KAPALI 30K - 40K Bandında Dizel Araç Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ferhan

Asfalt Kurutucu
5 Ocak 2018
31
20
595
Ankara
Arkadaşlar 30k - 40k arasında dizel manuel araç arıyorum şuan için kafamda olan araçlar 1.4 i20 1.3 Corsa ve Astra bakıyorum sizlerin başka tavsiyesi olan araçlar var mı ?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Baktığınız araçlar makul araçlar. Ben de model yılını yüksek tutup daha sorunsuz ama daha düşük sınıf araba bakmanızı öneririm. Yanlarına Yaris'i (hatta hybrid modeli bile olabilir) ve Fiesta'yı ekleyebilirsiniz. B sınıfının bütün dizel manuelleri mantıklıdır. Yeter ki temizini alın.

Eğer C sınıfına çıkayım derseniz şu ilandaki gibi Corolla'ları öneririm. Sonraki kasalarında bütçenize uygun araçlar hep ağır hasar kayıtlı oluyor =)

Ferhan

Asfalt Kurutucu
5 Ocak 2018
31
20
595
Ankara
Baktığınız araçlar makul araçlar. Ben de model yılını yüksek tutup daha sorunsuz ama daha düşük sınıf araba bakmanızı öneririm. Yanlarına Yaris'i (hatta hybrid modeli bile olabilir) ve Fiesta'yı ekleyebilirsiniz. B sınıfının bütün dizel manuelleri mantıklıdır. Yeter ki temizini alın.

Eğer C sınıfına çıkayım derseniz şu ilandaki gibi Corolla'ları öneririm. Sonraki kasalarında bütçenize uygun araçlar hep ağır hasar kayıtlı oluyor =)

Bu yüzden b segmenti araç bakıyorum birazda mümkünse model 2010 üzeri olmasına dikkat ediyorum

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Hibritin kıymeti ancak anlaşıldı, fiyatları uçtu. 55 bin liranın altında bulmak çok zor şuan makyajsız hibrit yaris'i bile (2013-2014 modeller oluyor makyajsız). Zamanında 1.33 ile 3-4 bin lira fark vardı sıfırda bile, şuan 15 bin lira fark var yanlış hatırlamıyorsam (1.5 benzin 73 bin lira diğeri 88 bin lira).

Eski büyük araçtansa, yeni küçük araç tercih etmeniz daha ekonomik olacaktır. Bende onu tavsiye ederim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bu yüzden b segmenti araç bakıyorum birazda mümkünse model 2010 üzeri olmasına dikkat ediyorum
Sorunsuzluk kriterini öne alırsanız direk G.Kore ve Japon markalarına yönelin. Avrupa menşeli araçların sürüş keyfi, sağlamlık hissi, yola oturmaları filan çok iyi hissettirir ama mutlaka bir yerlerden baş ağrısı çıkartır.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Beyler bu araç hakkında ne düşünüyorsunuz? Araç sahibi ile telefonda görüştüm kısmetse yarın aracı ustaya götüreceğiz.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...nden-temiz-hatasiz-1.3-dizel-516045198/detay/
210.000'deki araba için sıfır kokusu üstünde demese iyiymiş de... :)
Arkadaşta 2007 modeli var. Son bindiğimde 170binlerdeydi, bugüne kadar sorun çıkarmadı demişti. Usta yürüyenine motoruna kaportasına bakarken siz de merkezi kapı ve bagaj kilitleri, klima, elektrikli ayna kumandaları, direksiyondan müzik sistemi kumandası gibi elektrik-elektronik kontrollerini yapın. Aldıktan sonra yapacağınız masraflar varsa önceden bilir ona göre pazarlık yaparsınız.

Ferhan

Asfalt Kurutucu
5 Ocak 2018
31
20
595
Ankara
210.000'deki araba için sıfır kokusu üstünde demese iyiymiş de... :)
Arkadaşta 2007 modeli var. Son bindiğimde 170binlerdeydi, bugüne kadar sorun çıkarmadı demişti. Usta yürüyenine motoruna kaportasına bakarken siz de merkezi kapı ve bagaj kilitleri, klima, elektrikli ayna kumandaları, direksiyondan müzik sistemi kumandası gibi elektrik-elektronik kontrollerini yapın. Aldıktan sonra yapacağınız masraflar varsa önceden bilir ona göre pazarlık yaparsınız.

İş ciddiye binince hasar kaydı olduğunu söyledi araç sahibi :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım