1. Foruma kayıt olmak için tıklayın !

adam gibi adam otomobil kiralamacı

Konu, 'Otomobil Seçimi' kısmında muhammed37 tarafından paylaşıldı.

1. muhammed37

muhammed37 Taklacı Güvercin

Beğenilen Mesajlar:
    16
    beyler her ne kadar zor olduğunu düşünsemde istanbul içi ehliyet yaşına önem vermeyen bildiğiniz bir otomobil kiralama var mı? yaş 19 1 yılı aşkın sürüş tecrübem var ama maalesef ehliyetim 1 aylık, otomobili 3 günlüğüne kiralayacağım 250-300 civarı fiyatı olan bir şey lazım??

2. by

by Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    6.097
    Marka:
    Audi
    Dertsiz başına dert arıyorsun yani :D
    Şimdiden geçmiş olsun

v1scount, Sailor, muhammed37 ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  3. muhammed37

Beğenilen Mesajlar:
    16
    neden dert olsun ki?

4. Cenk

Cenk Reis

Beğenilen Mesajlar:
    31.525
    Marka:
    Ford
    Aracın herhangi bir yerinde senin bilmediğin yahut görmediğin bir sıkıntısı vardır. Araçla işin bitip anahtarı teslim ettiğinde ' bak burasına bunu yapmışsın ' deyip sana yıkmaya çalışabilirler hasarı. Hele ki araca hasar verdin, pert ettin falan hepten başın derde girebilir. Merdiven altı ya da kurumsal olmayan kiralama firmalarında bu tarz durumlarla karşılaşan ve mağdur olan çok kişi var. Kurumsal firmalar haricinde araç kiralama işine bulaşmamak lazım.

5. muhammed37

Beğenilen Mesajlar:
    16
    budget avis garenta falan diyorsun yani ilk onlara baktımda onlarda 21 yaş istiyor :( yine hayaller suya düştü

6. by

by Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    6.097
    Marka:
    Audi
    @Cenk arkadaşımız açıklamış

Bunun dışında akraban falan değilse 1 aylık ehliyete araba verecek adamdan koşarak uzaklaşmanı tavsiye ederim.

Son düzenleme: 3 Aralık 2018
  7. Cenk

Cenk Reis

Beğenilen Mesajlar:
    31.525
    Marka:
    Ford
    Tabii en güvenilir bu tarz kurumsal firmalardır. Onların kasko işlemleri, arıza ve kaza durumunda ki prosedürleri, kiralama sözleşmesi hükümleri gibi konuları daha profesyonel ve daha az mağdur olma riski içeren şekildedir.

Dediğin gibi hocam ehliyeti henüz yılını doldurmamış birine kiralık araba verenler art niyetli olabilir. Sözleşmede olmadık bir şeyin altına imza attırırlar, bir sıkıntı olduğunda başına bela olabilirler. Otomobil fiyatları, vergisi, kaskosu, sigortası bu kadar yükselmişken iyice tehlikeli hale geliyorlar. Hele genç ve tecrübesiz görürlerse risk daha da artar. Ancak tanıdık, akraba falan olacak ki o şekilde biraz daha rahat etmek mümkün.

8. mgdedeoglu

mgdedeoglu Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    7.236
    Risk budur.

v1scount, giualfa, muhammed37 ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  9. Basri Amca

Basri Amca Profesör

Beğenilen Mesajlar:
    653
    Marka:
    Ford
    Moov By Garenta diye bir uygulama var yanlış bilmiyorsam 19 yas ustu kiralayabiliyor saatlik olarak vs ama kullanmadım nasıldır bilmiyorum bir bak istersen..

FurkanKarka ve muhammed37 bunu beğendi.
  10. muhammed37

Beğenilen Mesajlar:
    16
    provizyon parası geri verilmiyor diye şikayetler var ama bilmiyorum bi bakarım

Basri Amca bunu beğendi.
  11. muhammed37

Beğenilen Mesajlar:
    16
    o zaman arkadan see you again müziği çalar... :(

Basri Amca bunu beğendi.
  12. Cenk

Cenk Reis

Beğenilen Mesajlar:
    31.525
    Marka:
    Ford
    Olmaz diye bir şey yok. 18'imde ehliyeti ilk aldığım zamanlarda biz de araba kiraladık merdiven altı yerlerden. Sözleşme bile imzalatmamışlardı. Hani bir şey olsa ayvayı yemiştik. Tabii gençlik, heves işte..

Yanlış hatırlamıyorsam buradan ayrılan And'ın başından geçmişti bir olay; otopark'ın ilk yıllarında, firmalar test için otomobil vermediği zamanlarda bazen araç kiralıyorlardı. Bu tarz kurumsal olmayan bir firmadan araç kiralamışlar. Otomobili kullanıma sunmadan evvel araç etrafında gezinip sağında solunda ne var diye not alıyorlar ki döndüğünde başka bir kazası, hasarı varsa belli olsun diye. Çakallar otomobili çok fazla olmasa da kirli veriyorlar. Özellikle marşpiyel kısmı kirli. Haliyle o kısımda ki göçük belli olmuyor. And aracı kullanıyor, çekimini yapıyor ve aracı geri verme zamanı geldiğinde çakallar daha önceden biliyor ya ' marşpiyel böyle değildi vurmuşsunuz ' deyip bir ton yaygara koparmışlar. Aklımda yanlış kalmadıysa And anlatmıştı bunu.

Velhasıl bu işler sıkıntılıdır. Mafyatik tipler zaten bunların bir kısmı. Uğraşılmaz, riske girilmez. Sen vurmazsın gelir sana vururlar ondan sonra uğraş dur.

Son düzenleme: 3 Aralık 2018
  13. DuzboruDownpipe

DuzboruDownpipe Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    12.391
    Marka:
    Volkswagen
    https://www.otopark.com/2014/09/gunlugu-400-tlye-i30-kiralamak-bir-testin-anatomisi/
    Linkle destekleyelim.

14. bt

bt Dayı Stage 1

Beğenilen Mesajlar:
    35.669
    Marka:
    Opel
    Bu işte çirkeflik esastır.:D Ben benzerini uzun dönem filo kiralamanın, kaza yapan aracın yerine gönderdikleri ikame araçta bile yaşadım. Anlatayım da ortama çeşit olsun.
    Dediğim gibi ikame araçtı. Focus'un yerine gelen bir Fluence. Şirkette bu işler kesinlikle benim görev tanımımda değildi ama genel olarak iş kotaran ve arabalardan anlayan kişi ve o sırada şirkette olan nitelikli personel olarak bir anda ihale bana kalmıştı. O Fluence'ı bizim şirketten kim teslim aldıysa onun aklına şaştım zaten 2-3 gün. Rezil halde bir arabaydı. Sinyallerden biri yanmadığı için bir tarafa flaşör daha hızlı çalışıyordu filan. :) Ön düzende bir sıkıntı vardı, araba bir tarafa çekiyordu ama hangi tarafa çekeceği belirsiz. Her yeri vuruk kırık içinde. Mecbur kaldığım için kullandım birkaç kez. Rezilliğin boyutu böyle yani. Teslim zamanı geldiğinde teslim alacak eleman elinde evraklarla geldi. Malum kontrolleri yaparken başladı şurası vuruk burası eziklere. Neyse ki en başta niyeti anladım ve onlar bir çirkefleşirken ben 5 çirkefleşip dedim ki "bunu bu halde hangi safa teslim etmeyi başardınız bilmiyorum. Ama böyle arabayı aldıklarına dua etmiyorsunuz da gelip bana bunları yedirmeye kalkışıyorsunuz. Önce şefimi, gerekirse şirketimin patronunu ararım, böyle saçmalığa izin vermem. Bir de isminizi verin bana siz." Ses yükselttiler, ben de yükselttim. Bunu bugün batık durumda olan sözde kurumsal malum filo kiralama şirketiyle yaşamıştım. Bu tarz hareketler çakal çukal kiralama yapan adamlara tabii ki sökmez. :p
    Kesinlikle öyle. Bir yıllık ehliyeti olan müşteriyi direk yolmak için kabul ederler.

15. Cenk

Cenk Reis

Beğenilen Mesajlar:
    31.525
    Marka:
    Ford
  16. Ozgur Gunes

Ozgur Gunes Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    5.345
    Marka:
    Volkswagen
    Tanıdık yoksa bulaşmaman gereken bir durum. Ben senin gibiyken kiralamıştım ama güveneceğim tanıdık vardı. Arkadaşların vasıtasıyla tanıdık bulursan işin zor olmaz.

muhammed37, Porsche ve Basri Amca bunu beğendi.
  17. omuraycil

omuraycil Taklacı Güvercin

Beğenilen Mesajlar:
    69
    yoyo yu deneyebilirsin

muhammed37 bunu beğendi.
  18. muhammed37

Beğenilen Mesajlar:
    16
    guvenilirmi ?

19. hondapower

hondapower Elit Apaçi

Beğenilen Mesajlar:
    349
    Marka:
    Honda
    boş senede imza atarak arabamı kiralayabilirsin. 4.günün şafağında güneşin doğduğu yere 50 bin TL bırakman şartı ile.

Porsche, petrich, Ozgur Gunes ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  20. muhammed37

Beğenilen Mesajlar:
    16
    :D:D:D

Sayfayı Paylaş