KAPALI 50000-60000TL Civarı Hatchback Tavsiye

gomu45

Düz Yol Gazcısı
29 Kas 2018
8
0
135
Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim bütçeler arasında hatchback bir araç bakıyorum. İlk aracım olacak, işim gereği hafta içi her gün 35km yol gidecek bir araç olacak. Bu yüzden lpg taktırmayı düşünüyorum. İlk kriterim kesinlikle ekonomi olacaktır. Hız, güç gibi konularla çok ilgilenmiyorum max. yapacağım hız 120'dir. Aklımda 2012 model 1.4 Ford Fiesta var. Sizlerden de tavsiye bekliyorum, teşekkürler.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,698
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
İlk aracınız olacağı için deneyiminizin az olduğunu düşünerek öncelikle kazalı/değişenli/boyalı araç almanızı tavsiye edeceğim. Alırken daha hesaplı alıp, belli bir deneyim kazandıktan sonra yine hesaplı satarsınız. Arada oluşabilecek çizik/göçük vb. istenmeyen durumlar karşısından değer kaybınız düşük olacaktır. Bu sebeple özellikle arka kapılar/bagaj tarafından kazalı araçları listenize almanızı öneririm.

Yılda yapacağınız km ortalama 12500-15000 civarında olacağını varsayarak benzin/lpgli araç yerinde tercih olacak.
i10, toyota auris (1.6), Micra ve fiesta bu kriterler içinde sizi en az üzen araçlar olacaktır.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Hazirana kadar piyasa çok değişir. Şuan arıyorsanız benim Focus'u vereyim derdim, hem hb, hem dizel az yakıyor hem 86 binde hala. Haziran piyasa koşullarında değerlendirmek lazım

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım