5 Senedir aynı lastiği kullanıyorum, değiştirmelimiyim?

ozkokelii

Profesör
15 Kas 2017
191
267
1,335
26
Isparta
Öncelikli olarak herkese merhabalar uzun zamandır yoktum birileri demiş öldü şimdi desinler kral geri döndü... neyse goy goyu boşverin acil yardımınız lazım. Şimdi hocam sene 2013 ün eylül civarları honda civic aldım ve şimdi sene 2018 in ekimi ben hala aynı lastikleri kullanıyorum amma şöyle bir durum var 1 tl giriyor lastiğe geçen de viraja hızlı girdim araba ****************** attı normal mi bunun böyle olması sizce değiştirmelimiyim şu konuya dikkat ama ***1 tl hala giriyor çeyreğine kadar.***

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Krdeşim mrb hg, artık senin lastiğinin kimyası kauçuğu kendinden geçmiştir. Tutunma diş derinliğine doğrudan bağlı değildir senin lastik mermer olmuş mermer :)

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Emniyet kemeri takmayınca da bir şey olmuyor. :)

Ne zaman ki "bir an" gelir ihtiyacın olur, işte o zaman dersin keşke "arabanın yerle temas eden tek yerine gereken özeni gösterseydim" (Allah göstermesin)

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Vay arkadaş , hiç mi yol yapmadı bu araç , nasıl geldi o lastik bu senelere o_O

Değiştirin derim :)

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Ya bizim 2000 model megane vardı megane 1 2012 de aldık galiba lastikler hala fabrikadan çıkanlardı, her neyse araba 60k da tas gibiydi ama lastiklerde bir o kadar taştı.
Ne yol tutuyordu ne başka bir şey sert girince viraja da arkasını çok güzel bırakıyordu..

ozkokelii

Profesör
15 Kas 2017
191
267
1,335
26
Isparta
Ya bizim 2000 model megane vardı megane 1 2012 de aldık galiba lastikler hala fabrikadan çıkanlardı, her neyse araba 60k da tas gibiydi ama lastiklerde bir o kadar taştı.
Ne yol tutuyordu ne başka bir şey sert girince viraja da arkasını çok güzel bırakıyordu..
Ya o kadar degil her virajda birakmiyo da dikkatli kullanmaya calisiyorum en kisa zamanda degistirmeye calisicam

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
en kötü petlas ya da onlarında alt guruplarının olduğu lastiklerden almalısın.denilen gibi hem taşlaşmıştır, yol tutmuyordur , frenlemede gitmiştir. içeriyede acayip ses oluyordur. yeni alınca huzur varmış diyeceksin.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Oluşacak olumsuz bi durumdaki vicdan azabına katlanırım derseniz değiştirmeyin. Sadece kendinizin olduğu bir ortam değil trafik eğer arabaya biniyorsanız bu masraflara da katlanacaksınız mecburen

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Sıfırını alacak para yoksa temiz çıkmalara bakılabilir. Bir yıllık, dişleri de çok gitmemiş falan rastgelebilir. Fiyat olarak da pek yüksek olmaz ve sıfır performansına yaklaşabilir. En azından arabanın şimdiki halinden çok daha iyi olacağı kesin.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım