Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 170hp tct 2014

sabri28

Sabri Mert Ayrılmaz
Asfalt Kurutucu
18 Mar 2022
69
71
610
22
İstanbul
Marka
Yok
Teşekkür ederim, multiair ünitesi sorunu şundan dolayı oluyor, her 25bin-30bin km de filtresini temizletmeniz gerekiyor. Temizlenmezse ünite sorun çıkartıyor. 20hp güç veriyor bu ünite. Şu an fiyatı 25 bin tl, gerçekten önemli bir parça. Yakıt tüketimi basarsanız 13-14 lt yi görürsünüz. Ama uzun yolda 100 km civarındaki sabit hızlarda 5 lt bandında. Ortalamaya 9 lt diyorum ben. Yani 170 hp lik bir araç için normal bir değer. Bakım için ise alırken yaptırdım yağ değişimi filtre değişimi filan yaptılar, kardeşim zeki ustaya götürmüştü, valla fiyatı hatırlamadım ama makul seviyelerde gerçekten. Asıl kronik sorun olarak, iç kapı açma kolu kırılıyor ve %95inde sağ motor kulağı sorunu oluyor bu araçlarda. Motor kulağı sorunlu ise dikiz aynası titrer araçta ufak bir titreşim olur. Motor kulağı, 3500 tl civarında. Kapı kolunu da 450 tl ye değişiyorlar. Kanaatim şu yönde, bakımlısını arayın iyice soruşturun. Her arabanın karakteri farklı. Umarım bir Alfacı daha ekleriz siteye 🙂
Teşekkürler bilgi için, umarım :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım