KAPALI 77.000'e Sıfır Toyota Corolla

OtoPark_Berkay

Berkay
Düz Yol Gazcısı
18 Eki 2018
26
10
145
Elimizde 2010 model Legend donanım adı altında özel üretim 1.5dCİ Renault Megane 2'miz var bu aracı satıp en fazla 80.000'e falan bir araba almayı istiyoruz(sıfır veya 2.el).Babam kendi yaşından dolayı kilometresi düşük bundan sonra uzun süre götüreceği bir araba bakıyordu,aklımıza Corolla geldi ve şuan 1.6 benzin baz donanım ile 77.000tl gibi güzel bir rakama satılıyor sizce 1.6 benzinli motoru yakıt konusunda üzer mi?(senede 8000 civarı kilometre yapıyoruz)

OtoPark_Berkay

Berkay
Düz Yol Gazcısı
18 Eki 2018
26
10
145
Son zamanlarda firmaların tr politikası atmosferik motor araçları fabrika çıkış garantili lpg takıp satmak oldu. Diğer türlü atmoların yakıt farkları turbolar gibi arada uçurum olan seviyelerde değil ortalamaya vurduğunda biraz fazla yakıyorlar. Oyüzden mantıksız oluyor lpgsiz almak. Hem boş hem benzinli bir atmosferik yerine turbo motorlu araç bakın derim. O da boş olur ama en azından motor yönünden biraz canlı olur. yıllık 8bin km yapan bilinçli bir kullanıcının arabasının motoru da toyota motoru olmak zorunda değil sıfır km her araç talihsiz bir durum olmadıgı sürece 10 sene sıkıntısız götürür.

İlla 0 olması gerekmiyor kilometresi 50.000'i geçmemiş 2.eli sağlam değer kaybetmeyecek ekonomik araçların hepsini tercih edebiliriz ama Corolla'nın 0'ının 77.000tl olması ilgimizi çekti.Toyotanın fabrika çıkışı LPG'si hakkında yorumlarınız nelerdir?Yorumlarınız için teşekkürler

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Hocam o bahsettiğiniz gibi talihsiz bir durumu 1.2 tsi motorda yaşadık. O yüzden atmosferik motor candır diyenlerdenim.
Geçmiş olsun ne yaşadınız? Adı üstünde talihsiz olay. Turbo motorlar o kadar gelişti ki artık 1.6atmo bir araçla otobanda araç sollarken,rampa tırmanırken iki defa düşünüyorsun. Sözde sollayacağım aracın sahibiyle göz göze geldiğimi biliyorum ben. Adam izin verdi de solladık, büyük rezillik :D Bence yine de benzin lpg olmayacaksa mantıklı olan turbo benzinli araç...

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
İlla 0 olması gerekmiyor kilometresi 50.000'i geçmemiş 2.eli sağlam değer kaybetmeyecek ekonomik araçların hepsini tercih edebiliriz ama Corolla'nın 0'ının 77.000tl olması ilgimizi çekti.Toyotanın fabrika çıkışı LPG'si hakkında yorumlarınız nelerdir?Yorumlarınız için teşekkürler
Hocam daha önceki mesajımda aktardığım tecrübelerimi edindiğim araba yakın arkadaşımın sahip olduğu 2016 1.6 multidrive s (cvt) boş paket corolla. Arabayı aldıktan sonra dışarıda sıralı lpg sistemi taktırdılar. Yaklaşık 1-1.5 yıldır kullanıyorlar hiçbir sıkıntısı yok. Zaten corolla için garantinin pek bir önemi yok :D En azından 1 yıl beklenip, 0 km aracın ne sıkıntısı varsa ilk 1 yılda ortaya çıkıyor, ertesi yıl dışarıda güzel bir lpg montajı yaptırırsınız. Toyota bayiine lpg için vereceğiniz farkın belki yarısını benzine vermiş olursunuz ki çok yol yapmadığınızı söylüyorsunuz. Şahsen arkadaşım garantiyi önemsemedi bu şekilde kullanıyor ki arabanın periyodik bakımı hariç servise herhangi bir sıkıntı için gitmedi. Makyajsız kasadaki sorun ihtimalinin makyajsıza göre daha fazla olduğunu göz önüne alırsak ben olsam bu şekilde yapardım. Sadece tavsiye.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
1.2Tsi dediğimiz motor bence ekonomik değil şehir içi 8 litreden aşağı inmiyor(İstanbul içi)Yorumlarınız için teşekkürler
Yalnız İstanbul ş.içi tüketimi 6-6.5 arası bizim Leon'da. Çok şeyde sallarım ama o konuda sallayamam. Sakin kullanımda gayet az yakıyor.
Geçmiş olsun ne yaşadınız? Adı üstünde talihsiz olay. Turbo motorlar o kadar gelişti ki artık 1.6atmo bir araçla otobanda araç sollarken,rampa tırmanırken iki defa düşünüyorsun. Sözde sollayacağım aracın sahibiyle göz göze geldiğimi biliyorum ben. Adam izin verdi de solladık, büyük rezillik :D Bence yine de benzin lpg olmayacaksa mantıklı olan turbo benzinli araç...
2. vites şehir içi sakin sürüşte 20-30 gibi düşük bir hızda eksantrik mili kırmış. O da diğer supaplara bağlantıları filan komple parçalamış. Garantiden değişti.

OtoPark_Berkay

Berkay
Düz Yol Gazcısı
18 Eki 2018
26
10
145
Hocam daha önceki mesajımda aktardığım tecrübelerimi edindiğim araba yakın arkadaşımın sahip olduğu 2016 1.6 multidrive s (cvt) boş paket corolla. Arabayı aldıktan sonra dışarıda sıralı lpg sistemi taktırdılar. Yaklaşık 1-1.5 yıldır kullanıyorlar hiçbir sıkıntısı yok. Zaten corolla için garantinin pek bir önemi yok :D En azından 1 yıl beklenip, 0 km aracın ne sıkıntısı varsa ilk 1 yılda ortaya çıkıyor, ertesi yıl dışarıda güzel bir lpg montajı yaptırırsınız. Toyota bayiine lpg için vereceğiniz farkın belki yarısını benzine vermiş olursunuz ki çok yol yapmadığınızı söylüyorsunuz. Şahsen arkadaşım garantiyi önemsemedi bu şekilde kullanıyor ki arabanın periyodik bakımı hariç servise herhangi bir sıkıntı için gitmedi. Makyajsız kasadaki sorun ihtimalinin makyajsıza göre daha fazla olduğunu göz önüne alırsak ben olsam bu şekilde yapardım. Sadece tavsiye.
Yorumlarınız için teşekkürler

OtoPark_Berkay

Berkay
Düz Yol Gazcısı
18 Eki 2018
26
10
145
Yalnız İstanbul ş.içi tüketimi 6-6.5 arası bizim Leon'da. Çok şeyde sallarım ama o konuda sallayamam. Sakin kullanımda gayet az yakıyor.

2. vites şehir içi sakin sürüşte 20-30 gibi düşük bir hızda eksantrik mili kırmış. O da diğer supaplara bağlantıları filan komple parçalamış. Garantiden değişti.
Daha dün arkadaşımın 1.2 jettasından indim şehir içi 8.5 ile geziyor bi ara kastı az yakması için şehir içi 7.5 yaktı yani normal bir sürüşte 8 den aşağı göremedik ama uzun yolda 5 lere düşüyor ona bir şey diyemem.Yorumlarınız için teşekkürler

mazda323hb

Profesör
27 Eki 2018
229
310
1,335
Denizli
Marka
Peugeot
Corolla'nın Life paketleri çok boş olsa da bazı özellikleri eklemek mümkün.

150 TL civarına hız sabitleme özelliğini ekleyebiliyorsunuz. Tek maliyeti sinyal kolunu almak ve montajını yapmak. Multimedya ekranını takabiliyorsunuz sis farlarını yine ekleyebiliyorsunuz.

Bu açıdan Türk insanı için sorunsuzluğu,fiyatı ve LPG uyumu ile çok iyi bir tercih oluyor.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Fabrika çıkış lpg her türlü iyidir. Evet dışarda taktırdıgınız lpg ye nazaran 2bin tl civarlarında fazla alıyorlar ama GARANTİ veriyorlar. Tr sınırları içinde garanti cidden önemli bir husus. Honda son modellerinde lpg üretim araçlarının 20 küsür parçasını değiştiriyor uyum için toyota bunu yapmıyor sanırım ama garantili takıyor sonuçta... Bir tanıdığım var opel astra sedan 2018 1.6 benzinli 7bin km'de aracını satıyor araçtan memnun ama kendisi daha önce turbo motorlu araçlar kullandığı için atmosferiğe pek alışamadı. Üzerinde fabrika çıkış opsiyon/ekstraları falanda var. Kapalı garaj arabası. İstanbuldaysanız aracı olayım bir görüşün derim.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,277
3,895
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Eniştem aldı 1.6 solden indi 1.6 sıfır aldı. Evin 2. arabası konumunda onlarda zaten sadece uzun yolda kullanılıyor. Gayet de memnun ama eski corollam daha iyiydi diyor..

OtoPark_Berkay

Berkay
Düz Yol Gazcısı
18 Eki 2018
26
10
145
Fabrika çıkış lpg her türlü iyidir. Evet dışarda taktırdıgınız lpg ye nazaran 2bin tl civarlarında fazla alıyorlar ama GARANTİ veriyorlar. Tr sınırları içinde garanti cidden önemli bir husus. Honda son modellerinde lpg üretim araçlarının 20 küsür parçasını değiştiriyor uyum için toyota bunu yapmıyor sanırım ama garantili takıyor sonuçta... Bir tanıdığım var opel astra sedan 2018 1.6 benzinli 7bin km'de aracını satıyor araçtan memnun ama kendisi daha önce turbo motorlu araçlar kullandığı için atmosferiğe pek alışamadı. Üzerinde fabrika çıkış opsiyon/ekstraları falanda var. Kapalı garaj arabası. İstanbuldaysanız aracı olayım bir görüşün derim.
0 araba alıp garantisinin gitmesi yerine fazlada olsa bi miktar ödeyip garantili şekilde taktırmak gerçekten mantıklı hale geliyor.Astra Sedan bakmıyoruz.Yorumlarınız için teşekkürler

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım