AKN ve Kota'da yeni gelişmeler: Turkcell'den basın açıklaması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Turkcell'den basın açıklaması geldi, bi kaç gündür sosyal medyada dolaşan mail içeriğinin gerçeği yansıtmadığı, kota aşım ücreti alınmayacağı açıklandı.

Haber Linki

Turkcell'in basın açıklaması.

"Kamuoyuna duyurulur

Adil Kullanım Koşulları (AKK) aşımında ekstra ücretlendirme yapılacağına dair internette ve sosyal medyada yayılan asılsız haberlerin artması sebebiyle Turkcell olarak kamuoyunu aydınlatma ihtiyacı duyuyoruz.

Bilindiği üzere Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), 1 Mayıs 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere AKK’ya tabi olan tüm internet (Fiber ve xDSL) paketlerinde değişikliğe gidilmesine karar vermiştir. BTK’nın bu kararında, AKK geçildikten sonra dahi internet kullanıcılarının minimum veri indirme hızlarının, bulundukları *tarifeye/pakete göre kademeli olarak belirleneceği ifade edilmiştir.

Turkcell olarak sunduğumuz paketlerimizde, sosyal medya ve internetteki haberlerde yer aldığı gibi BTK’nın yeni mevzuatına göre belirlenen hız kademeleri geçildikten sonra tüketilen her 1 GB için ekstra ücret talep edilmesi şeklinde bir karar ya da uygulama bulunmamaktadır.

Ayrıca hem Fiber hem xDSL’de 02.00-08.00 saatleri arasında gerçekleştirilen internet kullanımları AKK’ya dahil edilmeyecek ve söz konusu zaman dilimlerinde AKK’nın aşılıp aşılmadığına bakılmaksızın AKK kullanımları sonrası hız kısıtları uygulanmayacaktır.

AKK hakkında yapılan tüm işlemler Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kararlarıyla sınırlıdır. Operatörlerin bu konu hakkında herhangi bir tasarruf yetkisi bulunmadığı gibi özellikle Turkcell’in müşteri memnuniyet prensipleri gereğince mevcut müşterilerimizin kontratlarında yer alan şartları kötüleştirecek bir davranışta bulunmamız söz konusu olamaz.

Mevcut fiber tarifelerimiz ise aynen geçerliliğini korumaktadır. Kotasız (limitsiz) internet kullanmak isteyen müşterilerimizin interneti Turkcell fiber kalitesinde deneyimleyebilmesi için 1 Mayıs itibarıyla mevcut tarifelerimize ek olarak fiber Platin paketleri kullanıma sunduk. 25 mbps’lik giriş paketimizi daha rahat satın alınabilir kılmak için de 89 TL olarak fiyatlandırdık.

Özellikle belirtmek isteriz ki kamuoyunda oluşan yanlış algının aksine AKK noktası geçildikten sonra yapılan veri tüketimleri için faturaya ek bir ödeme yansıtılmamaktadır.

Müşterilerimizin Turkcell kampanyaları hakkında sadece Turkcell tarafından yapılan açıklamalara itibar etmelerini; mevcut, satışta olan tarife ve kampanyalarımızı web sitemiz www.turkcell.com.tr’den takip etmelerini önemle rica ederiz.

Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için açıklamamız bilgilerinize sunulmuştur.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,283
21,705
5,320
26
Avcılar-Darıca
Ya varya neyse sövüpte günaha girmeyelim.
Bütün internet sağlayıcıları temsili:
o1UT5a.gif

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,665
1
64,581
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes
Muhtemelen gerçekti, BTK bunları dürttü, bunlar da sonradan yalan falan demeye getirdi. Neyse, en azından öyle bir fiyatlandırma olmayacak olması güzel bir şey.

mümkün, yalnız şöyle bir durum var. Sosyal medyada gezen bahsi geçen mail sadece bi kişiye mi gitti ? Ben de süperonline kullanıcısıyım bana gelmedi mesela. 3 kişi 5 kişiye özel gidecek değil ya. Var bi gariplik

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
mümkün, yalnız şöyle bir durum var. Sosyal medyada gezen bahsi geçen mail sadece bi kişiye mi gitti ? Ben de süperonline kullanıcısıyım bana gelmedi mesela. 3 kişi 5 kişiye özel gidecek değil ya. Var bi gariplik
Aynen bana da gelmedi öyle bir mail. Ama bildiğim kadarıyla o bilgilendirmeler Superonline bayilerine gitti zaten. Ayrıca arkadaşlarımdan biliyorum, Uydunet operatörleriyle konuşmaları sonucu "öyle bir ücretlendirme olması görüşülüyor, ama kesinlik kazanmış değil" bilgisi alındı birden fazla çalışandan. Yani bunun konuşulduğu kesindi ama birileri tarafından kulaklar çekildi muhtemelen ilk defa.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,665
1
64,581
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes
Aynen bana da gelmedi öyle bir mail. Ama bildiğim kadarıyla o bilgilendirmeler Superonline bayilerine gitti zaten. Ayrıca arkadaşlarımdan biliyorum, Uydunet operatörleriyle konuşmaları sonucu "öyle bir ücretlendirme olması görüşülüyor, ama kesinlik kazanmış değil" bilgisi alındı birden fazla çalışandan. Yani bunun konuşulduğu kesindi ama birileri tarafından kulaklar çekildi muhtemelen ilk defa.

Benim duyduğum normal paketlere zam geleceği yönündeydi, bilemedim bekleyelim görelim neler olacak. Ben yeni imzaladım kontratı. 2 senelik 99 TL'ye AKK'sız 25 mb fiber. Memnunum şimdilik bakalım

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,283
21,705
5,320
26
Avcılar-Darıca
Benim duyduğum normal paketlere zam geleceği yönündeydi, bilemedim bekleyelim görelim neler olacak. Ben yeni imzaladım kontratı. 2 senelik 99 TL'ye AKK'sız 25 mb fiber. Memnunum şimdilik bakalım
Şu hayattaki hayal ettiğim şeylerin başında geliyor fiber internet kullanmak. Düşük gecikme sabit hız :(

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Bunun tüketiciye fazla yararı olacağını düşünmüyorum. Benim bile okurken kafam karıştı muhtemelen çok fazla değişiklik olmayacak.

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Bugüne kadar en saygı duyduğum ISP Kablonet idi. 250 GB AKN'li 50mbps limitsiz internetin fiyatına şimdi 250 GB kotalı internet paketi gelmiş. Aynı paket olsun, ama kotalı olmasın dersenir de sadece ve sadece 350 TL'cik. Türk Telekom'dan 50mbps 200 GB AKN'li sınırsız paket kullanıyorum, eyvallah bize de zam geldi ama taahhütlü olarak 94 yerine 103'e çıktı. 350 lira nedir ya? Neyse, kendileri bilirler. İsimleri bir kere kötüye çıktığı zaman da düzeltmeye çalışırlar paçaları tutuşmuş şekilde.

Son düzenleme:

Bebebiskuvisi

Profesör
9 Eyl 2016
432
736
1,645
Kablonet müşteri hizmetleri şu videoda özel firmaların da Hazidan'dan sonra kota sistemine geçeceğini iddia ediyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım