestone LM005 ve Conti TS 870P ikilisinden birini alırdım ben. Fiyatlar değişebiliyor ama LM005 toplamda 1200 lira civarı daha uyguna geliyor Conti'ye göre. Normalde beni bilen bilir Conti'lere bayılırım. Çok güzel lastikler üretirler. Ama LM005 kışlıkta ciddi anlamda iyi bir lastiktir. O sebeple 1200 lira daha fazla vermeye gerek yok dersen Bridgestone öneririm.

zbetk

Profesör
Beta Programı
2 Eki 2016
251
246
1,245
İstanbul
Marka
BMW
Arkadaşlar bende hazır konusu gelmişken bir soru sormak istiyorum. Aracım bmw f20, kış geliyor malumunuz. Önceki aracımdan kalma 225/40/18 kışlık lastiklerim var.
Aracımın şu an ön lastikleri aynı ebat fakat arkadakiler 245/35/18, sizce kış için ön ile arkayı aynı taksam sizce neler olur?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,224
45,815
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arkadaşlar bende hazır konusu gelmişken bir soru sormak istiyorum. Aracım bmw f20, kış geliyor malumunuz. Önceki aracımdan kalma 225/40/18 kışlık lastiklerim var.
Aracımın şu an ön lastikleri aynı ebat fakat arkadakiler 245/35/18, sizce kış için ön ile arkayı aynı taksam sizce neler olur?
Arkadaki 245ler yerine 225 40 18 takıp dört lastiği de aynı ebat yapacaksınız dimi yanlış anlamadiysam ? Bunu düşünüyorsanız olabilir. Sapma payı da fazla değil. Sadece taban genişliği azaldığı için kışın çekişte, ilk kalkışta ve yol tutusunda eskiye oranla bir miktar geriye gidiş hissedilebilir ama bariz bir düşüş olacağını sanmiyorum.

Son düzenleme:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,132
3,770
İstanbul
Marka
MINI

M paket 18" jantlarda arkalar daha geniş geliyor. 17 olsaydı aynı ebat olarak orjinalinde de kullanılıyor. Prensipte bir sorun olmaz, ancak arka jantınızın ET değeri bir miktar geniş olacaktır, o sebeple lastik içeride kalabilir belki.

zbetk

Profesör
Beta Programı
2 Eki 2016
251
246
1,245
İstanbul
Marka
BMW
Arkadaki 245ler yerine 225 40 18 takıp dört lastiği de aynı ebat yapacaksınız dimi yanlış anlamadiysam ? Bunu düşünüyorsanız olabilir. Sapma payı da fazla değil. Sadece taban genişliği azaldığı için kışın çekişte, ilk kalkışta ve yol tutusunda eskiye oranla bir miktar geriye gidiş hissedilebilir ama bariz bir düşüş olacağını sanmiyorum.
Teşekkürler Cenk Hocam, bende idare edilebilir diye düşünüyorum.
M paket 18" jantlarda arkalar daha geniş geliyor. 17 olsaydı aynı ebat olarak orjinalinde de kullanılıyor. Prensipte bir sorun olmaz, ancak arka jantınızın ET değeri bir miktar geniş olacaktır, o sebeple lastik içeride kalabilir belki.
Teşekkürler bu ET olayını araştıracağım.

Konu sahibi arkadaşa bende Conti önermekteyim.

Saygılar herkese. :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım