KAPALI 40 Bin Liraya Kadar Az Yakan Araç

mazda323hb

Profesör
27 Eki 2018
234
320
1,335
Denizli
Marka
Peugeot
Herkese merhabalar.

Kullanıcı adımdaki arabayla yaşadığım kazadan sonra arabayı değiştirmeye karar verdim

-Sık sık uzun yol yapılıyor. Haftada 600 km gibi bir mesafe.
Arabayı genel olarak zorlayan bi insan değilim ama arada sırada basarım da.
Kullanım şeklim bu şekilde.
Arabada olmasını istediğim özellikler;
-Biraz konforlu olsun, gerçi 92 model arabadan sonra her araba uçan halı gibi gelecektir ama olsun yazalım.
-Az yaksın,mümkün oldugunca az yakması önemli.
-Eğer bu paralara geliyorsa hız sabitleyici olsa iyi olur.
-Güvenlik donanımları, bolca airbag,esp,abs gibi 3 harfli önlemler.
- Olabildiğince de bakım masrafları düşük olmalı.
-Dizel olabilir LPG'li olabilir bi takıntım yok ama parçası ucuz,bakımı kolay dizel motorlar olsa iyi olur.
-Performans takıntım yok ama kağnı gibi de olmasa iyi olur.

Bu kriterlerde Aveo HB bulabildim ama emin değilim ne derece mutlu eder diye.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Öncelikle geçmiş olsun. Opel Corsa C 1.3 CDTI olabilir, Bakımı uygun gerçekten az yakan bir araçtır, konfor hariç ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğini düşünüyorum.

MesutC.

Profesör
23 Şub 2019
50
1
39
1,020
istanbul
Marka
Renault
Ben de geçtiğimiz yaz eski aracımı satıp aynı fiyat bandında benzer mesafede kullanılmak üzere araç bakıyordum. Ben 2012 Clio 3 1.5dci extreme edition aldım. Genel olarak ihtiyaçlarımı karşılıyor. Performans yeterli günlük toplam 30 km yol yapıyorum ve yaşadığım konum itibariyle trafiğe girmiyorum. Yaz aylarında ortalama 4.2 lt/100 km şuan ise 4.5 lt yakıyor. uzun yolda bu 3.9 lt'yi rahatlıkla yakalıyor. doluluk olarak orta dolulukta hız sabitleyici abs vs. var araçta Ben memnunum tavsiye ederim. Hemen her yerde derdini anlayanı bulmak mümkün ve her köşe başında parçası mevcut.

mazda323hb

Profesör
27 Eki 2018
234
320
1,335
Denizli
Marka
Peugeot
Ben de geçtiğimiz yaz eski aracımı satıp aynı fiyat bandında benzer mesafede kullanılmak üzere araç bakıyordum. Ben 2012 Clio 3 1.5dci extreme edition aldım. Genel olarak ihtiyaçlarımı karşılıyor. Performans yeterli günlük toplam 30 km yol yapıyorum ve yaşadığım konum itibariyle trafiğe girmiyorum. Yaz aylarında ortalama 4.2 lt/100 km şuan ise 4.5 lt yakıyor. uzun yolda bu 3.9 lt'yi rahatlıkla yakalıyor. doluluk olarak orta dolulukta hız sabitleyici abs vs. var araçta Ben memnunum tavsiye ederim. Hemen her yerde derdini anlayanı bulmak mümkün ve her köşe başında parçası mevcut.
Hocam geçmişte Symbol aracımız vardı ve memnunduk ama kilometre olarak yüksek araçlar var hep onlarda gözümü korkutuyor.

Bu arada HB,Sedan,SW takıntım yok. Bagaj çok önemli değil ama saklama alanları önemli benim için küçük de olsalar.

MesutC.

Profesör
23 Şub 2019
50
1
39
1,020
istanbul
Marka
Renault
Hocam geçmişte Symbol aracımız vardı ve memnunduk ama kilometre olarak yüksek araçlar var hep onlarda gözümü korkutuyor.

Bu arada HB,Sedan,SW takıntım yok. Bagaj çok önemli değil ama saklama alanları önemli benim için küçük de olsalar.

Ben 132.000 kilometrede almıştım çok yüksek kilmotre yapmamış araçlar istediğiniz fiyat bandında bulunabilir. Ayrıca 1.4 fire punto da çok hoşuma giderdi. Hem daha uygun fiyat hem de lpg ile uygun bir yakıt tüketimi vardır sanırım. Bildiğim kadarıyla onlar 8 valf torkunu 3000 devirde veriyor sakin kullanıcılar için ideal.

mazda323hb

Profesör
27 Eki 2018
234
320
1,335
Denizli
Marka
Peugeot
Ben 132.000 kilometrede almıştım çok yüksek kilmotre yapmamış araçlar istediğiniz fiyat bandında bulunabilir. Ayrıca 1.4 fire punto da çok hoşuma giderdi. Hem daha uygun fiyat hem de lpg ile uygun bir yakıt tüketimi vardır sanırım. Bildiğim kadarıyla onlar 8 valf torkunu 3000 devirde veriyor sakin kullanıcılar için ideal.
Puntolar çok hoşuma giden araçlar ama city modu arızası ve airbag çatlaması yüzünden sıcak değilim. Normalde tüplü araç almak çok mantıklı ama şanzıman oranlarından dolayı açıkçası soğuyorum. 3000 devirde 100-110 yapınca pek ekonomi yapılmıyor.

1.3 Dizel Aveolar bu yüzden hoşuma gidiyor düşük devirde ortalama hızlarda seyretmek mümkün hemde altı ileri. Sizin clionuz son vites 2000 devirde kaç km yapıyor acaba?

MesutC.

Profesör
23 Şub 2019
50
1
39
1,020
istanbul
Marka
Renault
Puntolar çok hoşuma giden araçlar ama city modu arızası ve airbag çatlaması yüzünden sıcak değilim. Normalde tüplü araç almak çok mantıklı ama şanzıman oranlarından dolayı açıkçası soğuyorum. 3000 devirde 100-110 yapınca pek ekonomi yapılmıyor.

1.3 Dizel Aveolar bu yüzden hoşuma gidiyor düşük devirde ortalama hızlarda seyretmek mümkün hemde altı ileri. Sizin clionuz son vites 2000 devirde kaç km yapıyor acaba?

90 km hız yapıyor o devirlerde.

BoraA.

Elit Apaçi
25 Şub 2019
63
1
14
970
Marka
Chevrolet
Herkese merhabalar.

Kullanıcı adımdaki arabayla yaşadığım kazadan sonra arabayı değiştirmeye karar verdim

-Sık sık uzun yol yapılıyor. Haftada 600 km gibi bir mesafe.
Arabayı genel olarak zorlayan bi insan değilim ama arada sırada basarım da.
Kullanım şeklim bu şekilde.
Arabada olmasını istediğim özellikler;
-Biraz konforlu olsun, gerçi 92 model arabadan sonra her araba uçan halı gibi gelecektir ama olsun yazalım.
-Az yaksın,mümkün oldugunca az yakması önemli.
-Eğer bu paralara geliyorsa hız sabitleyici olsa iyi olur.
-Güvenlik donanımları, bolca airbag,esp,abs gibi 3 harfli önlemler.
- Olabildiğince de bakım masrafları düşük olmalı.
-Dizel olabilir LPG'li olabilir bi takıntım yok ama parçası ucuz,bakımı kolay dizel motorlar olsa iyi olur.
-Performans takıntım yok ama kağnı gibi de olmasa iyi olur.

Bu kriterlerde Aveo HB bulabildim ama emin değilim ne derece mutlu eder diye.

Ben 2012 model Chevrolet Aveo 1.3 LT Dizel kullanıyorum. EuroNcap’den 2011 yılının küçük hacthback sınıfında en güvenli arabası seçilmişti. Yakıt tüketimi ben en düşük 5.5 olarak yapmıştım (4.7’ye kadar yapan arkadaşlar tanıyorum). Hız sabitleyicisi de bulunmakta. Bakım masrafları olarak yaklaşık 3 ay önce İstanbul’da Atatürk Oto Sanayide 650 TL’ye yaptırmıştım. Ancak yetkili servislerde yaptırmak istersen güzel kazıklar atabilirler (1500 TL gibi). Bana sadece bir kere sorun çıkarmıştı o da baskı balatadan dolayıydı.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım