Alfa Romeo 156- ALF38

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
50055534_2038524402905116_8967944975937437696_n.jpg

49998681_2038524429571780_155477137510367232_n.jpg

49899854_2038524536238436_928727780873469952_n.jpg

50673326_2038524586238431_4816297324105957376_n.jpg

IMG_9594.jpeg

Evet arkadaşlar Tuvtürk ziyaretimizi tamamladık, hafif kusurlarla geçmeyi başardık :)

Stepne yerinde lpg var, stepne haliyle boşta, kusur yazmışlar :D
Sıvı gaz sistem işaretleri yok evet yok orada otopark logosu var :p
Kısa uzun huzmeli far ayarları doğru, yeni yapıldı sayılır ama beğenmediler :D

IMG_9597.jpeg

Ön camda şu şekilde film var, görüşü engelliyormuş :p aksine benim görüşümü rahatlatıyor :D

IMG_9593.jpeg

En büyük aksiliği ise kapı kolunda yaşadım. Alfaların ön antik kuntik kapı kolları kış gelince donabilir, basınca içinde takılı kalabiliyor :D Yağlıyoruz falan ama ara ara yine yapıyor. Muayene sırasında yaptı. Çocuk çağırdı abi kilit içinde kaldı ağır kusur bu kilit arızası dedi. Anlattım 156larda yaşanan bi problem olduğunu yeni kapı kolu alsam da yine yapacağını söyledim, ikna edici oldu.
Bi de araç içerideyken müziği son ses açıp herkesle birlikte dinlemesi ayrı hoşuma gitti. Ses sistemin çok güzelmiş abi dedi :D

bu arada ilan falan kalmadı, babamı da ikna ettim. zaten bir alt vergi dilimine geçmiş yıllık vergisi 180 lira oldu, muayene de yeni. Satmıyorum :p

Tavandaki güneş yanığına çözüm olarak tavana bi kaplama gelebilir :)

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,277
3,895
4,070
İstanbul
Marka
Ford
50055534_2038524402905116_8967944975937437696_n.jpg

49998681_2038524429571780_155477137510367232_n.jpg

49899854_2038524536238436_928727780873469952_n.jpg

50673326_2038524586238431_4816297324105957376_n.jpg

Ekli dosyayı görüntüle 16906

Evet arkadaşlar Tuvtürk ziyaretimizi tamamladık, hafif kusurlarla geçmeyi başardık :)

Stepne yerinde lpg var, stepne haliyle boşta, kusur yazmışlar :D
Sıvı gaz sistem işaretleri yok evet yok orada otopark logosu var :p
Kısa uzun huzmeli far ayarları doğru, yeni yapıldı sayılır ama beğenmediler :D

Ekli dosyayı görüntüle 16907

Ön camda şu şekilde film var, görüşü engelliyormuş :p aksine benim görüşümü rahatlatıyor :D

Ekli dosyayı görüntüle 16908

En büyük aksiliği ise kapı kolunda yaşadım. Alfaların ön antik kuntik kapı kolları kış gelince donabilir, basınca içinde takılı kalabiliyor :D Yağlıyoruz falan ama ara ara yine yapıyor. Muayene sırasında yaptı. Çocuk çağırdı abi kilit içinde kaldı ağır kusur bu kilit arızası dedi. Anlattım 156larda yaşanan bi problem olduğunu yeni kapı kolu alsam da yine yapacağını söyledim, ikna edici oldu.
Bi de araç içerideyken müziği son ses açıp herkesle birlikte dinlemesi ayrı hoşuma gitti. Ses sistemin çok güzelmiş abi dedi :D

bu arada ilan falan kalmadı, babamı da ikna ettim. zaten bir alt vergi dilimine geçmiş yıllık vergisi 180 lira oldu, muayene de yeni. Satmıyorum :p

Tavandaki güneş yanığına çözüm olarak tavana bi kaplama gelebilir :)
3. Fotoğrafda ki kızgın sert bakışlar çok güzel değil mi ya Alfa alacağım bende..

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
bu arada tuvtürkte yaşadığım bir rezillikten bahsetmeden geçemeyeceğim. İşyerinden güç bela izin aldım, başka işlerim de vardı bir gün izinliydim. Sabah egzoz muayenesi için özele gittim, sistemler çalışmıyor tuvtürke gidin belki orada vardır dediler.
Tamam dedim gittim, sistem orada da çalışmıyormuş. Bir gün önce de yokmuş. Ne yapacağız dedim, muayeneye gireceksiniz, ağır kusur alacaksınız. 1 ay içinde tekrar gelip tekrar muayeneye gireceksiniz dediler.

Afedersiniz dedim, ağır kusuru ne alacak? Araba mı ? ben mi? kime yazılacak ağır kusur?
Arabaya dedi.
Dedim arabanın kusuru ney ?
Egzoz muayenesi olmadığı için dedi.
Dedim egzoz muayenesi yapıldı mı ? hayır. Olmamasının sebebi ben miyim ya da araba mı ? ona da hayır.
Ne ayak o zaman arabaya ağır kusurlu yazmak? tek çözüm bu dedi.
Dedim arabaya ağır kusur yazdırmam, Kendi sisteminizdeki sorunu arabaya yazamazsınız.
Gittim arkada egzoz muayenesi sırasına geçtim, 2buçuk saat yağmur altında sıra bekledim. Sistem geldi, egzozdan geçtim, 10 dkda da muayeneden geçtim.

Ülkenin her alanı saçma sapan, Ankara'dan çevre şehircilik bakanlığından egzoz muayene sistem bağlantılarında sıkıntı varmış, ama sorsan araba ağır kusurlu

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
bunu da satmıyorum taunusu da, turşusunu kurcam :D :D

babam en son audiyi satam bari dedi, dedim o da dursun :D
Taunus verilecek araba değil. Millete bakıyorum harbi harbi para harcayıp 6 7 liraya veriyorlar sıkışınca. Psikopat gibi abi piyasa söyle böyle araba dursun acil para lazım değilse falan diye milletle konuşmaya başladım djshxhs. Ama şunu anladım satmak için binilecek araba değil. Binmek için binilecek araba.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Taunus verilecek araba değil. Millete bakıyorum harbi harbi para harcayıp 6 7 liraya veriyorlar sıkışınca. Psikopat gibi abi piyasa söyle böyle araba dursun acil para lazım değilse falan diye milletle konuşmaya başladım djshxhs. Ama şunu anladım satmak için binilecek araba değil. Binmek için binilecek araba.

dayı bandrolüne zam geldi haberin var dimi ? alfa 177 lira taunus 443 lira :D hiç öyle aslan besleyen yem mevzusuna falan giremeyeceğim :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
bu arada tuvtürkte yaşadığım bir rezillikten bahsetmeden geçemeyeceğim. İşyerinden güç bela izin aldım, başka işlerim de vardı bir gün izinliydim. Sabah egzoz muayenesi için özele gittim, sistemler çalışmıyor tuvtürke gidin belki orada vardır dediler.
Tamam dedim gittim, sistem orada da çalışmıyormuş. Bir gün önce de yokmuş. Ne yapacağız dedim, muayeneye gireceksiniz, ağır kusur alacaksınız. 1 ay içinde tekrar gelip tekrar muayeneye gireceksiniz dediler.

Afedersiniz dedim, ağır kusuru ne alacak? Araba mı ? ben mi? kime yazılacak ağır kusur?
Arabaya dedi.
Dedim egzoz muayenesi yapıldı mı ? hayır. Olmamasının sebebi ben miyim ya da araba mı ? ona da hayır.
Dedim arabaya ağır kusur yazdırmam, Kendi sisteminizdeki sorunu arabaya yazamazsınız.
Gittim arkada egzoz muayenesi sırasına geçtim, 2buçuk saat yağmur altında sıra bekledim. Sistem geldi, egzozdan geçtim, 10 dkda da muayeneden geçtim.

Ülkenin her alanı saçma sapan, Ankara'dan çevre şehircilik bakanlığından egzoz muayene sistem bağlantılarında sıkıntı varmış, ama sorsan araba ağır kusurlu

Sesim duyuldu,

Teşekkürler :p

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...endiren-karar-artik-agir-kusur-degil-41086151

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo

Arabaya dedi.

Adana durum aynı şekildeydi muayene gidenler söyledi , ağır kusur alıp çıkmışlar bizim buradakiler...
Egzoz bitmeden 1 gün önce gidip yaptırmak yada 1 gün önce muayene girmekle hata yapmadığımı anladım , geçmiş olsun sinir bozucu durumlar...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Adana durum aynı şekildeydi muayene gidenler söyledi , ağır kusur alıp çıkmışlar bizim buradakiler...
Egzoz bitmeden 1 gün önce gidip yaptırmak yada 1 gün önce muayene girmekle hata yapmadığımı anladım , geçmiş olsun sinir bozucu durumlar...

Normalde herhangi bir kamu kurumu veya özel sektör personeline karşı diklenmem. Karşımdaki kişinin de bir emir kulu olduğu düşüncesiyle hareket ederim. Ama bu egzozdan ağır kusur yazarız mevzusuna çıldırdığım doğrudur...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
50805769_2060479890709567_6924430516099743744_n.jpg

Alfanın yıllık vergisinin 88 x 2 = 177 TL'ye düşmesinin ardından kesinlikle satılmaması konusunda babamla da anlaşmış bulunmaktayım. Çok cazip bir teklif veya takasta cazip bir araç gelmediği sürece satmıyoruz.
Yakın süreçte yaptıklarım
- Amfi bass aldıktan sonra önde oturanlar için ön hoparlörler harika ancak arkada oturan için arka hoparlörler çok zayıf geliyordu, taunus'a aldığım 450 watt'lık pioneer oval hoparlörleri arka cam önüne taunus için hazırladığım kabiniyle olduğu gibi aktardım, hem ön hem arkada oturan için ses muazzam oldu. inanmıyosanız aha @Koraykaya ve @emert20 'e sorun, öyle apaçi işi değil. Tizler basslar harika. Her şarkıda ve her ses aralığında ayrı keyif veriyor. Müzik sistemi ile ilgili yapacaklarım tamamlandı, ötesi yok :p

Yapmayı planladıklarım;
-Kaloriferde bir sıkıntım var, çift yönlü dijital klima kaloriferdeyken sağ sol ayırıcısından kaynaklı veya petekten kaynaklı bir sıkıntıdan ötürü sol taraf cayır cuyur yanarken sağ taraf ılık üflüyor. Aldığımdan beri varolan bi sorun. Bir kaç elektrikçiye kaloriferciye sormuştum, torpido sökülecek dedikleri için yaptırmamıştım. Torpido sökülmeden yapılacak bi çözüm bulacağım.O çözülecek
-Tavanda güneş yanığı, muhtelif yerlerde boya farklılıkları var malum. Biraz durumu toparlayınca komple boya mı olur ne olur bilmiyorum çözülecek
-15 şubatta maaşı alınca AFR ayarına gideceğim. Audiye yapılan afr ayarı sonrası aracın performansında olumlu anlamda ciddi değişim oldu. Alfa'nın performansı mutsuz etmiyor, aksine oldukça iyi. Ama AFR sonrası yakıt tasarrufu ve motor koruma yönünden de olumlu katkı alacağım için yaptıracağım.
-Yaza doğru bi film uygulaması düşünüyorum. Araba akvaryum gibi :p
WhatsApp Image 2019-01-25 at 18.26.03.jpeg
param olsa şöyle bi bordo deri koltuk takımı alacağım da bu hayal gibi duruyor :) En son yaptıracağım olur

Son düzenleme:

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,449
6,787
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat
Ses sistemi muazzam ama normal bir arabadaki ses seviyesi kadar bile açılsa birbirini duyması biraz zorlaşıyor. Ha bir de bası fulleyince arka koltukta oturanlara güzel masaj oluyor :D

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Çok beğendiğim, çok karakteristik bulduğum araçlardan biri gerçekten. Yaza denk getirebilirsem bir sportwagon sahibi olurum bende belki :rolleyes:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Çok beğendiğim, çok karakteristik bulduğum araçlardan biri gerçekten. Yaza denk getirebilirsem bir sportwagon sahibi olurum bende belki :rolleyes:

Oooo hadi inşallahhh :D sportwagon sevilir, candır. @sinan abi de 159 sportwagon bakıyordu bi ara ama piyasada temiz pek kalmadı elinde olanlar da satmıyor :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım