alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Evet arkadaşlar merhaba :)

Malum Alfa gittigidiyor. Kaporayı aldık yarın son dk aksiliği olmazsa satılıyor.

Yerine alacağım araba için acele etmeyeceğim. 40bin ile 65bin tl arasında bir şeyler düşünüyorum. Aralık neden bu kadar fazla demeyin, atıyorum fiesta alırsam 50binden fazla paraya almam :)

Düşüncelerim 2009 sonrası kasa fiesta, astra h, golf 6, 2008 audi a3, ford focus veya mondeo.
Plase sportage tucson mini cooper s falan da olabilir bir kaç ilgimi çeken ilan var :)

Seçeneklerin bu kadar fazla olma sebebi de bu sefer öyle aman viraj kasam çok aşk annecim falan arabası bakmıyorum. Rahat satabileceğim, piyasada fazla bulunan bi araba bakıyorum. Az yakmasını da istiyorum ayrıca.

Motor donanım konusunda da önerilerde bulunabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler herkese :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
2.0 veya 1.6 dizel mondeo neden olmasın ki? selective donanım baya baya memnun eder gibi seni. büyük dersen de bence astra h 1.3 dizel mantıklı. senin seçenekler bence mantıklı abi temiz denk gelirse atarım. güle güle alfaçino :D

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-full-plusfull-makam-araci-613516425/detay

dimi dimi? Benim de ilgimi çekiyor. Babam pek sıcak bakmıyor bunlara ama bilemedim.. temiz ve uygun denkgelirse ikna edebilirim babamı

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
...Rahat satabileceğim, piyasada fazla bulunan bi araba bakıyorum. Az yakmasını da istiyorum ayrıca...

Şu kısma bakınca aklıma direk Hyundai i20 geldi. Mantık çerçevesinde fiyatlandırılan bir i20 peynir ekmek gibi satılıyor şu piyasada. Geçen bir arkadaşım yaklaşık 3-4 saatte sattı aracını, geçen yaz kuzenim için ilan takibi yapıyorduk sürekli beğendiğimiz araçlar gidiyordu bir kaç gün içinde... Neticede tam türk halkına hitap eden bir araç, "her şey olabildiğine tek şeyde" :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Şu kısma bakınca aklıma direk Hyundai i20 geldi. Mantık çerçevesinde fiyatlandırılan bir i20 peynir ekmek gibi satılıyor şu piyasada. Geçen bir arkadaşım yaklaşık 3-4 saatte sattı aracını, geçen yaz kuzenim için ilan takibi yapıyorduk sürekli beğendiğimiz araçlar gidiyordu bir kaç gün içinde... Neticede tam türk halkına hitap eden bir araç, "her şey olabildiğine tek şeyde" :D

kesinlikle ben de seviyorum kendilerini. Şaka maka güzel arabadır yalnız kuzenim sıfır almıştı. Babama gösterdim pek oralı olmadı ama benim aklımda :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-full-plusfull-makam-araci-613516425/detay

dimi dimi? Benim de ilgimi çekiyor. Babam pek sıcak bakmıyor bunlara ama bilemedim.. temiz ve uygun denkgelirse ikna edebilirim babamı
Ya müdür defalarca söyledim, tekrar söylemekten bıkmayacağım: Ford motoru lpg'yi sevmiyor. Alacan bobini eline, sonra tekrar tekrar tekrar... Araya supaplar maf gibi muhtelif sensörler filan da kaynar. Ağlatır durur.

Benim tavsiyelerim:
- Sınıfı cinsi cibilliyeti farketmez, 1.3 multijetli motorlara bak. Her türlü satılır.
- B sınıfı bakarsan lpg'ye bulaşma, küçük motor benzinli bak. Masrafın az olur. i20, Punto, temizine paranın yettiği bir kasa Polo atmosferik, temiz Ibiza atmosferik, baktığın Fiesta'ların 2010'dan itibaren 1.4 TitaniumX'leri (benzinlileriyle pek bir tüketim farkı yok o yüzden özellikle belirttim) en piyasa örneklerdir. Corsa D ancak cdti olursa öneririm, benzinli motorları ya çok yakıyor ya da hiç gitmiyor. Swift, Jazz, Yaris filan da derim ama öyle şekilli arabalar pek size gelmiyor gibi :) Aveo HB LTZ cdti Corsa'dan daha makbuldür ve güvenliği sizin Audi'den iyidir, parçası da bulunmuyor değil bulunur ama piyasa mevzuları malum, o yüzden siz bilirsiniz.
- lpg'li alıyorsan bin yıllık da olsa japon bak.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ya müdür defalarca söyledim, tekrar söylemekten bıkmayacağım: Ford motoru lpg'yi sevmiyor. Alacan bobini eline, sonra tekrar tekrar tekrar... Araya supaplar maf gibi muhtelif sensörler filan da kaynar. Ağlatır durur.

Benim tavsiyelerim:
- Sınıfı cinsi cibilliyeti farketmez, 1.3 multijetli motorlara bak. Her türlü satılır.
- B sınıfı bakarsan lpg'ye bulaşma, küçük motor benzinli bak. Masrafın az olur. i20, Punto, temizine paranın yettiği bir kasa Polo atmosferik, temiz Ibiza atmosferik, baktığın Fiesta'ların 2010'dan itibaren 1.4 TitaniumX'leri (benzinlileriyle pek bir tüketim farkı yok o yüzden özellikle belirttim) en piyasa örneklerdir. Corsa D ancak cdti olursa öneririm, benzinli motorları ya çok yakıyor ya da hiç gitmiyor. Swift, Jazz, Yaris filan da derim ama öyle şekilli arabalar pek size gelmiyor gibi :) Aveo HB LTZ cdti Corsa'dan daha makbuldür ve güvenliği sizin Audi'den iyidir, parçası da bulunmuyor değil bulunur ama piyasa mevzuları malum, o yüzden siz bilirsiniz.
- lpg'li alıyorsan bin yıllık da olsa japon bak.

ben o ilanı rasgele buldum attım ya :D

Açıkcası inanmayacaksın ama lpgli düşünmüyorum bu sefer :D

Fiesta çok cazip geliyor bana da, bi yerden de 65 bandına kadar çıkıyorsam diye şeytan dürtüyor :D

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Listede mondeo görünce direk önermek için geldim ama kriterinin çabuk elden çıkarmak olduğunu görünce dumura uğradım abi :oops: Uzun yıllar binilecek her açıdan mutlu edecek araç istiyorsan 3.5 yıl/72.000 km mondeo tecrübelerimi aktarayım,istediğin soruyu sor. Ama zaten piyasa ölü haldeyken,piyasa normal halde iken bile sadece bilenin aldığı bir arabayı bu şartlarda elden çıkarmak çok zor gibi görünüyor.Zarar edecek düzeyde fiyat kırmak istemiyorsan tabi.:confused::rolleyes:

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Listede mondeo görünce direk önermek için geldim ama kriterinin çabuk elden çıkarmak olduğunu görünce dumura uğradım abi :oops: Uzun yıllar binilecek her açıdan mutlu edecek araç istiyorsan 3.5 yıl/72.000 km mondeo tecrübelerimi aktarayım,istediğin soruyu sor. Ama zaten piyasa ölü haldeyken,piyasa normal halde iken bile sadece bilenin aldığı bir arabayı bu şartlarda elden çıkarmak çok zor gibi görünüyor.Zarar edecek düzeyde fiyat kırmak istemiyorsan tabi.:confused::rolleyes:

Piyasa çok kötü zaten ya, altındaki arabanın ne olduğundan bağımsız zor gidiyor arabalar ama mondeo babam istemiyor o kısım sıkıntı

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım